pitanje za dr

Gost
dr,pitanje je sledece;

imam 20 godina i vec duze vreme uredne menstruacije,na svakih 28 dana.odnose nisam imala.medjutim ovog meseca sam dobila 2. a zatim sam pred ispit 13.2. imala 1-2 kapi malo bledje krvi,i nista.
danas,(21.2.)opet imala par kapi,malo jace krvi.
napominjem da sam vrlo nervozna osoba,da imam konstantne infekcije.ali da mi se ovo desava prvi put.dezurni lekar (pedijatar)mi je malo pre rekao da je to razumljivo usled nervoze i stalnih infekcuja i prepisala nistatin tablete.
sta vi mislite o svemu?hvala
 
Anonymous:
dr,pitanje je sledece;

imam 20 godina i vec duze vreme uredne menstruacije,na svakih 28 dana.odnose nisam imala.medjutim ovog meseca sam dobila 2. a zatim sam pred ispit 13.2. imala 1-2 kapi malo bledje krvi,i nista.
danas,(21.2.)opet imala par kapi,malo jace krvi.
napominjem da sam vrlo nervozna osoba,da imam konstantne infekcije.ali da mi se ovo desava prvi put.dezurni lekar (pedijatar)mi je malo pre rekao da je to razumljivo usled nervoze i stalnih infekcuja i prepisala nistatin tablete.
sta vi mislite o svemu?hvala
Sad mi nesto nije jasno,infekcije cega?U stanju nervoze ,kao sto su ispiti,sasvim je uobicajeno da se poremeti ciklus bilo da porani ili zakasni.Meni nije jasno za sta ti pijes nistatin?!I da se zbog stresa ciklus malo poremtio to ne zahteva terapiju jer u tvojim godinama bez seksualne aktivnosti,sa redovnim prethodnim ciklusima zaista nema razloga za zabrinutost.Treba da probas da se malo opustis,ispit nije razlog da budes stalno pod tenzijom.
 
vaginalne infekcije.ginekolog je je u junu prepisio neke vaginalete poliginex tako nesto i od tada nisam vise bila.a nistatin kao da pijem za to,to mi je pedijatar rekla proizvoljno,mada mi je ginekolog u maju rekla da je to uzaludno leciti antibioticima i injekcijama kao sto sam ja radila,po antibiogramu.a napominjem i da sam pila vitamin b nekih 10-ak tableta.i ja ipak mislim po sadasnjoj situaciji da je ovo 2.menstrucija za ovaj mesec i da je ipak najveci uzrocnik stres.tako nekako.....
 
Anonymous:
vaginalne infekcije.ginekolog je je u junu prepisio neke vaginalete poliginex tako nesto i od tada nisam vise bila.a nistatin kao da pijem za to,to mi je pedijatar rekla proizvoljno,mada mi je ginekolog u maju rekla da je to uzaludno leciti antibioticima i injekcijama kao sto sam ja radila,po antibiogramu.a napominjem i da sam pila vitamin b nekih 10-ak tableta.i ja ipak mislim po sadasnjoj situaciji da je ovo 2.menstrucija za ovaj mesec i da je ipak najveci uzrocnik stres.tako nekako.....
E sad tek te ne razumem,u samom pitanju si rekla da odnose nisi imalakako sad spominjes genitalne infekcije?Imas li ti odnose ili nemas(pri tome ne mislim na sadasnji trenutak nego jesi li ikad bila seksualno aktivna).
To da se vaginalne infekcije ne lece antibioticima ili antimikoticima zavisno od uzroka nije tacno,lece se ,jos bolje ako se uzme vaginalni bris i napravi izolacija uzrocnika.Imas li ti sad infekciju ili nemas,koliko sam shvatila ti si pitala za menstruaciju a pod stresom to nije nista neuobicajeno da se skrati period ciklusa.
 
Ti i ja ako se budemo ukapirale blago nama.
Nisi imala odnose,dakle nevina si ali si uspela da dobijes eserihiju u vagini...jos samo da mi objasnis kako?I kako si koristila vaginalete ako si nevina,ja razumem da imas rastegljiv himen ali u nasim uslovima ne postoji dovoljno mali spekulum za nevine devojke,druga stvar himen stiti od infekcije i ako si nevina kako je neko mogao da ti uzme bris iz vagine tacnije sa grlica materice...
Ajmo sad ispocetka kako si uopste otkrila da imas eserihiju u vagini,koje si imala to simptome pa si otisla kod ginekologa,i zasto sumnjas da je imas jos uvek.Da si mi rekla da imas e.coli u urinu to bi mi bilo jasno ali ovako si me potpuno zbunila.I koji to pedijatar daje nistatin da se pije napamet bez predhodnog dokaza infekcije,a nistatin je lek protiv gljivica i ako ga pijes to ne deluje na vaginu,morala bi da ih stavljas u vaginu...znaci vaginalete a pri tome to ne deluje na e.coli...dali shvatas koliko ima nelogicnosti u tvojoj prici.
Osim ciklusa,koje ti to tegobe imas pa si dobila nistatin od pedijatra?
Ne mogu se lekovi koristiti napamet...da li razumes sta ja tebe pitam?
 
dr:
Ti i ja ako se budemo ukapirale blago nama.
Nisi imala odnose,dakle nevina si ali si uspela da dobijes eserihiju u vagini...jos samo da mi objasnis kako?I kako si koristila vaginalete ako si nevina,ja razumem da imas rastegljiv himen ali u nasim uslovima ne postoji dovoljno mali spekulum za nevine devojke,druga stvar himen stiti od infekcije i ako si nevina kako je neko mogao da ti uzme bris iz vagine tacnije sa grlica materice...
Ajmo sad ispocetka kako si uopste otkrila da imas eserihiju u vagini,koje si imala to simptome pa si otisla kod ginekologa,i zasto sumnjas da je imas jos uvek.Da si mi rekla da imas e.coli u urinu to bi mi bilo jasno ali ovako si me potpuno zbunila.I koji to pedijatar daje nistatin da se pije napamet bez predhodnog dokaza infekcije,a nistatin je lek protiv gljivica i ako ga pijes to ne deluje na vaginu,morala bi da ih stavljas u vaginu...znaci vaginalete a pri tome to ne deluje na e.coli...dali shvatas koliko ima nelogicnosti u tvojoj prici.
Osim ciklusa,koje ti to tegobe imas pa si dobila nistatin od pedijatra?
Ne mogu se lekovi koristiti napamet...da li razumes sta ja tebe pitam?

Nistatin...verovatno candida albicans zbog preterane upotrebe antibiotika...kako je to gljivica koja i inace naseljava tu regiju ali zbog ekscesivne upotrebe antibiotika dolazi do preteranog namnozavanja iste.
e.coli je vrlo lako mogla da bude lazno pozitivan nalaz ali je lako mogla da stigne iz regije anusa u vaginu, vulvovaginitis kod devojcica nije retka pojava moze biti uzrokovan enetrobakterijama, stafilokokama, pa i gonokokama (ako je narusena normalna kiselost vaginalne sredine). Uzrok moze biti nedovoljna higijena, upotreba npr istog peskira koji koristi neko od starijih itd
Bris se kroz otvor na himenu stapicem moze uzeti i nevinim devojkama zavisno od velicine i oblika otvora na himenu. Moj savet je obavezno da odes kod ginekologa. Bez detaljnog pregleda mi mozemo samo da nagadjamo. Meni samo nesto nije jasno, zasto si isla kod pedijatra ako imas 20 godina?
 
Sta je bilo tako hitno da si ti potrazila pomoc dezurnog pedijatra?
Vise nisi mala i ako imas ginekoloskih problema javi se ginekologu,ti koliko sam shvatila od juna nisi bila kod ginekologa.Nakon svake terapije se rade kontrolni brisevi da bi se ustanovilo koliko je uspesna terapija.Vrlo je bitno da se infekcija zaleci.

Pitanje za gosta za koga bih rekla da je koleginica,koliko cesto se vaginalete prepisuju nevinim devojkama,posto znam vise nevinih devojaka kojima su vulvovaginitisi uzrokovani kandididom leceni pre svega kremama,ako razumete na sta mislim...
 
dr:
Sta je bilo tako hitno da si ti potrazila pomoc dezurnog pedijatra?
Vise nisi mala i ako imas ginekoloskih problema javi se ginekologu,ti koliko sam shvatila od juna nisi bila kod ginekologa.Nakon svake terapije se rade kontrolni brisevi da bi se ustanovilo koliko je uspesna terapija.Vrlo je bitno da se infekcija zaleci.

Pitanje za gosta za koga bih rekla da je koleginica,koliko cesto se vaginalete prepisuju nevinim devojkama,posto znam vise nevinih devojaka kojima su vulvovaginitisi uzrokovani kandididom leceni pre svega kremama,ako razumete na sta mislim...

Buduca koleginica( samo sto nije):) Informaciju o ovome sam dobila devojke koja je virgo intacta, radjen joj je bris (verovatno je polumesecast otvor ili ovalan sigurno da ne moze ovo da se radi kod resetkastih otvora na himenu, bar ja tako kontam) i ustanovljena je candida albicans, dobila je kremu, tablete i vaginalete. Meni je za bris jasno kako moze da se uzme a da se ne povredi membrana(ipak je rec o stapicu),za vaginalete priznajem da ni meni nije jasno (zato taj deo nisam ni komentarisala) ali ih je ona koristila a da nije povredila membranu.
Ja stvarno nisam htela da elaboriram na temu kakvim sve manipulacijama osim seksualnim kontaktom moze doci do infekcije jer devojci/devojcici je ocigledno jako neprijatno zbog ovog problema. Mada nema razloga da joj bude neprijatno. Nadam se da se razumemo doktorka. Ona pod obavezno mora da ode kod ginekologa, jer tako dugotrajna infekcija i sukrvicav iscedak nije nesto preko cega treba olako proci.
Inace doktorka vama moram da kazem da imate fanove u mojoj porodici posto su vam ovi moji hipohondri vec postavljali neka pitanja. Meni eto nista ne veruju. Ali zato ste vi tu da im sve lepo razjasnite.
 
Meni su prepisane vaginalete u periodu nevinosti...
Posle gomile Longacefa pojavile su mi se gljivice i moj ginekolog iako je znala "moj status" prepisala mi je vaginalete - Ginodaktanol.
Rekla mi je da ih sigurno mogu staviti a da ne povredim himen i da je bolje da koristim njih jer kreme i tablete ne deluju tako brzo i nisu efikasne.
Uz malo problema vaginalete sam stvarno usplela da iskoristim i svrab je nestao posle 2 veceri a infekcija posle svih 7.

Eto mene medju fenomenima :lol:
 
Draga buduca koleginice,nista se ne sekirajte :lol: to za porodicu je sasvim normalno.Na vreme naucite da se clanovi porodice nikad ne lece i ako im sve objasnite lepo,nemate dovoljan autoritet kod njih.Sto pre to shvatite,pre cete prestati da se nervirate.
Sto se tice ove nase teme, jedina stvar koju nismo razjasnili je da nam devojka koja je postavila temu nije objasnila otkud kod pedijatra?
Nemas razloga draga za zabrinutost,unela si nam malo pometnju medju redove ali shvatili smo sta se desava.Pa da privedem kraju ovo pisanje.
Kad ti prodje ovaj stres oko ispitnog roka,lepo otidji kod ginekologa,ti si velika i pedijatar ne moze vise da te leci.Da ti ponovno uzme bris i da se vidi ima li tu necega sto tebe muci.Zapamti posle svake terapije u bilo kojoj grani medicine,moras otici na kontrolu i 7 dana nakon svake terapije treba uraditi ponovne briseve jer je to jedini nacin da se utvrdi da li se sve saniralo.
Otici,dobiti terapiju i 6 meseci nakon toga se ne pojavljivati kod lekara nije dobro prvo za tebe a onda za tvog lekara koji ne moze da te prati.
Nadam se da smo se razumele.
Pozdrav i nemoj biti zabrinuta.
 

Back
Top