Beskrajna moć sitnica

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Sinoć u klubu, neko me dodiruje po ramenu.
Okrećem se i vidim jednu osobu. Koa da mi je milion osmeha utrčalo u pogled...

To me pokreće da se razmišljam o tome kako je nekad nisam simpatisala, nije joj pripadao ni pedalj mojih misli, a onda se nešto desilo, i u trenutku je u mojim očima ona bila tako draga i tako bitna...
Ljudi me osvoje sitnim stvarima i istim razočaraju... ''Kupe'' me lako... i najčešće nesvesni trenutka kad su me ''kupili''... a možda mi je i srce jeftino, a svi kreću nekim velikim ulogom... :)
To je nekad tako neobjašnjivo sitna stvar... gest, reč... ali meni u tom trenutku toliko velika i presudna da ja nadalje budem predana toj osobi, odana, brižna...
Jedna mi je osoba poslala na običnom papiriću ispisane dve rečenice za moj rođendan i time me zadobila. Moje poverenje i naklonost...
Jedan momak mi je povukao majicu naniže koja se podigla kada sam sela, kako se ne bih prehladila...
Drugi mi je došao da mi pomogne da otkuca seminarski, nenajavljen i nepozvan, nisam to bila tražila od njega...
I tako dalje...

A isto tako, neka iznenadna reč, neki potez... mogu tako da srozaju moje mišljenje o nekom...
... i uvek se krećem u tim sitnurijama...

Sećate li se neke sitne stvari zbog koje vam se neko dopao, oduševio... ili zbog čega ste se razočarali...?

Ili su to u vašem slučaju i uvek - krupne stvari... ?
 
Sinoć u klubu, neko me dodiruje po ramenu.
Okrećem se i vidim jednu osobu. Koa da mi je milion osmeha utrčalo u pogled...

To me pokreće da se razmišljam o tome kako je nekad nisam simpatisala, nije joj pripadao ni pedalj mojih misli, a onda se nešto desilo, i u trenutku je u mojim očima ona bila tako draga i tako bitna...
Ljudi me osvoje sitnim stvarima i istim razočaraju... ''Kupe'' me lako... i najčešće nesvesni trenutka kad su me ''kupili''... a možda mi je i srce jeftino, a svi kreću nekim velikim ulogom... :)
To je nekad tako neobjašnjivo sitna stvar... gest, reč... ali meni u tom trenutku toliko velika i presudna da ja nadalje budem predana toj osobi, odana, brižna...
Jedna mi je osoba poslala na običnom papiriću ispisane dve rečenice za moj rođendan i time me zadobila. Moje poverenje i naklonost...
Jedan momak mi je povukao majicu naniže koja se podigla kada sam sela, kako se ne bih prehladila...
Drugi mi je došao da mi pomogne da otkuca seminarski, nenajavljen i nepozvan, nisam to bila tražila od njega...
I tako dalje...

A isto tako, neka iznenadna reč, neki potez... mogu tako da srozaju moje mišljenje o nekom...
... i uvek se krećem u tim sitnurijama...

Sećate li se neke sitne stvari zbog koje vam se neko dopao, oduševio... ili zbog čega ste se razočarali...?

Ili su to u vašem slučaju i uvek - krupne stvari... ?

Jedna prelepa devojka, sa kojom sam se uz puno truda uopšte i upoznao, posle 3 minuta je pokvarila sve, kad je izgovorila reč "žvalaviti".

Sa druge strane, mnoge su me osvojile i sve mi rekle sekundom sjaja u oku...kad pogledaš nekog i znaš da ste pravi i da će vam biti lepo.

Sa treće strane, jedna nestvarna internet devojka me je osvojila sa hiljadu sitnica u vidu divnih, iskrenih i samo njenih reči, kojima bez stida otvara dušu...i potpuno me oborila stihovima posvećenim meni...


PS. A taj što ti je spuštao majicu siguran sam da je to radio iz čisto humanitarnih i medicinskih razloga, da se ne prehladiš...
 
Sitnice???

Kada neko ulozi svoj trud u nesto to onda dobije potpuno novu dimenziju. Mnogostuko vecu.
Dve recenice trebalo je, u najgorem slucaju, potraziti i naci ako ne vec napisati iz sopstvenih misli. Ulozen sopstveni trud je nemerljivih dimenzija.

Meni bi dve recenice ispisanom olovkom na najlosijem papiru znacile vise nego najskuplji poklon na svetu koji sam zeleo sav zivot.
 
baka u tramvaju...
stara kao biblija,
ja mrtva umorna nije mi ni do čega, teglim gomilu kesa i knjiga, još sam bila školarac. . .
u četvrtoj godini srednje...

stiže mi sms i pune mi se oči suzama...
stavljam ruku na naslon od stolice, da se pridržim i gledam kroz prozor. . .
a ona stavlja svoju ruku na moju...

naborana rukica, nežna iako rapava od tragova vremena. . .

sine, čitav je svet pred tobom...
samo je to rekla! i blagonaklono se nasmejala. . .

nikada to neću zaboraviti. . .
 
napisao sam vec par puta... mislim... ponavljam se... nema veze... to ionako vredi ponavljati... ne znam da li vredi citati... kad sam je upoznao, posle par sekundi se nasmejala... nacin na koji se nasmejala... nacin na koji je klimnula glavom... u tom momentu sam znao da me je kupila za ceo zivot... i sad, kad se nasmeje... podseti me na to... i srecan sam... p.s. jel ste culi pesmu Tom Waits-a - 'El tango de Roxanne'? znaci.. pesma j lepa, al' je i on otpevao savrseno... zajedno sa jos jednim likom... mislim da je iz mulen ruza... iz mjuzikla...
 
e ima ...samo što to nisu sitnice.....recimo negativne................otključam joj vrata od auta, i ona ...umesto meni da otori jer sam prešao peške sa drooge strane...sedi kao klada....skot....ili kažem joj 5 poota da treba nešto važno da uradim za sat vremena, tek smo se videli..ali moram..to mi je urgentno..i ona..kaže da idem sa njom da joj pravim drooštvo..uopšte me ne slooša...niti joj je važno....a pozitivnih ima bezbroj...kad mi čita dok imam grip...onako spontano...da mi olakša mooke...a ima recimo sa droogarima...kad sam se selio...ikad su droogari došli ujutru i pomogli mi..a nisam uopšte rekao, raspitali se kod moje keve.....bilo je i mnogo ozbiljnijih stvari....kad su mi trebali i bili su tu...
 
Desavalo se... Ali je vremenom prestalo(sto se tice mog dragog)... Uljuljkao se.. A ja i dalje ko idiot...Mesec dana pre godisnjice lomim glavu sta cu-kako cu... Mesec dana pred njegov rodjendan vec sam uveliko smislila sta cu mu pokloniti... A onda, posle 6 godina veze, kad bi neko pomislio da smo se najzad upoznali, on meni ne pokloni nista, nego me povede da ja sama odlucim...Da odaberem... Koji ljakse... Evo, opet sam se naljutila:-x
 
Ne mogu da se setim trenutno koja me je sitnica kod koga kupila, ali moj muz mi stalno govori da je njemu bila presudna jedna kafa koju sam ponudila da mu skuvam. Ne znam zasto ali eto njemu je ta sitnica prevagnula
 

Back
Top