TADIC BRANI KOSTUNICU!

R.Žiskar

Elita
Poruka
15.608
TADIĆ BRANI KOŠTUNICU!

Predsednik Srbije Boris Tadić odložio sednicu „Igmanske inicijative" sve dok se predsednik Predsedništva BiH Željko Komšić ne izvini premijeru Vojislavu Koštunici

Neće oni da prete mom Voji... Boris Tadić ne oprašta Komšiću napad na Koštunicu

Predsednik Srbije Boris Tadić, ovogodišnji domaćin „Igmanske inicijative" koja okuplja predsednike zemalja bivše Jugoslavije (sve osim Slovenije), odložio je samit zbog najavljenog dolaska predsednika Predsedništva BiH Željka Komšića u Beograd, saznaje Press. Tadić, naime, od Komšića traži da se izvini Koštunici zbog uvreda koje mu je uputio prošle nedelje.

Sastanak „Igmanske inicijative", koja se svake godine na predsedničkom nivou održava u nekoj od bivših republika SFRJ, trebalo je da bude organizovan u Beogradu 11. novembra. Iako su pripreme odmakle, Tadić je odlučio da se ova konferencija „odloži do daljeg" zbog Željka Komšića, koji je nedavno žestoko uvredio srpskog premijera. Komšić je, podsetimo, komentarišući izjavu Koštunice o odbrani Republike Srpske, poručio Koštunici da „drži prste dalje od BiH, jer bi mogao dobiti po prstima, ali i po nosu"!

Sagovornik Pressa iz Predsedništva Srbije kaže da predsednik Tadić ne može tek tako da pređe preko ove izjave Komšića i bude mu domaćin usred Beograda.

Povlačenje izjave

- Izjava Komšića je veoma naljutila predsednika Tadića. To što je Komšić uradio je neviđeno drsko i bezobrazno. Pošto je Komšić trebalo da predstavlja BiH na skupu „Igmanske inicijative", predsednik Tadić je naložio da se konferencija odloži na neodređeno vreme. Stav Tadića jeste da Komšić neće biti dobrodošao u Srbiju sve dok ne povuče svoju izjavu o premijeru Vojislavu Koštunici i ne izvini se - kaže jedan od prvih saradnika predsednika Srbije koji je insistirao na anonimnosti. On dodaje da se i Boris Tadić, kao garant Dejtonskog sporazuma, zalaže za celovitu BiH, ali i „uvažavanje stavova Republike Srpske".

http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=22962&sectionId=37

POhvalno za Tadica ili nije trebao da se mesa? ;)

P.S. Nije trik pitanje:)
 
Znas da su u toku pregovori oko raspisivanja izbora?!

Toplo se nadam da nece trajati 3. meseca kao onomad, i da se moraju jedan drugom dodvoravati dok "dogovori" ne prodju!
Posle, kud koji mili moj (ja cu sam kuda znam), ali, forma mora biti odzana, forma koalicione Vlade, ustvari svako na svoju stranu kao i dosad, ali, zarad ocuvanja na vlasti, svadjace se ali se nece razilaziti.
Brak, kakav-takav, mora se odrzati zarad zajednickih interesa!
 
@dmauka
A zašto nije trebao da se meša?
Koštunica je kroz izjavu o pravima Republike Srpske branio interes Srbije. Ako mu je u tom kontekstu neko zapretio, to znači da taj neko osporava i prava Srbije.
Nije li Tadić predsednik iste.?
Bilo bi jadno i smešno da se nije oglasio.
 
Коштуници није потребна Тадићева помоћ.

kostunjavibacuska1kqdg8.jpg
 
@dmauka
A zašto nije trebao da se meša?
Koštunica je kroz izjavu o pravima Republike Srpske branio interes Srbije. Ako mu je u tom kontekstu neko zapretio, to znači da taj neko osporava i prava Srbije.
Nije li Tadić predsednik iste.?
Bilo bi jadno i smešno da se nije oglasio.

Postavio sam pitanje sa veznikom izmedju sto ostavlja mogucnost da se odabere jedna od dve opcije.
Mozes li da mi objasnis kako si zakljucila da sam implicirao da ne treba da se mesa?
 

Back
Top