Symbian Antivirus software

medicin83

Obećava
Poruka
99
Da li neko koristi antivirus na symbian Nokia telefonima, pogotovo N serije.
Ujedno me i zanima koliko je potebno imati tako nesto na telefonu...

Kolika je mogucnost da zarazen fajl-slika-video unesu i virus u mobil. telefon i naprave haos?
Takodje isto pitanje i za GPRS surf?
 
Kakva je to fizicka zastita?Hajde da pricamo o N seriji Nokia.
Da li ona stiti telefon i od zarazenih fajlova preko blututa, to mi se cini kao najveci rizik od zaraze.Kakav sertifikat ti treba kad prebacujes obicnu sliku s telefona na telefon?
Takodje zanima me koja je mogucnost zaraze redovnim surfovanjem po netu?
I da li je eko imao takvo iskustvo...voleo bi da ga isprica ovako javno.
 
Napisao je fabricka zastita a ne fizicka,dva razlicita pojma!!Ne moze se telefon zaraziti ni preko neta,jer aplikacija mora da ima dozvolu da se instalira na tom telefonu,ni preko BT-a slanjem slika i muzike jer u slikama i muzici NE mozes ubaciti virus nikako (za njih takodje NE treba sertifikat),rizicni su samo .sis i .sisx fajlovi,video,slike,muzika i Java igrice nisu!
Pozdrav 8)
 
OK .sis i .sisx fajlovi su obicno neke teme ili aplikacije.. e sad da li je moguce te fajlove koje planiram bluetuthom preneti na telefon lepo izskenirati kroz neki PC antivirus ili jednostavno
, posto koristim Mac...posaljem sebi isti sumnjivi fajl gmailom ili yahoo mailom a oni vec imaju uvek spreman antivirus koji ce pretresti.

Sad, pitanje je da li PC antivir vidi virus za simbian? Ili mi je pitanje glupo ?
 
Imao sam prilku da vidim sta radi telefon zarazen virusom (konkretno je bio worm).Virus moze doci i preko bluetooth-a,jer kada se virus nadje na telefonu on automatski pali bluetooth,a da ne prijavljuje da je bt ukljucen,i salje se dalje automatski ka svim uredjajima koji imaju ukljucen bt.Da bi ste se zarazili morate prihvatiti taj fajl sto salje virus,a on je imao naziv koji se bas prepoznavao.Kaspersky je nasao viruse i obrisao ih.
Mislim da virusi za symbian telefone nisu toliko razvijeni kod nas,a ako neko ima virus uvek moze skinuti besplatnu verziju antivirusa.
F-secure se dobija uz nokijine telefone,tj moze se skinuti sa njihovog sajta trial od 30 dana.Kaspersky takodje nudi trial od 30 dana.
 

Back
Top