Bendovi-shta staviti na repertoar

guitargirl

Zainteresovan član
Poruka
317
E ovako narode...skoro sam pocela da sviram u jednom bendu. Imamo zakazanu svirku sredinom novembra, i par (ne skroz uradjenih) pesama na repertoaru (knocking on heavens door-eric clapton, zz top-la grange, lenny kravitz-are u gonna go my way i josh poneshto).
Naravno, poshto nam je preostalo josh malo vremena da uvezbamo, treba ubaciti one pesme koje nisu mnogo teshke, a efektne su...pravimo svirku u gimnaziji (to vam cisto kazem da biste znali otprilike ko je publika, i shta se slusha...).
Dakle....da cujem predloge...?;)
 
Какве везе има гимназија и то шта се слуша? :lol: Та, нисте ваљда сви тамо рокери :lol: немам везе са свирањем, али могу да кажем уз шта се губим, па ако то може некако помоћи... xD
 
Raja se loži na Metallicu. Imaju oni par laganih balada za skidanje. Nothing else matters na primer. Soldier of Fortune od Purple-a. Ako vam se sviraju Čorbine pesme, možeš dosta tu nahvatati, mada su se meni lično sve do jedne smučile od preteranog slušanja.
Dolaze li ovakve stvari u obzir? Mogu se setiti još dosta stvari.
 
Zavisi dosta od raspolozenja mase... Da li planirate da przite malo ili cisto da "odradjujete" .. Da li masa slusa rock ili su vise u Grand fazonu? Da li cete imati neko svoje drustvo koje ce da napravi atmosferu dole? Koliko vas je u bendu, koliko vokala..?

Posto pretpostavljam da je ta svirka za celu skolu, a ne samo za one koji zele da dodju, kontam da je najbolje da odaberete pesme koje su svi negde culi..

Recimo..
The Beatles - Let it be j
Deep purple - Smoke on the water
Scorpions - Wind of change
Led Zeppelin - Stairway to heaven

ne mozes da pogresis sa nekom pesmom od Peppersa... ili Maidena..

ako svirate domace.. Partibrejkers - Hipnotisana gomila je odlican izbor da zagrejete masu..
Ritam nereda - Put beznadja
Van Gogh - Neko te ima nocas (masa se lozi na to)


Nadam se da sam bar malo pomogao... Srecno... ;)
 
Raja se loži na Metallicu. Imaju oni par laganih balada za skidanje. Nothing else matters na primer. Soldier of Fortune od Purple-a. Ako vam se sviraju Čorbine pesme, možeš dosta tu nahvatati, mada su se meni lično sve do jedne smučile od preteranog slušanja.
Dolaze li ovakve stvari u obzir? Mogu se setiti još dosta stvari.

isto to sam hteo da predlozim
moglo bi jos i
whitesnake-fool for your lovin' i
kiss-detroit rock city
 
Billy Idol- Cradle of love ili Rebel yell
Whitesnake- Fool for your loving no more
Clash- Should I stay or should I go
Bon Jovi- Runaway
G'n'R- Sweet child of mine
Michael Jackson- Smooth Criminal
No Doubt- Don't speak
REM- Losing my religion
Steppenwolf- Born to be wild
U2- With or without you
 
Najpre,svaka cast sto uopste sviras u nekom bendu!Extra je to,danas zenske uglavnom samo kreste...No,da predjemo na stvar.Posto je svirka u gimnaziji,pretezno ce tu biti neka rock ekipa.Tako da predlazem neke stvari od Gunsa-Sweet child,Welcome to the jungle,Live and let die...Svi se prze na njih :-D Ondak mozete da predjete na nesto od AC DC-a,tipa,Let there be rock,Whole lotta woman,Thunderstruck.Zatim...mmmmm...Whitesnake-Fool for your loving(narocito za zenski deo publike:-D)E onda bi mogli Metallicu,Sick&destroy,jer Metallicu svi volu ;)
E sad,ne znam koliko sam ti pomogla sa ovim,rece da trazis neke lake stvari za sviranje(ne znam tacno sta je tesko a sta ne,njet se razumem:-D),ali ove pesmice provereno uvek imaju prodju,trust me...
Mogli bi i nesto od Slayera da obradite,mada ne znam koliko ste u tom fazonu,ali znam da bih to volela da cujem(sutka je zagarantovana)!I naravno,javi nam za svirku,mozda i neko odavde bane;)
Pozdrav
 
Zavisi dosta od raspolozenja mase... Da li planirate da przite malo ili cisto da "odradjujete" .. Da li masa slusa rock ili su vise u Grand fazonu? Da li cete imati neko svoje drustvo koje ce da napravi atmosferu dole? Koliko vas je u bendu, koliko vokala..?

Posto pretpostavljam da je ta svirka za celu skolu, a ne samo za one koji zele da dodju, kontam da je najbolje da odaberete pesme koje su svi negde culi..

Recimo..
The Beatles - Let it be j
Deep purple - Smoke on the water
Scorpions - Wind of change
Led Zeppelin - Stairway to heaven

ne mozes da pogresis sa nekom pesmom od Peppersa... ili Maidena..

ako svirate domace.. Partibrejkers - Hipnotisana gomila je odlican izbor da zagrejete masu..
Ritam nereda - Put beznadja
Van Gogh - Neko te ima nocas (masa se lozi na to)


Nadam se da sam bar malo pomogao... Srecno... ;)

pa mi bismo malo da przimo, da ostavimo utisak....to nam je prva svirka :)
stairway to heaven ih vec nagovaram da sviramo, ali oni kazu da je to problem za bubnjara....mada ne znam zashto...?....gitarista moze 100posto, on je sjajan....ali vokal.....jedino da ja (poshto sam zensko i imam vishi opseg :) ) pevam drugi deo....kad krene vrishtanje.... :) a kolko je to pametno....ne znam....:oops:
deep purple-smoke on the water su pominjali kao alternativu, i to verovatno ulazi.....a od partibrejkersa sviramo kreni prema meni :)
i za van gogha (bash za stu pesmu) sam razmishljala, ali ovaj jedan kom sam to rekla nije odushevljen...:evil:
neshto su pominjali doorse...kakvu prodju imaju oni ?
p.s. hvala svima shto odgovarate, puno ste mi pomogli, samo nastavite :)
 
Najpre,svaka cast sto uopste sviras u nekom bendu!Extra je to,danas zenske uglavnom samo kreste...No,da predjemo na stvar.Posto je svirka u gimnaziji,pretezno ce tu biti neka rock ekipa.Tako da predlazem neke stvari od Gunsa-Sweet child,Welcome to the jungle,Live and let die...Svi se prze na njih :-D Ondak mozete da predjete na nesto od AC DC-a,tipa,Let there be rock,Whole lotta woman,Thunderstruck.Zatim...mmmmm...Whitesnake-Fool for your loving(narocito za zenski deo publike:-D)E onda bi mogli Metallicu,Sick&destroy,jer Metallicu svi volu ;)
E sad,ne znam koliko sam ti pomogla sa ovim,rece da trazis neke lake stvari za sviranje(ne znam tacno sta je tesko a sta ne,njet se razumem:-D),ali ove pesmice provereno uvek imaju prodju,trust me...
Mogli bi i nesto od Slayera da obradite,mada ne znam koliko ste u tom fazonu,ali znam da bih to volela da cujem(sutka je zagarantovana)!I naravno,javi nam za svirku,mozda i neko odavde bane;)
Pozdrav

Hvala :)
Naravno da cu javiti :) ono shto znam je da ce biti sredinom novembra u devetoj beogradskoj gimnaziji....ali se bojim da se ne obrukamo:-?:-?:-?:-? ma necemo valjda.....? :( pozzzzzzz keep writin'
 
Ma kakvo brukanje,samo vezbajte i sve ce biti do jaja...
Ja pojma nemam gdje je IX:-DKo ce jos nastupati?I kako glasi ime tvog cenjenog benda?:D

Pa nadam se......:confused:
Deveta ti je na Novom Beogradu, blizu studentskog grada....
Paaaaaaa.....nastupacemo samo mi :)
Ime mog cenjenog benda je....duza prica...
Ovako: pre nego shto sam ja doshla, oni su promenili jedno pet imena, od kojih je poslednji bio "nevine ku*ve". Poshto ja mislim da je taj naziv IDIOTSKI , (najblaze receno), zamolila sam ih da ga promene, jer.....malo je bolesno da devojka svira u bendu koji se tako zove. Josh se nisu dogovorili....Ali ne vidim problem, s obzirom da je bend "nov" i da nigde ranije nisu nastupali ni pod kakvim imenom....
E a vaznu stvar da vam kazem....
SVIRAM KLAVIJATURE U TOM BENDU.
Klavir sviram (zvanicno) evo 6 godina. Gitaru sam skoro pocela da sviram, ali nju ne sviram u bendu.....mozda samo jednu pesmu, ali ne verujem, poshto me smaraju nece da sviraju Van Gogha zato shto ga "svi sviraju".
Od toga cu inace da poludim....
Pevac voli Doorse, ali ih ostali ne podnose, (mene izuzimam, nije mi toliko vazno); bubnjar voli gunse, ali gitarista ne moze da ih svari;gitarista predlozi iron maiden-a a bubnjar sa gnushanjem odbija....ja gotivim poneke pesme od evanescence, njih predlozim, bubnjar kaze NEEEEEE...
Uopshte ne mogu da se dogovore!!!!!!!! :!::!::!::evil::evil::evil:
I onda kazu (kroz shalu kao) da ja otkako sam doshla pokushavam da budem glavna....!!!??? Strashnooooooo!!! Za ime benda me, nadam se, razumete...:?: :-|
 
Pa nadam se......:confused:
Deveta ti je na Novom Beogradu, blizu studentskog grada....
Paaaaaaa.....nastupacemo samo mi :)
Ime mog cenjenog benda je....duza prica...
Ovako: pre nego shto sam ja doshla, oni su promenili jedno pet imena, od kojih je poslednji bio "nevine ku*ve". Poshto ja mislim da je taj naziv IDIOTSKI , (najblaze receno), zamolila sam ih da ga promene, jer.....malo je bolesno da devojka svira u bendu koji se tako zove. Josh se nisu dogovorili....Ali ne vidim problem, s obzirom da je bend "nov" i da nigde ranije nisu nastupali ni pod kakvim imenom....
E a vaznu stvar da vam kazem....
SVIRAM KLAVIJATURE U TOM BENDU.
Klavir sviram (zvanicno) evo 6 godina. Gitaru sam skoro pocela da sviram, ali nju ne sviram u bendu.....mozda samo jednu pesmu, ali ne verujem, poshto me smaraju nece da sviraju Van Gogha zato shto ga "svi sviraju".
Od toga cu inace da poludim....
Pevac voli Doorse, ali ih ostali ne podnose, (mene izuzimam, nije mi toliko vazno); bubnjar voli gunse, ali gitarista ne moze da ih svari;gitarista predlozi iron maiden-a a bubnjar sa gnushanjem odbija....ja gotivim poneke pesme od evanescence, njih predlozim, bubnjar kaze NEEEEEE...
Uopshte ne mogu da se dogovore!!!!!!!! :!::!::!::evil::evil::evil:
I onda kazu (kroz shalu kao) da ja otkako sam doshla pokushavam da budem glavna....!!!??? Strashnooooooo!!! Za ime benda me, nadam se, razumete...:?: :-|

Poslednji naziv vam je sjajan,i ne bi trebala da se obazires na te gluposti-ja sam zensko blabla bla...Naziv je u mnozini-znaci-odnosi se na sve vas...A iskreno mislim da je gore nazvati tako musku nego zensku osobu...Btw,i rogovi u vreci vam savrseno odgovaraju...Daj,reci tim ljudima da za prvu svirku trebate da podignete masu,kako bi vas zapamtili,sto znaci da bi neki mogli da uvuku rogove i malo se zrtvuju za dobrobit benda...
sto se tice repertoara,kad ste ves tako naelektrisani-napravi kombinaciju vasih ukusa-nek svako predlozi po jednu omiljenu pesmu,pa to svirajte-a ostatak...gledaj da bude sto vise poznatih stvari...Ne znam kakav vam je vokal,ali izbegavajte pesme koje mu ne odgovaraju,da ne biste ispali smesni-dakle-vodite racuna...Probajte sa bas poznatim stvarima od Ramones,Clash,RHCP,White Stripes,tu ne mozete pogresiti,i neka balada-eagles-hotel california-cini mi se da to bas vuce masu...I onda mozete nesto od Bodoma -(da ne razocarate metal fanove:)) pored stranih stvari,imate i gomilu nasih poznatih pesama koje nisu teske za pevanje:npr,najefektnija-sarlo akrobata-Niko niko kao ja...iskopajte nesto od domaceg rocka...imate stvarno puno stvari na raspolaganju-Partibrejkerse,EKV,Idole(--ti si moja cokolada--,samo je malo obradite),Vampire(muzika iz Andjela1-be-be-bee bebebe-bebe:) ),Decu losih muzicara,Zaklanu celjad:)Slusala sam jednom cak i Bjelo dugme u heavy obradi...Jbt,postoji toliko stvari koje su opste poznate i uz koje svako moze da se pogubi,nisu Corba i van Gogh pocetak i kraj sveta...Kao ni Maideni,Evanescence,Zeppelin,DP,Metallica,pogotovo ako pevac nije iskusan(i sposoban)
 

Back
Top