Spoljne politike Hrvatske i Srbije

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.791
Da li mislite da Srbija treba da vodi buljasku spoljnu politiku kao Hrvatska ili pak treba da zadrzi kao do sada tvrd kurs i da sacuva svoj ponos.

Moje je misljenje da ce i tim Amerima da odzvoni i da ce uskoro doci vreme kada ce oni NAS da mole za koru hleba. S toga ne treba investirati u sledecih par godina... vec u sledecih 1000... Dakle u one godine u kojima ce nas se deca secati sa ponosom !

Ili pak treba da se buljasimo kao Hrvati?

A evo da pogledamo ekonomske rezultate hrvatske sto se tice zaposlenosti..

Primeticete da sto se vise buljase da manje imaju posla. Valjda od buljanja. Pa zar mi sad treba da se buljasimo da bi otezali ionako tesku ekonomsku situaciju.

4.1.gif
 
Ja bi bio apsolutno za nashe lizanje bulje Amerikancima kada bi od toga imali koristi.
Normalno je da ce Hrvati da im se uvlache u dupe kad su im bili logistika iz vazduha pri proterivanju Srba iz Krajine i drzali im stranu.
Hrvati koristi od toga imaju jer im se interesi poklapaju sa Americhkim,mi ne mozemo da imamo kad je Americhki interes da Srbe svedu na shto manju teritoriju.
 
Znaci Derer mozemo da te zovemo buljas? Mislim ako ti imas interesa od toga jel?
Nisi shvatio.
Niko od nas ne treba da bude buljash.Mi treba da budemo ponosni gradjani zemlje u kojoj zivimo.
Politichari moraju da budu buljashi jer smo mi mali i bezznachajni,ali buljashi samo ako od toga ima neke koristi.
Biti buljash a da neko radi na tvoju shtetu a ti kazesh kako ti je to super i trazish josh,znachi da si budala.
 
Ko je rekao izolovano?

Koliko znam u Zastavi se prave i Opeli i Fiati !!! A svi ste pljuvali Zastavu kao nesto sto treba da se unisti!

Kakva crna izolacjia.

Ma neznaš ti ništa, kakvi crni opeli i fiati, to se tek pregovara sa kime bi bilo dobro da prodaju zastavu, jer predhodni vlasnik koji je kupio zastavu je tapkao u mestu, pa sad traže drugog partnera zvanično razmišljaju o opelu ili fiatu! Za sada ništa neprave ili mozda prave jo one krševe kečeve i jugiće, dobro je da nisu počeli fiću, mada je i tu bilo priče navodno o početkuponovno sklapanja fiće ali u novom obliku nešto poput stare i nove bube!
 
Da li mislite da Srbija treba da vodi buljasku spoljnu politiku kao Hrvatska ili pak treba da zadrzi kao do sada tvrd kurs i da sacuva svoj ponos.

Moje je misljenje da ce i tim Amerima da odzvoni i da ce uskoro doci vreme kada ce oni NAS da mole za koru hleba. S toga ne treba investirati u sledecih par godina... vec u sledecih 1000... Dakle u one godine u kojima ce nas se deca secati sa ponosom !

Ili pak treba da se buljasimo kao Hrvati?

A evo da pogledamo ekonomske rezultate hrvatske sto se tice zaposlenosti..

Primeticete da sto se vise buljase da manje imaju posla. Valjda od buljanja. Pa zar mi sad treba da se buljasimo da bi otezali ionako tesku ekonomsku situaciju.

4.1.gif

Neverovatno, koliko buljasa ima ovde na forumu, koji sve , pa i politiku jedne drzave , i njen odnos prema svetu i okruzenju vezuju iskljucivo za donji deo ledja, koji im je , ocigledno opsesija i reper za sve........

Bulja je buljasima, jednostavno , merna jedinica, kao nesto najvrednije u njihovoj percepciji zivota, i njegovih vrednosti.

Elem, rezultati pokazuju ko je pametan , ko je buljas, ko je ponosan a ko je idiot.......

Ako je neko imao zadovoljstvo da skoro prolazi kroz Hrvatsku, a ja jesam pre nesto vise od pola godine, na putu za Sloveniju, mogao je da primeti , da su autoputevi u savrsenom stanju ( iako nemaju Velju )....da je nova magistrala od Zagreba prema moru, na nivou italijanskih i nemackih autoputeva........da je standard, sto se vidi iz aviona, na visem nivou nego u Srbiji, da su ljudi opusteniji.......a o primorju , narocito onom severnom delu, ne vredi trositi reci.........ne lici na ono sto je nekada bilo u Jugi, iako ni tada nije bilo lose.

Ali, to su subjektivna zapazanja, koja mogu i da prevare........

Cinjenice su sledece :Hrvatska je postala clan saveta bezbednosti u UN, Ima duplo vece prosecne plate od Srbije, ima vise nego duplo veci BND, odavno je potpisala ugovor o pridruzivanju EU, Hrvati imaju pasose , sa kojima putuju slobodno po celoj Evropi , bez viza....Imaju odllicne odnose sa SAD, Rusijom i Kinom, kao i sa EU, ciji ce clan postati najkasnije za dve godine............

Srbija se i dalje valja u neimastini , nezaposlenosti, vozi se Veljinim seoskim kaldrmama, i dalje je parija u medjunarodnoj zajednici, poslednja je drzava u ovom delu sveta, koja nije ratifikovala sporazum o pridruzenju EU ( cak su i crnogorci to obavili pre nas ), na najboljem je putu da izgubi Kosovo, itd.

Elem, mozda buljasi misle, da je pametno cekati da propadne amerika:roll:
Mozda buljasima odgovara ova bulja od drzave......
Mozda oni mogu da se hrane korenjem, misleci da su ponosni , ispadajuci samo glupi.....

Ali , to je izbor gradjana Srbije....ne sumnjam da ce neki , jesti govna, cekajuci propast amerike, sto moze i da potraje.........dobar deo, ce , kada propadne svaka nada, otici u beli svet, gde su vec mnogi od onih koji sa buljasima za stolom, ne mogu ........makar jeli kavijar a ne korenje , koje im ovi nude.
 
Neverovatno, koliko buljasa ima ovde na forumu, koji sve , pa i politiku jedne drzave , i njen odnos prema svetu i okruzenju vezuju iskljucivo za donji deo ledja, koji im je , ocigledno opsesija i reper za sve........

Bulja je buljasima, jednostavno , merna jedinica, kao nesto najvrednije u njihovoj percepciji zivota, i njegovih vrednosti.

Elem, rezultati pokazuju ko je pametan , ko je buljas, ko je ponosan a ko je idiot.......

Ako je neko imao zadovoljstvo da skoro prolazi kroz Hrvatsku, a ja jesam pre nesto vise od pola godine, na putu za Sloveniju, mogao je da primeti , da su autoputevi u savrsenom stanju ( iako nemaju Velju )....da je nova magistrala od Zagreba prema moru, na nivou italijanskih i nemackih autoputeva........da je standard, sto se vidi iz aviona, na visem nivou nego u Srbiji, da su ljudi opusteniji.......a o primorju , narocito onom severnom delu, ne vredi trositi reci.........ne lici na ono sto je nekada bilo u Jugi, iako ni tada nije bilo lose.

Ali, to su subjektivna zapazanja, koja mogu i da prevare........

Cinjenice su sledece :Hrvatska je postala clan saveta bezbednosti u UN, Ima duplo vece prosecne plate od Srbije, ima vise nego duplo veci BND, odavno je potpisala ugovor o pridruzivanju EU, Hrvati imaju pasose , sa kojima putuju slobodno po celoj Evropi , bez viza....Imaju odllicne odnose sa SAD, Rusijom i Kinom, kao i sa EU, ciji ce clan postati najkasnije za dve godine............

Srbija se i dalje valja u neimastini , nezaposlenosti, vozi se Veljinim seoskim kaldrmama, i dalje je parija u medjunarodnoj zajednici, poslednja je drzava u ovom delu sveta, koja nije ratifikovala sporazum o pridruzenju EU ( cak su i crnogorci to obavili pre nas ), na najboljem je putu da izgubi Kosovo, itd.

Elem, mozda buljasi misle, da je pametno cekati da propadne amerika:roll:
Mozda buljasima odgovara ova bulja od drzave......
Mozda oni mogu da se hrane korenjem, misleci da su ponosni , ispadajuci samo glupi.....

Ali , to je izbor gradjana Srbije....ne sumnjam da ce neki , jesti govna, cekajuci propast amerike, sto moze i da potraje.........dobar deo, ce , kada propadne svaka nada, otici u beli svet, gde su vec mnogi od onih koji sa buljasima za stolom, ne mogu ........makar jeli kavijar a ne korenje , koje im ovi nude.
Jes i srpska majka Putin im ide na noge u Zagreb i deli nezasluzeno ordenje za izmisljene zasluge Stipi Mesicu ,a u Beograd se nije zajebo da dodje i da da makar neku medaljicu Kostunici ili Tomi koji bi ga odmah oralno zadovljio na licu mesta :evil:
 
Jes i srpska majka Putin im ide na noge u Zagreb i deli nezasluzeno ordenje za izmisljene zasluge Stipi Mesicu ,a u Beograd se nije zajebo da dodje i da da makar neku medaljicu Kostunici ili Tomi koji bi ga odmah oralno zadovljio na licu mesta :evil:

Ma Putin nikada nece zaboraviti, kome su SPS i SRS davali podrsku , i otvoreno navijali za vreme pokusaja puca u Rusiji.........Jedina zemlja , koja je navijala za to, da zaverenici ubiju Jeljcina i restauriraju SSSR je Srbija.....to je bio zvanican stav nase "diplomatije".......

Posto je Jeljcin , Putinov tata, koji ga je stvorio i doveo na vlast......dosapnuo mu je poneku , o ponasanju Srba , dok mu je glava bila u torbi.........

Zato, na sitnim gestovima kao sto je taj, oko dodele ordenja , i ponizavanja Srbije, ( inace, Srbija , kada je rusi ponizavaju , trazi jos, ko ludi mazohista )....se vidi pravi odnos prema nama........narodski receno, sto bi Velja reko :" bole ih bas kara za Srbiju "....i glupe srbe koji jos misle da smo neka braca , ili tetke.........:roll:
 
jerry ropero se nikom ne uvlaci,za razliku od tebe i tebi slicnih kojima je buljarenje filozofija zivota 8-)

Malo se, Jerry zavlacis rujama:D:D:D......cisto , malkice zadjes u bulju , da te ne oste, i da te ne isprde, jer takve isprdke, ne vole ni oni:D:D:D

Koliko vidim, najvise se za bulju hvataju upravo patriJote, kao ti, ovaj nesrecni postavljac teme, Son.........i naravno, decko sa najvecom kolekcijom bulja u kompjuteru.......mita:D
 

Back
Top