РАТ ЗА КОСМЕТ ???

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Tadić: Ratom bismo sve izgubili
14. oktobar 2007



PREDSEDNIK Srbije Boris Tadić izjavio je da bi Srbija novom oružanom konfrontacijom sa međunarodnom zajednicom izgubila Kosovo i da stoga mirno rešenje pitanja budućeg statusa pokrajine nema alternativu.
„Rat bi bio siguran način da izgubimo Kosovo, jer bismo u novom ratu za Kosovo, ponovo sa međunarodnom zajednicom, bili sigurno poraženi“, rekao je Tadić u intervjuu za jubilarni 50. broj lista „Odbrana“.
On je dodao da „nećemo povlačiti poteze kojima sigurno gubimo, ma kako oni bili priželjkivani od ekstremista sa obe strane.


Tadić je ocenio da je Srbiji, zbog otežanog međunarodnog položaja, potreban „novi impuls“ u pregovorima, koji bi poboljšao njen kredibilitet.
„Dovršavanje saradnje sa Haškim tribunalom značajno bi izmenilo našu pregovaračku poziciju. Naš argument o očuvanju integriteta bio bi mnogo snažnije artikulisan“, rekao je Tadić.


Prema njegovim rečima, Srbija do sada nije imala koncepciju građenja suživota sa Albancima na Kosovu, a to je upravo ono što Beograd u pregovaračkom procesu nastoji da promeni.


Ulazak u EU bi, kako je naglasio, bio jedini način da se ostvare srpski nacionalni ciljevi, jer bi relativizovanjem međudržavnih granica svi Srbi u regionu ponovo živeli pod istim krovom.
„Tek članstvom u EU mi ponovo ispunjavamo onaj nacionalni ideal da živimo svi zajedno u jednoj državi, ili državnoj tvorevini, kao što smo živeli u bivšoj Jugoslaviji“,
rekao je Tadić.

******************************************************

ДаклеМ, Тадићи се лаганица приближава ВРХУНЦУ безобразлука. Ја нигде нисам прочитао а нити чудо да било који званичник државе Србије заговара било какву ратну опцију! Овакве његове изјаве су чиста свињарија, чуј ти њега, он зна шта ко "прижељкује"! Срамота!

А што је најциничније и најпрљавије у целој његовој изјави је постављање мамца напаћеним Србима о томе како ће УЛАСКОМ У ЕУ "РЕШИТИ" СВЕ СВОЈЕ ПРОБЛЕМЕ.

Хвала Богу, ближе се избори! Једва чекам да пукне к'о дулек!:evil:
 
А ево конкретно и документовано КО ПРЕТИ И НАЈАВЉУЈЕ РАТ !

Rat neizbežan
E. H., 12. oktobar 2007

Jedan od vođa terorističke organizacije Albanska nacionalna armija (ANA) Gafur Adilji izjavio je da je na Balkanu "rat nezibežan" ukoliko Kosovu ne bude data "puna, međunarodno priznata nezavisnost".

Adilji je, povodom prošlonedeljnog objavljivanja snimka na kojem se vidi desetak maskiranih i naoružanih pripadnika ANA, navodno na severu Kosova, rekao da se ta organizacija bori za ujedinjenje Albanaca sa svih područja i iz svih zemalja u kojima oni žive na Balkanu.

- Naš minimalani zahtev je nezavisnost Kosova - rekao je Adilji.

ANA je vojni ogranak Fronta za nacionalno ujedinjenje Albanaca, čije je sedište u Tirani. Bivši šef UNMIK-a Mihael Štajner je 2003. godine ANA proglasio terorističkom organizacijom, posle nekoliko terorističkih akcija izvedenih na Kosovu i Metohiji.
Pripadnici ANA, koji su opremljeni najmodernijim snajperskim puškama, vratili su se na javnu scenu u trenutku kada se kosovski političari pripremaju za susret sa srpskom delegacijom na sastanku zakazanom u Briselu za 14. oktobar.

- Nismo se vratili. Sve vreme smo bili tu. Sada smo odlučili da ponovo uzmemo oružje u ruke zbog toga što (albanskom) stanovništvu prete razne vojne grupe koje ulaze na Kosovo iz Srbije - rekao je Adilji za istraživačku mrežu "Balkan insajt".

Adilji kaže da pripadnici ANA operišu na područjima na kojima ne operišu jedinice Kfora i da se radi o selima u blizini administrativne granice sa Srbijom.

- Nećemo se sukobljavati sa NATO jedinicama... Ako odluče da uspostave kontrolu u ovoj zoni i garantuju bezbednost lokalnog stanovništva, mi ćemo odložiti oružje i otići kući, poručio je Adilji.

Pukovnik Bertran Bono, portparol Kfora je izjavio "da bi to trebalo odmah da učine".
- Neka odlože oružje i idu svojim kućama da nastave život bez nasilja, ili neka upotrebe demokratske mehanizme za pozitivno učešće u donošenju odluke o budućnosti Kosova, izjavio je Bono.


VETERANI
GAFUR Adilji tvrdi da su pripadnici ANA idealisti, da su to veterani koji su se borili u svim prethodnim ratovima na Balkanu, predvodeći ilegalne pokrete još u komunističkoj eri, spremni, po njemu, "da umru, ako je to potrebno, za slobodu svog naroda".
 
Al će pući na izborima, ko ZVEČKA! Izgleda da nije svestan svoje NESVESTI da ima srba koji bi branili svoju zemlju, jer svaki gradjanin srbije plaća porez na svoju imovinu, pa što bi je onda taj neko davao šiptarima svoju zemlju i svoje ognjište bez borbe! Kao drugo, sam maneken nezna što narod pati zbog inflacije i ponizavanja od strane njega i njegovih kompanjona na vlasti!
 


ДаклеМ, Тадићи се лаганица приближава ВРХУНЦУ безобразлука. Ја нигде нисам прочитао а нити чудо да било који званичник државе Србије заговара било какву ратну опцију! Овакве његове изјаве су чиста свињарија, чуј ти њега, он зна шта ко "прижељкује"! Срамота!

А што је најциничније и најпрљавије у целој његовој изјави је постављање мамца напаћеним Србима о томе како ће УЛАСКОМ У ЕУ "РЕШИТИ" СВЕ СВОЈЕ ПРОБЛЕМЕ.

Хвала Богу, ближе се избори! Једва чекам да пукне к'о дулек!:evil:



cisto da pitam, a da nije mitke slucajno, ali samo slucajno tadic posetio krstu i procitao za sta se neki clanovi foruma zalazu, i onda se covek zabrinuo... ipak je on predsednik svih srba i ostalih gradjana srbije. izvini sto pitam, ali ti kao stari forumas mozda imas neku informaciju koju ja nemam
 
sine mitre,ja sam postavio sličnu temu i od tebe sam kao stručnom licu,tražio da napišeš kakvo nam je stanje u vosjci i šta je ostalo od naoružanja,ti ništa...

pa naravno kada je našu vojsku sam lično razoružao naš maneken, rasprodao svu vojnu imovinu i kasarne! E sad ima šta da izjavi kako bi smo izgubili kosovo ako bismo krenuli da branimo svoju zemlju! Lepo je to sve isplanirao! Pa se sad vadi kao ulazak u EU nam je spas, a svi se sećamo da je od početka to pričao kako moramo ući u eu i NATO! Kako su nam velike sile naklonjene, tačnije nakonjene njemu i njegovim pajtosima na vlasti! Samo nevidim nešto simpatiju EU, NATO i UN prema njemu i njegovima!
 
Izgleda da jeste...ovaj lik je navikao brani srpske nacionalne interese do polednje kapi tudje krvi. Voleo bi da to bude i ovaj put. Dok se on hladi klima uredjajem i leskari u stanu, druge bi da salje u rat. Podmuklo i pokvareno...

Šta se drugo i moglo očekivati od našeg manekena posle velikih ispada po svetu, sada se okrenuo našoj deci, plakaće on za JSO, jer kada dodje taj trenutak da se mora braniti taj deo Srbije moraće da izgradi specijalnu jedinicu da nebi bilo previše žrtava na Srpskoj strani, jer ako izgubi biće kao kralj Petar- bežanija u inostranstvo a ostavljanje naroda na milost i nemilost!
 
Siptari prete napadom na Srbe sa severnog Kosmeta. Sta ce Tadic kao glavnokomandujuci nase vojske da uradi povodom ovoga? Poslace 2-3 ostra saopstenja i siptari ce se usrati u gace?

Priština -- Paravojna Albanska nacionalna armija preti preuzimanjem kontrole nad severnim delom Kosova.

Portparol ANA Gafur Adilji je izjavio da će ANA preuzeti kontrolu ako to do 1. novembra ne učine KFOR, UNMIK, kosovska policija i Kosovski zaštitni korpus.
Adilji je za prištinski Epoka e re i precizirao da su maskirane naoružane osobe, nedavno prikazane na Radioteleviziji Kosova kao pripadnici ANA, meštani sela iz okoline administrativne linije Kosova i Srbije.

Njihov cilj je, rekao je Adilji, da zaštite albansko stanovništvo u tom području, koje je, kako tvrdi, konstantno izloženo provokacijama, ne samo Garde cara Lazara, već srpske policije i vojske.

Adilji je naveo da je "albanski narod organizovan bolje nego ikada", navodeći da pripadnicima ANA nije dozvoljeno da prikupljaju novac od sunarodnika za svoje aktivnosti.

ANA je organizacija koju je bivši šef UNMIK-a Mihael Štajner 2003. godine proglasio za terorističku organizaciju posle niza pokušaja terorističkih akcija na Kosovu.
 
ovaj tadic je glup za primer. to sto on nece rat to ne znaci da ga nece biti! jer, da li ce doci do rata ili ne, ne zavisi samo od nas vec pre svega od siptara. evo oni kazu da ce napasti severno kosovo sto znaci BICE RATA

Sta ce Tadic povodom ovoga da uradi?
 
Прете Шиптари а не ми.
Ми само кажемо
OK- Bring it in!

Da, i mi bringujemo zastarele tenkove M84, zastarele BVP-ove kroz koje RPGovi prolaze kao kroz sir, i pokrivamo ih sa oba MIG-a 29, ako se vrate sa remonta u Rusiji.Onda Albanci kazu bring it in i eto nama opet novog bombardovanja, ali sada malo zesceg.Rezultat: izgubljeno Kosovo, unistena vojska i privreda.
 
da je tvoj otac bio dobrovoljac ti ne bi pljuvao po vojsci i srbiji za koju se on navodno borio :D . zato - ne lazi.

inace psihopata si sam. ja tebi postavljam pitanje: STA AKO SIPTARI OSTVARE SVOJE PRETNJE I NAPADNU SEVERNO KOSOVO?

Dal to znaci da nece biti rata ili da hoce? Hocemo li nasu bracu i sestre ostaviti na milost i nemilost siptarskih koljaca ili cemo ici u rat da ih odbranimo od zla?
 
Vidis, Jerry, rekoh, kao svi NORMALNI ljudi u svim ratovima, on vise nece ucestvovati ni u jednom.Covek koji se zalaze za rat, unistavanje i razaranje, treba da zatrazi strucnu pomoc.
Da, ostavicemo Kosovare na milost i nemilost; neka im pomogne onaj kreten pod lipom kojem su svojim glasovima uvek davali prednost od 30:0 mandata.Srbija nece biti zrtvovana zbog teritorije koja ionako vec 7 godina nije nasa, odnosno od kad je potpisana kapitulacija.
 
da je tvoj otac bio dobrovoljac ti ne bi pljuvao po vojsci i srbiji za koju se on navodno borio :D . zato - ne lazi.

inace psihopata si sam. ja tebi postavljam pitanje: STA AKO SIPTARI OSTVARE SVOJE PRETNJE I NAPADNU SEVERNO KOSOVO?

Dal to znaci da nece biti rata ili da hoce? Hocemo li nasu bracu i sestre ostaviti na milost i nemilost siptarskih koljaca ili cemo ici u rat da ih odbranimo od zla?

Samoodbrana, naravno... necemo valjda kukavicki sageti glave... uh... ne treba da dolazim ovde... :-D
 
Da, i mi bringujemo zastarele tenkove M84, zastarele BVP-ove kroz koje RPGovi prolaze kao kroz sir, i pokrivamo ih sa oba MIG-a 29, ako se vrate sa remonta u Rusiji.Onda Albanci kazu bring it in i eto nama opet novog bombardovanja, ali sada malo zesceg.Rezultat: izgubljeno Kosovo, unistena vojska i privreda.

Sacuvan obraz:wink: i pokusaj se broji i belezi u istoriji... :wink:
 

Back
Top