UVECANA SLEZINA I JETRA
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: UVECANA SLEZINA I JETRA

Nov član
    Učlanjen
    21.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Unhappy UVECANA SLEZINA I JETRA

MOLIM VAS za pomoc

Radio sam ultrazvuk abdomena:

Jetra desni rezanj dimenzija 156mm homogene strukture bez vidljivih fokalnih promena.Zucna kesa normalnih dimenzija bez vidljivog patoloskog sadrzaja.Pankreas urednih dimenzija,homogen! Slezina uvecana dimenzija 132 x 57 mm homogene strukture bez fokalnih promena.Oba bubrega urednog polozaja,dimenzija debljine parenhima bez dilatacije pk. sistema sa kalkulusom vel. 6mm u desnom bubregu. Mokracna besika bez promena na zidu i u lumenu.Prostata volumena 34 ml

ZAKLJUCAK: Granicne dimenzije Jetre sa splenoimgalijom.Kalkuloza desnog bubrega
    Biohemijski ispitati Jetru

Molim Vas ako neko zna da mi kaze koliko je ozbiljno? Koliko ja normalna velicina Jetre i slezine? Da li ce velicine biti trajne?Kada sam uradio analizu krvi imam povisen S GOT 71 u/l , S GPT 105 u/l dok je sve ostalo OK! Prilikom udisaja previse vazduha osecam bol u desnom delu rebara a u lezecem satavu kao i blagi bol prilikom dodira u tom delu?:sad:
    Dobio sam uput za Infektivno ( HBsAg, anti HCV, anti HIV)

Urin : Eritrociti 2-4 , Leukociti 15-20 , Epitalne celije retke i dosta sluzi?
    Gluvonema sam osoba zato se obracam ovim putem za pomoc jer sa doktorima se tesko sporazumevam ,molim vas za savet? Hvala

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: UVECANA SLEZINA I JETRA

Lekari su te uputili na pravo mesto,da uradis ispitivanja za jetru pod sumnjom na neku virusnu infekciju (hepatitis i HIV).
    Za odgovore na tvoja pitanja potrebno je da se najpre utvrdi zasto je sve to tako i tek onda da se da prognoza,zato nemoj da insistiras na tome jer ti niko sada to ne moze reci.
    Bolovi koje osecas mogu da poticu od uvecane jetre i slezine kao i od kamena u bubregu koji je u ovom slucaju manji problem nego problem sa jetrom.
    Povecane transaminaza (sGOT i sGPT) takodje govore da nesto sa jetrom nije u redu.
    Zato su te i poslali na dalja ispitivanja.

Početnik milic360 (avatar)
    Učlanjen
    16.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa lepo je pitala za velicinu i normalne vrednosti jetre a ti joj odgovaras kao da je nekoga ujela ovde.ako ne znas kolike su normalne vrednosti ovih organa ne moras ni da je kudis.

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    138

Prvo nije lepo pitala nego pitao.
    Ako nisi primetila musko je u pitanju.Zene nemaju prostatu.
    Drugo, velicina u ovom slucaju uopste nije bitna.
    Jetra je uvecana, slezina takodje, transaminaze iznad dozvoljenih vrednosti.
    Uzroci tome mogu biti hepatitisi, mononukeloza i brojna druga stanja.
    Ovde mi ne mozemo da spekulisemo sta moze da bude jer covek o sebi nije ostavio nijedan validan podatak, pocevsi od toga koliko ima godina, da li je do sada od neceg bolovao, da li uzima neke lekove...?
    lepljiva tema " pre postavljanja pitanja obavezno procitati " nije procitana.
    "Niko toliko ne brine o sebi kao oni koji nikom drugom nisu potrebni"
    Duško Radović

Nov član
    Učlanjen
    03.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Molim Vas ako neko zna o hroničnom hepatitisu ,autoimuno obolenje ,bilarna primarna ciroza jetre lečim se kod dr BOŽIĆ u Kliničkom centru neka mi javi

Slične teme

1. SLEZINA!!!
    Autor Mali čičak u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.04.2008., 20:16
  2. Slezina!!!!
    Autor Milos_89 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.02.2008., 10:46
  3. JETRA
    Autor sklopotnica u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1