Opet ja.. Linux Pitanje

SisaDaPimp

Aktivan član
Poruka
1.140
E nisam imo pojma de bih ovakvo pitanje okacio, pa cu ovde na OS.. Znaci kako se u red hatu ubaciti u network, tj domen da bi imao pristup internetu? Znam da moram da imam password admina i ta sr*anja, to nije problem imam, ali kako se ubaciti znaci, ne mislim na hacking nego legala :)..

POz i zahvaljujem unapred.
 
SisaDaPimp:
E nisam imo pojma de bih ovakvo pitanje okacio, pa cu ovde na OS.. Znaci kako se u red hatu ubaciti u network, tj domen da bi imao pristup internetu? Znam da moram da imam password admina i ta sr*anja, to nije problem imam, ali kako se ubaciti znaci, ne mislim na hacking nego legala :)..

POz i zahvaljujem unapred.


Jel imas gateway?
DNS servere?

Onda ubacis DNS servere u /etc/resolv.conf
i kucas

#/sbin/ifconfig eth0 xxx.xxx.xxx.xxx broadcast xxx.xxx.xxx.255 netmask 255.255.255.0

#/sbin/route add default gw yyy.yyy.yyy.yyy metric 1

Gde ti je xxx.xxx.xxx.xxx tvoja IP adresa
yyy.yyy.yyy.yyy gateway IP adresa
 
Ne koristimo posebne DNS servere podeseno je na automatski koliko znam. Inace cepkamo preko proxya svo vreme, zaboravih da kazem da je skola. Inace pricao sam sa profankom i rekla je da je ok da se ubacim sa linuxom samo posto ne zna ona kako da moram sam da se raspitam :). nego da se vratim na temu.
samim tim ja moram i da se ubacim u network i sam server da bi mogao da se posle kacim na nett ali meni je to problem, preko win-a je lako.. ono podesim workgroup, napravim jusera u workgrupi ali naravno mora da imam pristup adnima tu, ma da ne razvlacim.. znaci kako sam taj proces ide u RedHatu..
Axez hvala za odgovor samo ja nisam lepo objasnio, a ip je isto automatski kao i dns server :).. proxy znam kako da podesim al me muci ovo ubacivanje u workgroup i te gluposti..
 
SisaDaPimp:
Axez hvala za odgovor samo ja nisam lepo objasnio, a ip je isto automatski kao i dns server :).. proxy znam kako da podesim al me muci ovo ubacivanje u workgroup i te gluposti..


Aha......Onda ti treba Samba na Linuxu da mozes da se "ukljucis" u windows mrezu

Ja zaboravio da je najverovatnije to u pitanju te da je vecina mreza na windowsu u ovoj zemlji sto je glupost svoje vrste ali to je za drugu temu.

Znaci instaliraj Sambu.
 
Hehehe znam i za sambu nego pazi, ja se ubacim u windows mrezu, to je vec testirano, ali kako da dobijem pristup netu? Ja mogu da delim filove i da uzimam od drugih sa networka, ali ne znam kako da podesim da mogu i pristup netu da imam :)..
Jbg ja i ti nikako da se razumemo :D..
 
Ma znam da nema veze sa sherovanjem, servera dva su uvek u pokretu i kad preko win-a izlazim na nett imam ukljucen proxy i naravno DNS je namesten na automatski kao i IP. E sad, ali znas i sam da kad si u mrezi nekoj u firmi ili bilo gde u workgrupi si, ubacen u domen i ta sra*nja. E vidis sad 3p je u tome sto ja imam pristup kao da sam vec u networku ali nisam, dok npr sa windowsom dok ne podesim ta sra*nja ne mogu ni da delim filove okolo niti da upadnem u network dok sa linuxom to je bez problema, ali da bi imao pristup netu u jednom networku mora da sam ubacen u workgrupu i domen, ako ne gresim??
 

Back
Top