Ako ovakve gluposti ne razumijemo, kako cemo onda ozbiljnije stvari?

upadljivo_tih_

Primećen član
Banovan
Poruka
990
Ako ovako glupe navike ne razumijemo, kako cemo onda razumjeti ozbiljnije stvari?:)
:D:D:D:D:D:D:D:D
99% ljudi radi ovako pod a)., a niko pojma nema zasto bas tako a ne drugacije (dakle, stvari koje neznas zasto radis zovu se 'navika', da bi se to neznanje prikrilo i da bi se moglo umjesto 'neznam' reci 'iz navike' - sto ne znaci da znas.). Posto je u pitanju 99% ljudi onda je tema stvarno KULTNA.

Kad covjek oce da obuce druge cipele a vec jedne ima na noge
a) PARALELNO
tad on obicno prvo primakne sebi te cipele sto zeli, pa onda skine obije u koje je vec bio, pa onda, ako oce da uklopi carape sa cipelama koje ce tek da nosi - posto je cepidlaka i baksuz, skine i obije carape u koje je bio. Onda se oblaci nanovo.

b) SERIJSKI
a zasto niko nikad ne skine prvo jednu cipelu pa tu carapu, pa onda obuce 'novu' carapu i novu cipelu, i onda opet tako za drugu. Nisam jos vidio nikoga da tako radi, iako jesam imao prilike da gledam ljude kako oblace drugacije cipele od onih koje su im na noge.

->->-> to be continued

P R E D G O V O R
(je na kraju da ne mucim ljude koji nece da citaju ovo)

Razmisljao sam kako da rijesim jednu dilemu koju mi je iskustvo nametnulo, samo zato da bi 'mogo da idem dalje' kad rijesim tu dilemu u vezi sa jednom osobom, a ne radi 'resavanja dileme'. Pa mi pade na pamet da je malo glupo sto tu dijelu rijesavam bas tad kad mi 'treba', jer da mi se rijesava stvarno, rijesio bi je i prije; u to ime odlucih da za inat razmisljam o nekoj drugoj slicnoj dilemi.

Odma mi u sekundi pade najveca glupost na pamet, posto pametna stvar meni nemoze da padne na pamet 'odma'. Obicno mi se desi da kad uradim ovakvu 'zamjenu' dileme i rijesim 'zamjenu', budem u stanju da rijesim i 'pravu' dilemu.
 
->->->

E pa svako voli da su mu cipele iste, tj. da mu noge izgledaju simetricno. Niko ne nosi dvije razlicite... ali zar ta zelja za simetrijom mora da dodje do izrazaja i kad se covjek preobuva iz jednih u druge totalno cipele, pa da onda on prvo skine obije pa obuce nove?

Recimo da bi neko ko oblaci 'serijski' (vidi gore) mozda izgledao smijesan sebi u trenutku dok su mu 2 razlicite cipele na nogu, kad oce da obuce i drugu, ali samo sto nije, ali objasnjenje da zbog toga svi oblace cipele tako sto prvo skinu 2 pa obucu 2 nemoze da se zasniva na tome, zar ne?
 
ja nisam skapirao.....
radi se o NAVICI?

Ako neznas zasto oblacis cipele paralelno a ne serijski, iako ti obije opcije izgledaju jednako privlacne, ali ipak ne probas 'drugu' nego cio zivot samo jednu, onda se radi o... navici? Jeli tako? Sam reci...

A ako ti jedna opcija izgleda privlacnije od druge, al nemas blage veze zasto, ni objasnjenja samome sebi nemozes dat, onda se i te kako radi o navici?
 
um, ja oblacim jednu pa drugu, ono - nisam znala da postoji neka anketa u vezi sa tim :confused:
ili da to neko dublje analizira

Pa ovo nije anketa, i ljudi koji zele samo da dodju i u 'velikom stilu' kazu kako se oni obuvaju, a ne objasne zasto bas tako (ne daju svoju licnu analizu) nisu uopste pozvani, preporucuje se da zaobilaze temu u sirokom ruku.

Nebi volio da ova tema (bez obizira sto je moja) ispadne neko mjesto dje ce 1000 ljudi da dodje i kaze 'ja se ovako' 'ja se onako' obuvam. Srecan cu bit ako cujem zasto ovako a zasto onako...
 
Ako neznas zasto oblacis cipele paralelno a ne serijski, iako ti obije opcije izgledaju jednako privlacne, ali ipak ne probas 'drugu' nego cio zivot samo jednu, onda se radi o... navici? Jeli tako? Sam reci...

ako se radi samo o probanju ja probam jednu, samo da znam da li mi odgovara :)
a posto ne patim od toga mi odeca i obuca izgleda savrseno, meni je to dosta....
 
ako se radi samo o probanju ja probam jednu, samo da znam da li mi odgovara :)
a posto ne patim od toga mi odeca i obuca izgleda savrseno, meni je to dosta....

Ni ja ne patim od toga, neki put obucem najskuplje farmerice koje imam, a gore majicu pocijepanu isflekanu... boli me uvo.

Nisam pitao za 'probanje' nego recimo kad oces da obuces druge cipele a vec su ti jedne na noge. Recimo oblacis kopacke da bi igrao fudbal - ili neke stare patike da ne deres nove sa fudbalom, ili u slacionicu oblacis ciste da ne prljas salu...
 
Nisam pitao za 'probanje' nego recimo kad oces da obuces druge cipele a vec su ti jedne na noge. Recimo oblacis kopacke da bi igrao fudbal - ili neke stare patike da ne deres nove sa fudbalom, ili u slacionicu oblacis ciste da ne prljas salu...

mozda zato sto kad skines obe odjednom, mozes da prosaras prsticima na nogama :)
pa onda obujes drugu obucu :)
a bas pokusavam da se setim kako izgleda moje preobuvanje....u stvari to mo je toliko banalna stvar da ni ne razmisljam o tome, pa ne znam kako ja to radim :)
al, dobro, vazno je da se neko setio i toga :)
 
Ne kapiram ovo... mnogo je komplikovano za mene...

Uglavnom znam da kada hocu da obujem cipele nemam druge na nogama... pa onda uzem moj omiljen par crnih cipela, cetku i imalin... i kada mogu da se ogledam u njima... onda ih stavim na noge... :D

da bi mogo da vidis glavu na nozi, simbolicno:smile: zezam se, volim i ja kad se mos ogledat fora je dobra... trip je.:smile:
 
mozda zato sto kad skines obe odjednom, mozes da prosaras prsticima na nogama :)
pa onda obujes drugu obucu :)
a bas pokusavam da se setim kako izgleda moje preobuvanje....u stvari to mo je toliko banalna stvar da ni ne razmisljam o tome, pa ne znam kako ja to radim :)
al, dobro, vazno je da se neko setio i toga :)

I ja sam reko da je svar 'glupava' - ali cesto razmisljam i o takvim stvarima, objasnio sam u 'predgovoru'. A to radim i kad pokusam da tumacim neki san, desava se da ljutima u snovima te i takve glupe dileme prave 'enormne probleme'. Stvar je vise radi psihologije neke, a ne radi 'prakticne koristi' od teme, koje moze da bude objasnio sam gore zasto.
 
mozda zato sto kad skines obe odjednom, mozes da prosaras prsticima na nogama :)
pa onda obujes drugu obucu :)
a bas pokusavam da se setim kako izgleda moje preobuvanje....u stvari to mo je toliko banalna stvar da ni ne razmisljam o tome, pa ne znam kako ja to radim :)
al, dobro, vazno je da se neko setio i toga :)

trebalo bi da mozes da se setis,... ebena memorija zakaze kad god treba:lol:
 
Ima gomila interesantnih stvari... ja patike nikad nisam voleo... jedino su mi starke ok.
Cipele su mi mnogo udobnije i elegantnije izgledaju.

Kada smo vec kod imidza/stajlinga, volim da obucem i odelo...

Jedino nigde ne mogu da nadjem dobar sesir... :(

Ali ipak meni je ovo najkool imidz.

irish%20noir.jpg
 
Kada smo vec kod imidza/stajlinga, volim da obucem i odelo...

mrzim odelo!

neke shellys cizme, ili dr martin, kaput....onaj sto su nam ga nosile dede pre 30 godina, onaj KGB, BIA, UDBA (al kolekcija jesen-zima, ovi letnji su kozni)....
i to je to....
i taj jebeni sesir koji ne mogu da nadjem....
e to je meni kul i tako volim da se obucen (osim sesira).....
[/quote]
 

Back
Top