Nezavisnost Kosova-Treci Svetski Rat!!

Sonnet

Primećen član
Banovan
Poruka
826
Veoma je moguce ako dodje do proglasenja nezavisnog Kosova da u celom svetu
velikom brzinom izbiju nemiri.
Nije jednostvano shvatiti da su neke velike sile kao USA spremne da snose takvu odgovornost sa obzirom da preti velika opasnost od Iraka;zatim Irana;Rusije..

Nalazimo se pred jednom istoriskom odlukom sveta jako bitnom za njegov dalji opstanak!

Kosovo je veoma bitno strategisko mesto za mir ili rat
Za celi svet!!

Ne samo nemir na Kosovu ;nego moguc:(nost totalnog kolapsa sveta
I mozda cak i konacnog unistenja palnete kroz Atomsko nauruzanje!
 
rollin.gif
 
http://www.slobodnadalmacija.hr/20071109/novosti01.asp Ako dode do 3svjetskog rata muslimani će zavladati svijetom i to će značiti međusobno istrebljnje kršćana u svijetu.Nije Nostradamus uzalud napisao onu knjigu samo što ni danas ne znaju prevesti njegove kvartene kako treba zato postoje desetine raznih prijevoda knjige.

nostrdamus je bio dzanki i pisao kojesta.
u tim njegovim "prorocanstvima" nema apsolutno nicega.
 
Proročanstvo prema Nostradamusu za 2007 "Vojske i dokumenti bit će zatvoreni u utrobi ribe,
Iz nje će izići jedan čovjek
Koji će započeti rat.Njegova flota doći će izdaleka,
S druge strane mora i pojavit će se na talijanskoj obali."" Istočnjak će napustiti svoj kraj,
Da bi prešao Apenine i vidio Francusku,
Putovat će zrakom,preko vode i preko snijega,
Cijeli svijet će ošinuti svojom šibom."
 
Proročanstvo prema Nostradamusu za 2007 "Vojske i dokumenti bit će zatvoreni u utrobi ribe,
Iz nje će izići jedan čovjek
Koji će započeti rat.Njegova flota doći će izdaleka,
S druge strane mora i pojavit će se na talijanskoj obali."" Istočnjak će napustiti svoj kraj,
Da bi prešao Apenine i vidio Francusku,
Putovat će zrakom,preko vode i preko snijega,
Cijeli svijet će ošinuti svojom šibom."

prvo, ovo je prevod.
drugo, cak i da nije prevod, sta to znaci - nista.....
 
kosovo je kolevka srbije, ali i balkana, doduse ako razmislim mogu reci i da je kolevka evrope, a posto je evropa centar sveta, onda ispada da je kosovo kolevka celjokupne civiljizacije, ne kazu dzaba stari iljiri "svi putevi vode na kosovo"

Hm... Ademe, ja imam običaj da kažem: Svi putevi vode u London. E, tamo vredi živeti: multikulturalna sredina, sloboda misli i reči... Mi smo crna rupa Balkana, a Balkan je crna rupa Evrope. Dakle, mi smo rupa u rupi.
 
Hm... Ademe, ja imam običaj da kažem: Svi putevi vode u London. E, tamo vredi živeti: multikulturalna sredina, sloboda misli i reči... Mi smo crna rupa Balkana, a Balkan je crna rupa Evrope. Dakle, mi smo rupa u rupi.

ma jok bre ne slazem se, znas li ti koliko je ljudi dalo zivot za crnu rupu a??? a kazu sto manja to vise vredi, ne kapiram ali....
 
Ne vjerujem da će izbiti treći sv.rat zbog Kosova direktno,
ali ako bi to pokrenulo nekakvu lančanu reakciju kojom
bi mnogi drugi narodi na osnovu slučaja "Kosovo" tražili
svoje države moglo bi izbiti više sukoba.
Inače slučaj Kosovo nije prvi u svijetu,
imamo Eritreju i Istočni Timor ne tako davno
i nije se ništa posebno dogodilo.
 
Svijet
Na pomolu treći svjetski rat? Piše: Vlado Vurušić
Foto: AFP
Ruski predsjednik Vladimir Putin izjavio je danas da Rusija radi na razvoju novih tipova nuklearnog oružja u sklopu “veličanstvenog” plana da ojača obrambenu snagu zemlje.

- Razvijamo raketnu tehnologiju uključujući posve nove strateške (nuklearne) komplekse - rekao je Putin tijekom godišnjeg telemosta “Na vezi s predsjednikom”. - Imamo planove koji ne da su veliki, nego su veličanstveni i potpuno realni. Naše će oružane snage biti učinkovitije i osigurati bolju obranu Rusije - dodao je.

- SAD mora objaviti datum povlačenja iz Iraka jer ne može vječno trajati okupacijski režim - istaknuo je ruski predsjednik, odgovarajući uživo na pitanja gledatelja državne televizije. No, napomenuo je da se slaže s američkim predsjednikom da se međunarodni vojni kontigent može povući iz Iraka tek kada tamošnje vlasti budu sposobne kontrolirati situaciju te osigurati stabilnost i u regiji.

Iran: Najavom trećeg svjetskog rata Bush vodi psihološki rat

Putin je rekao da je cilj rata u Iraku “staviti pod nadzor njezine naftne zalihe” te da se u “nekim ludim glavama javljaju ideje kako se dokopati ruskih energetskih resursa, pogotovo u istočnom Sibiru”. - No, Rusija će zaštititi svoje interese i u zemlji i izvan nje - napomenuo je. Upozorio je i da će Rusija “prikladno odgovoriti” ako SAD razmjesti proturaketni štit u Europi. - Naš generalštab planira i razmatra najefikasniji odgovor - objasnio je Vladimir Putin.

Najavio je razvoj suvremenog strateškog oružja. Iduće će godine zaploviti nova nuklerana podmornica. Do 2015. bit će gotov vojni avion SU-34. Uz rakete Topol-M najavio je novi asortiman raketa s nuklearnim bojevim glavama, ali i novu krstareću raketu koju će nositi modernizirani bombarderi Tu-160 i Tu-95.

Na početku trosatnog razgovora s gledateljima Putin je čestitao ruskoj nogometnoj reprezentaciji i izborniku Guusu Hiddinku na pobjedi nad Engleskom.

Nijemci kritiziraju Busha, ali i Putina

Izjava američkog predsjednika Georgea W. Busha o opasnosti "trećega svjetskog rata" u kontekstu iranskoga nuklearnog programa naišle su na kritike svih njemačkih političkih stranaka.

"Retorička eskalacija" američkog predsjednika "kontraproduktivna je u potrazi za rješenjem" problema iranskoga nuklearnog programa, izjavio je predsjednik vanjskopolitičkog odbora njemačkog Bundestaga, član Kršćansko-demokratske unije (CDU) Ruprecht Polenz.

Predstavnici Socijaldemokratske stranke (SPD) također su osudili Bushovo "neodgovorno brbljanje".

Polenz smatra da je izjava američkog predsjednika odgovor na nedavni posjet ruskog predsjednika Putina Iranu. Ondje je Putin poslao signale "koje bi Teheran mogao pogrešno razumjeti kao poruku da je Rusija odvjetnik Irana u Vijeću sigurnosti UN-a", izjavio je njemački političar.

Njemački Zeleni upozorili su da posljednji signali iz Washingtona i Moskve predstavljaju "povratak u retoriku hladnog rata". Dok Bush "neodgovorno" govori o "trećem svjetskom ratu", Putin najavljuje "gigantski program naoružavanja", izjavila je šefica Zelenih Claudia Roth. "Bush i Putin gube svaku mjeru", zaključila je njemačka političarka. (Hina)c/p Mnogi od vas nisu u stanju kliknuti na link pa moram kopirat da pročitaju fakte.
 

Back
Top