Dual Channel for DDR

vertis

Zainteresovan član
Poruka
206
Posto imam mainboard koja podrzava DUAL CHANNEL mislim na RAM MEMORY,
interesuje me kako da utaknem dva ista memorijska modula od po 512 DDR400.

Da li da stavim u prvi i drugi ,ili prvi i treci slot za memoriju.

Molim odgovor sa objasnjenjem.
Unapred zahvalan.
 
mene interesuje da li je bolje uzeti npr dve memorije po 2gb ili 4 po 1gb konkretno na Asus P5B SE ili P5B...[nisam primetio neku razliku u plocama osim 7.1 sistema kod P5B dok ovaj SE ima 5.1...a jeftinija je oko 20e]... posto pravim konfiguraciju koju cu da kupim za nekih mesec do dva dana... a memorija drasticno pada pa smatram da ni varijanta 4*2GB nece biti problem za budzet za nekih mesec dana... [nasao sam 1gb kingstona na 667 za 1450din!!]... pa mi recite hoce li mi dual chan raditi sa 4 kartice ili moze samo sa dve...
 
Zavisno od chipseta mogu da rade i 3 x 1 GB u Dual-u a moze i naprimer 2 x 1 GB + 512 MB u dualu da rade..... Normalno to nije "punokrvni" Dual ali ipak jeste.... Primer vam je Intel 965 / 975 / P35 chipset....

nemoj sad da se neko nadje pametan i da mi kaze da 3 x 1 GB nemoze u Dual Channalu poshto je znam shta pricham.....

I naravmo da moze 2+2+2+2 u Dual Channalu....
 
Zavisno od chipseta mogu da rade i 3 x 1 GB u Dual-u a moze i naprimer 2 x 1 GB + 512 MB u dualu da rade..... Normalno to nije "punokrvni" Dual ali ipak jeste.... Primer vam je Intel 965 / 975 / P35 chipset....

nemoj sad da se neko nadje pametan i da mi kaze da 3 x 1 GB nemoze u Dual Channalu poshto je znam shta pricham.....

I naravmo da moze 2+2+2+2 u Dual Channalu....

ok hvala... ali imam prob... memorije od po 2gb su nerealno skupe u odnosu na one od 1gb...skoro 4* skuplje...a tesko da ce mi vise od 4gb trebati u narednih godinu dve dana...


A hoce li raditi u dual channel ako npr stavim dve od 1gb i dve od 2gb? tipa ako je dual 1 i 3 2 i 4 ja stavim jednu od 1gb u prvi drugu u treci, ove od 2gb u 2 i 4...?

I sta mislite da li se isplati uzimati vece od 667... tj koje su razlike i da li su vredne novca koji iziskuju....:roll:
 

Back
Top