KAKO SPOJITI KABLOVE SA KOMPJUTERA...

  • Začetnik teme POCETNICA
  • Datum pokretanja
P

POCETNICA

Gost
imam lap top...kupila sam kablove(audio i video) da mogu da spojim kom. sa tv i tamo slusam muziku i gledam neki film...sve sam dobro spojila ali nema nista.vjerovatno nesto treba da podesim na kom.?molim vas kazite mi sta da radim! UNAPRED HVALA!!!
 
Tema je pipljiva i teska za objasniti al sta je tu je da probamo.

Prvo na tv-u prebacis na neki kanal za video i av -audio/video ako nemas to onda pustis muziku na laptopu i onda normalno trazis kanal na tv dok ne cujes muziku koju si pustila sa laptopa. nema veze sto nem slike vazno je da je to taj kanal sliku ce mo naci.(*ov za trazenje kanala rucno vazi za starije modele televizora)
E sad kad cujes zvuk znaci da si nasla frekvenciju na kojoj racunar emituje signal.
Onda na laptop-u kliknes na desktop>properties>settings>advanced
e tu sad imas podesavanja graficke,monitora, osvezavanja... i tu nadjes verovatno ima graficki predstavljeno kako da sliku posaljes na TV.
ako to ne upali uradi print screen advancedmenija i poslji na mail pa cu ti kazem sta dalje (mail je zeratul_rLx@hotmail.com).

e sad s obzirom da je to laptop pogledaj dali na tastaturi imas negde opciju da preko function key-a (stisnes taster "Fn" pa onda neki tasteri dobiju druge funkcije) posaljes sliku na TV.

Nadam se da ces uspeti...


s' postovanjem JA 8)
 

Back
Top