w2k >> XP

Naravno, odaberes novu instalaciju, d particiju ...

Neces izgubiti podatke ni na jednoj particiji ukoliko je ne formatiras. Ali naravno napravi back up za svaki slucaj.
 
Ako bas oces na C da ubacis XP (i da pritom unistis 2K).
Prvo (ne moras ali je prporucljivo) uradi defragmentaciju.
Zatim ubaci XP i bez retartovanja racunara pokreni instalaciju (ostaju ti i drajveri i sve sti si imao na C-u osim WIN-a).
E sad ako restartujes onda je malo komplikovanije, prvo sto ti tu nudi je da formatiras, (nije bas prvo, al' tu je negde), tako da je ovo najbolje resenje.
 
Najvise me brine Norton koji sam redovno apdejtovao,i dali je uopshte bolje resenje prelaziti na XP sa W2k sp4, posto sam najpre imao Xp te mi se restartovao sistem ne bas cesto i nije hteo da se gasi kad sam ja hteo,sa W2k to sve radi jako lepo ,mada je dosta spor kod podizanja i uopste mi se cini da je spor dosta.Konfig. je AMD 1700+ ,256 ddr,hd 60 gb,gf4 ......., trazim savet ...hvala zA ODGOVORE UNAPRED
 
Pa nije ti valjda problem za Norton, ne treba mu puno da se Update-uje (cak ni sa nasom jednom dial-up vezom)
Kad vec imas hard od 60Gb nije ti valjda problem da odvojis neku particiju od 3-4Gb (valjda nije sve popunjeno) za XP, pa ga isprobaj.
2000 nisam koristio puno (tj. samo po "selu" i kod oca na poslu kad sam mu sredjivao nesto), u svakom slucaju veoma malo da bi ti dao neki savet (inace XP mi odgovara i necu ga jos neko vreme menjati)...
Da li je spor ni to ne znam, jer sve sto sam radio u njemu je par instalacija sitnih programcica.
Probleme koje si imao sa XP imao sam samo jednom, a to je bilo kad sam mrtav pijan morao da reinstaliram XP, pa sam ubacio pogresan drajver za graficku (ni dan danas mi nije jasno kako sam to uspeo) :oops:
 
korisnik:
Najvise me brine Norton koji sam redovno apdejtovao,i dali je uopshte bolje resenje prelaziti na XP sa W2k sp4, posto sam najpre imao Xp te mi se restartovao sistem ne bas cesto i nije hteo da se gasi kad sam ja hteo,sa W2k to sve radi jako lepo ,mada je dosta spor kod podizanja i uopste mi se cini da je spor dosta.Konfig. je AMD 1700+ ,256 ddr,hd 60 gb,gf4 ......., trazim savet ...hvala zA ODGOVORE UNAPRED

Što se Nortona tiče možeš da kopiraš foder Virus Definitions na drugu particiju i kada ga ponovo instaliraš (NAV) vratiš preko novoformiranog foldera, a zatim odradiš update normalno (ovo je kod mene radilo posle reinstalacije 2000, update je vršen preko 'Smart update' a ne 'Live ').
 

Back
Top