Da li ih podrzavate ili ne?

makarijekralj

Zainteresovan član
Poruka
133
Beogradska policija je oko 18 sati uklonila sa kolovoza oko 200 bivših vojnih rezervista koji su blokirali raskrsnicu ulica Kneza Miloša i Nemanjine. Akcija policije je prošla bez incidenata, a rezervisti su sklonjeni sa raskrsnice uz glasno negodovanje.

Jedan deo vojnih rezervista blokirao je danas i magistralni put Niš-Priština kod Kuršumlije. Grupa je u Beograd organizovano došla u 15-ak autobusa, kamiona i automobila. Član štrajkačkog odbora rezervista Branislav Jovanović kaže da će rezervisti tražiti isplatu zaostalih ratnih dnevnica.

"Imamo samo jedan zahtev, a to je isplata ratnih dnevnice kao što su isplaćene i našim saborcima koji su to naplatili preko sudova", kaže on.

"Ovaj put ćemo biti istrajni do kraja dok se ovaj problem ne reši. Vlada Srbije mora ovo ozbiljno da shvati i da reši ovaj problem'', kazao je Jovanović.

Tri autobusa, u kojima su bili rezervisti iz Bojnika, jutros je saobraćajna policija zadržala i poslala na vanredan tehnički pregled. Organizatori protesta ocenjuju da je to jedan vid pritiska na rezerviste da odustanu od protesta.

Vojni rezervisti došli su organizovano u vojnim uniformama, a poneli su i šatore jer planiraju da ostanu ispred zgrade Vlade Srbije sve dok im ne budu isplaćene, kako ističu, zakinute ratne dnevnice.

''Nosimo kazan za kuvanje hrane, šatore da se zaštitimo od hladnoće i vremenskih nepogoda, kao i drva za ogrev'', rekao je Jovanović.

Nekoliko desetina vojnih rezervista danas u podne blokiralo je magistralni put Niš- Priština kod Kuršumlije. Organizatori kažu da će put biti blokiran nekoliko sati, u znak podrške rezervistima koji su počeli protest ispred zgrade Vlade. Kordon policije pokušao je da spreči blokadu magistralnog puta, ali je, posle kraćeg ubeđivanja, policija ipak propustila rezerviste.

Učesnici rata na Kosovu već dva meseca protestuju u Kuršumliji i više drugih gradova na jugu Srbije i traže da im vojska i država isplate zaostale dnevnice za vreme koje su kao pripadnici rezervnog sastava vojske proveli na Kosovu 1999. godine.

"Nema zakonskog osnova za zahtev rezervista"

Ministar pravde Dušan Petrović izjavio je danas, povodom protesta bivših vojnih rezervista iz Toplice ispred zgrade Vlade Srbije, da nije moguće ostvariti prava za koja ne postoji, zakonom utvrđen, osnov.

Petrović je novinarima u Skupštini Srbije rekao da je pokrenut krivični postupak protiv osoba za koje postoji opravdana sumnja da su počinile krivčna dela i na ime ratnih dnevnica naplatile više novca od iznosa koji im pripada i na taj način dovele do ove situacije.

Pokrenut je i postupak za razrešenje jednog broja sudija iz tog kraja (Topličkog okruga), kazao je Petrović.

On je dodao da bi dobro bilo da svi pokažu dovoljno strpljenja, kako bi se u proceduri, koja je zakonom propisana, utvrdila svačija odgovornost.

Petrović je podsetio da je vladina radna grupa načinila neke korake ka "razrešenju te teme", kao i da je premijerov savetnik Slobodan Lalović predstavnicima rezervista ponudio nekoliko načina koji bi im omogućili ostvarivanje određenih prava.

On je ocenio da je to pravi put i način da se sadašnja situacija razreši.

Državni sekretar u Ministarstvu odbrane Zoran Jeftić rekao je ranije Tanjugu da je to ministarstvo ispunilo obaveze prema rezervistima i da su oni dobili sve što im, prema zakonu, pripada.
P.S.Preuzeto sa sajta B 92...
 
da li podrzavamo koga?
policiju ili rezerviste?

sto se mene tice mislim da je vreme da se stane na put svakoj susi kojoj padne na pamet da blokira grad zbog nekog strajka...
na sta bi licilo da svako ko nije zadovoljan necim zaustavi saobracaj?
 
Moje misljenje je da "oni' koji su se dovatili nekih para i drugih dragocenosti na Kosovu nisu sigurno na ulici vec u svojim toplim sobama ili na nekim "prelepim" destinacijama van Srbije.Zao mi je ove sirotinje koja sada protestvuje na ulici...to je moje misljenje...
 
Moje misljenje je da "oni' koji su se dovatili nekih para i drugih dragocenosti na Kosovu nisu sigurno na ulici vec u svojim toplim sobama ili na nekim "prelepim" destinacijama van Srbije.Zao mi je ove sirotinje koja sada protestvuje na ulici...to je moje misljenje...

moguce je... u stvari najverovatnije je tako,onaj ko je isao zbog srbije sada jena ulici, a onaj ko je to radio iz "privatnih" razloga on....
 
Samo jednu stvar da ti kazem(odnosi se na ADEMA KS),ja sam bio mobilisan 99' i jedan deo proveo u Podujevu(inace kao sanitetlija),mi smo dole bili i bez ikakvih predsrasuda lecili i nase,ali i Albance(cak smo porodili i jednu Albanku)...Cisto da znas da nismo svi isti...ima nas veoma dobrih i postenih Srba...
 
Samo jednu stvar da ti kazem(odnosi se na ADEMA KS),ja sam bio mobilisan 99' i jedan deo proveo u Podujevu(inace kao sanitetlija),mi smo dole bili i bez ikakvih predsrasuda lecili i nase,ali i Albance(cak smo porodili i jednu Albanku)...Cisto da znas da nismo svi isti...ima nas veoma dobrih i postenih Srba...

pogresno si me shvatio, ja mislim da ima vas i losih nepostenih srba. znaci vecina je kao ti. znam X primera kada su pomagali i platili to veoma skupo
 
Iskreno, malo sam zbunjen... Pa zar su ratne dnevnice tako velike? Jel to takav prestiz? Zar su stvarno isli da ratuju radi novca i/ili plena?
Sramota ako jesu. A jos ranije sam cuo da ako pitas policajca da li zeli da radi na Kosovu ces "k'o iz puske" dobiti jedno gromoglasno DA!

Ne svidja mi se to sve... malo jedni nas... malo mi druge... uh.
 
Jos jednu stvar da ti kazem,svoj vojni rok sam sluzio "ratne" 91-92' na VMA(Beograd) i tamo sam kao medicinski radnik lecio od Hrvata,Muslimana do Srba(nisam pravio razliku)...najbolji drug pored momka iz Krusevca,nije mi bio neki Nislija,vec Albanac iz Pristine i Musliman iz Crne Gore...Verujem da si i ti imao,a mozda i dan danas imas dobre prijatelje,Srbe..
 
Jos jednu stvar da ti kazem,svoj vojni rok sam sluzio "ratne" 91-92' na VMA(Beograd) i tamo sam kao medicinski radnik lecio od Hrvata,Muslimana do Srba(nisam pravio razliku)...najbolji drug pored momka iz Krusevca,nije mi bio neki Nislija,vec Albanac iz Pristine i Musliman iz Crne Gore...Verujem da si i ti imao,a mozda i dan danas imas dobre prijatelje,Srbe..

svaka ti cast...i hvala bogu da je jos dosta prijateljstva ostalo i da ce ih ponovo biti sve vise....
ali, upravo zbog toga, treba se reci da je i ono gore istina...;)
 
da li podrzavamo koga?
policiju ili rezerviste?

sto se mene tice mislim da je vreme da se stane na put svakoj susi kojoj padne na pamet da blokira grad zbog nekog strajka...
na sta bi licilo da svako ko nije zadovoljan necim zaustavi saobracaj?

Tu se potpuno slazem i mislim da je i zakonom to zabranjeno. Stvarno me nerviraju. To postalo trend. Malo malo pa cujes "blokiran auto put tu i tu. Ne mozete proci, snalazite se". Imam i ja svojih problema pa njih ne blokiram. ?Jbte, ovde pre mesec dana nisi mogao preci most preko Save, a to je ono jedini za kola u krugu od ko zna koliko km. Sva sreca sto nisam morao da ga prelazim, ali jako puno ljudi zive sa jedne, a rade sa druge strane mosta. Imali su fore da kolima dodju do mosta, a odatle pesice. Ma shou. Dobro je da je policija to razbila.

A sto se tice para koje traze one nisu realne koliko sam ja cuo. Neki su na sudu dobili te pare, nezasluzeno, i sada ovi traze isto. Da li im drzava stvarno nesto duguje ne znam.
 
BEOGRAD - Vojni rezervisti sa juga Srbije koji zahtevaju isplatu razlike ratnih dnevnica stečenih tokom sukoba na Kosovu 1999. prekinuli su protest u Beogradu nakon današnjeg razgovora sa predstavnicima Vlade Srbije i vratili se kući.

"Dobili smo obećanje da će biti isplaćene razlike ratnih dnevnica sa pripadajućim kamatama. Tim dogovorom za nas je protest gotov", kazao je agenciji Beta predsednik Štrajkačkog odbora Dejan Milošević, precizirajući da će isplata biti posle usvajanja budžeta za 2008. godinu i da će rezervisti primiti po 500 do 700 hiljada dinara.

Savetnik za rad premijera Srbije Slobodan Lalović potvrdio je agenciji Beta da je danas održan sastanak sa rezervistima, ali prema njegovim rečima nema govora o isplati razlike.

"Dogovorili smo se da posle usvajanja budžeta utvrdimo na koji se način i kako može poboljšati socijalo-ekonomski položaj tih ljudi. Nismo dogovorili niti smo mogli dogovoriti nikakve konkretne svote", kazao je Lalović.

Milošević je, međutim, za sredu najavio novi sastanak delegacije rezervista na kome će, kako je kazao, biti preciziran dogovor.

"Ukoliko dogovor ne bude poštovan, rezervisti će masovno doći u Beograd i protestovati do ispunjenja zaheva", kazao je on.

P.S.Kome sad verovati???
 
da li podrzavamo koga?
policiju ili rezerviste?

sto se mene tice mislim da je vreme da se stane na put svakoj susi kojoj padne na pamet da blokira grad zbog nekog strajka...
na sta bi licilo da svako ko nije zadovoljan necim zaustavi saobracaj?
E Ober, pa u inostranstvu za mnogo manje stvari se blokiraju ulice.
Predprošle godine u Atini, Grci su blokirali ceo centar i šire jer su im uveli ponedeljak kao celodnevno radni dan.;)
Ove godine, opet Atinjani, četiri meseca- štrajk, sa blokadama mestimičnim i povremenim, jer je traženo od njih da reformišu fakultete tako da npr. profani moraju da pišu radove ( aktivno) ako žele da sede u profesorskim foteljama na fakultetu....u Nemačkoj ( ove godine)- štrajk i blokada puteva od strane medicinskih radnika- male im plate....taj model se primenjuje da bi se brže ostvarili zahtevi...i da pridodam, niko od njih nije teran pendrecima.:D
 

Back
Top