Spora konekcija preko GPRS-a

Gost
Zasto je ovako uzasna konekcija preko 063 GPRS-a?
Kada se konektujem preko kompa pise mi 115 kb/s, ali ustvari je neuporedivo sporija konekcija.Citao sam ovde na forumu da imamo mogucnost ostvarivanja cetiri ulaza od po 13.5 kb/s. Interesuje me da li postoji neko dodatno podesavanje za sva cetiri ulaza, ili je to sve automatski prilikom konekcije.
Razmisljao sam mozda mi i data CABL usporava konekciju. Mozda bi to USB mnogo brze radio.
Da li je mozda nesto do drajvera?
 
115 kbit/s je konekcija izmedju telefona i racunara, a ne izmedju telefona i GPRS mreze.

A zasto radi sporo... preoptereceno je (mada mislim da su i ovi iz Mobtela malo zavrnuli slavinu)...

Telefon sam otvara kanale, i koliko ce se brzo kaciti na GPRS zavisi iskljucivo od telefona... ali i da se popne na svih 4 kanala (54 kbit/s), to ne znaci da ce moci da skida punom brzinom jer je link ogranicen... Recimo da je ceo GPRS na Mobtelu zakacen na 2Mbit/s (ovo samo predpostavljam), i da u istom trenutku ima 1000 ljudi koji koriste tu konekciju, to bi bilo 2048 kbit/s za 1000 ljudi, ili svakome po 2.048 kbit/s, odnosno 0.26 KB/s...
 

Back
Top