Najbolje novine i magazini u Srbiji?

Ljudi, mesate novine i casopise...
Ja bih izdvojio Politiku (mada umeju da budu stvarno stvarno pristrasni, govorim o politickim temama prvenstveno)
Na drugom mestu mi je Blic, ali on mi previse vuce na zutu stampu..Sto rece neko za onu golu ribu i te komentare, mislim... :roll:
Zato prvo mesto ide ipak Politici!
 
E ako je "Politika" najbolja novina ja cu onda da pojedem sutransji broj sa sve onim debilnim "Magazinom". To je najobicniji letak trenutne politicke garniture na vlasti, bas kao i "vecernje novosti". To su novine ciji urednici se uvek konsultuju sa gospodom i bez cijeg aminovanja ne mogu ni postati urednici pomenutih novina. Pa evo pogledajte samo trenutnu g. i odg. uredncu, pa malo izvadite iz arhive njene textove iz perioda druge polovine devedesetih, pa ce vam sve biti jasno...Takozvane trac novine, jedine imaju petlje da objave ono sto te kvazi ozbiljne nikada ne bi objavile, jer to nije u interesu ovih na vlasti...
 
btw. ne postoje TZV. trač novine. Postoji bulevarska (štrase :lol: ) štampa i postoje - tabloidi. Kod nas su tabloidi poznati po tome što ne samo da "izvešatvaju" nego i PROIZVODE političke afere.
Tako, ako je još neko naivan pa misli da novine PRATE i PRENOSE šta se dešava (ozbilljnije imaju i svoju analizu i umeju i da predlože ).

Dakle, tabloidi NISU novine već glasila specijalnih interesnih grupa. Sa novinarstvom to nema ništa zajedničko osim 30 slova alfabeta.
Zastupanje interesa i prelamanje različitih prespektiva koje mogu da se vide kroz, evo recimo, Politiku su, za naše prilike, najdemokratskija opcija izveštavanja.
Kako se postaje urednik / dopisnik, ja ne znam, mogu samo da nagađam...zašto? Zato što se u celoj yebenoj SRBIJI tradicionalno vekovima sve radi iza zatvorenih vrata - otud je transparentnost bauk.
Nažalost, transparentnost će uskoro biti uslov opstanka. Za tabloide do znači, za početak, da nema više "neimenovanih izvora" :)


Kako se napreduje u Srbiji je posebna tema. I zahvata SVE industrijske ( i ostale, umetničke, obrazovne ) delatnosti. Uvek moraš nekoga da poznaješ i nekoga da te preporuči, e sad pitanje je šta daješ da bi to dobio - da li ulažeš znanje, veštine, posvećenost, motivaciju, intuiciju ili se pozivaš na privatne i političke veze.



Znam znam, mnogo sam naivna :)
ajd zdravo
 

Back
Top