stomatoloski fakultet u Pancevu

A nekada sam ko budala radio samo humane stvari
za malu platu dezuro operiso i lijecio
u debele knjige oci svake noci becio
po klinikama volontirao dupe svoje kecio.
Sada radim u struci sam sam svoj gazda
sam sam vecinski vlasnik privatnog predizeca
sab jaguar bentli ja sam covjek od ukusa
Evo Aco,samo za tebe i drustvo iz coska :D
Ti bar znas sta te zanima
 
Uh uh uh.....
ne poznajem coveka, nemam veze sa medicinom ali je aca daleko realniji i bez nekih kompleksa i ubedjenja...
ja sam prvi spomen tu tezu da su stomatolozi zanatlije..... pitate se odakle mi ??? pa cuo sam od mali milion stomatologa ali onih uspesnih a ovi drugi koji se nisu ostvarili u zivotu glume doktore i prave nauku, to je isto kao kad odes u bolnicu kad vidis nalickanog u belom mantilu sve uredno ispeglano sa hemijskom u dzepu i lep ko slika znaj da nije doktor nego potrcko a kad vidis izguzvanog, umornog, neocesljanog znaj da je pravi covek za tebe. Isto je to ... e sad sto neko hoce da prizna a neko nece.... neko ima onu stvar pa da kaze tako ej a drugi nemaju.....
neko se krije iza morala a neko kaze javno da je to zbog para.....
pa zasto bi ja da budem upravo spomenuti advokat ????? da isterujem pravdu ili da uzimam kesh ???? siguran sam da nije ovo prvo i svi koji kazu drugacije lazu. Sto se tice fakulteta u pancevu nemam pojma nista o njemu niti me zanima, nisam ni znao da postoji privatni stomatoloski i ako hocete iskreno ne slazem se sa tim da postoje privatni stomatoloski i medicinski fakulteti ali se ne slazem sa tim i da to budu najkorumpiraniji fakulteti i da gradivo bude obimno a u to sam siguran da jeste jer znam par likova koji studiraju.
Prema tome nije ovde sve crno i belo a tako moze da gleda samo neko ko ima komplekse.... ovo se odnosi i na acu ali i na vas ostale iz prostog razloga sto bijete glavom kroz zid i drzite svoju stranu bez zelje da shvatite da ima dobrih stvari i iskrenih i u jednoj i u drugoj prici.
 
@Liberal82, ja sam i napisala da cenim njegovu iskrenost:
Ne mislis valjda da cu besplatno da gledam u smrdljiva usta?
A cenim i tvoju:
pa zasto bi ja da budem upravo spomenuti advokat ????? da isterujem pravdu ili da uzimam kesh ???? siguran sam da nije ovo prvo i svi koji kazu drugacije lazu
Ali imam pravo da mi takakv stav bude bas odvratan i porazavajuc. Znam da ste u pravu i jedan i drugi,tako stoje stvari,ali ...
pozdrav
 
Uh uh uh.....
ne poznajem coveka, nemam veze sa medicinom ali je aca daleko realniji i bez nekih kompleksa i ubedjenja...
ja sam prvi spomen tu tezu da su stomatolozi zanatlije..... pitate se odakle mi ??? pa cuo sam od mali milion stomatologa ali onih uspesnih a ovi drugi koji se nisu ostvarili u zivotu glume doktore i prave nauku, to je isto kao kad odes u bolnicu kad vidis nalickanog u belom mantilu sve uredno ispeglano sa hemijskom u dzepu i lep ko slika znaj da nije doktor nego potrcko a kad vidis izguzvanog, umornog, neocesljanog znaj da je pravi covek za tebe. Isto je to ... e sad sto neko hoce da prizna a neko nece.... neko ima onu stvar pa da kaze tako ej a drugi nemaju.....
neko se krije iza morala a neko kaze javno da je to zbog para.....
pa zasto bi ja da budem upravo spomenuti advokat ????? da isterujem pravdu ili da uzimam kesh ???? siguran sam da nije ovo prvo i svi koji kazu drugacije lazu. Sto se tice fakulteta u pancevu nemam pojma nista o njemu niti me zanima, nisam ni znao da postoji privatni stomatoloski i ako hocete iskreno ne slazem se sa tim da postoje privatni stomatoloski i medicinski fakulteti ali se ne slazem sa tim i da to budu najkorumpiraniji fakulteti i da gradivo bude obimno a u to sam siguran da jeste jer znam par likova koji studiraju.
Prema tome nije ovde sve crno i belo a tako moze da gleda samo neko ko ima komplekse.... ovo se odnosi i na acu ali i na vas ostale iz prostog razloga sto bijete glavom kroz zid i drzite svoju stranu bez zelje da shvatite da ima dobrih stvari i iskrenih i u jednoj i u drugoj prici.

Imas li neki dobar razlog da mislis da privatni medicinski i stomatloski fakulteti ne treba da postoje? Koliko ja znam po noviman sta se pise veca sranja prave doktori sa drzavnih fakulteta.

Jedino sto bi ja uveo i na privatnim i na drzavnim je testiranje nesto kao sto amerikanci imaju USML1 i 2. Posle 2 godine test iz prve dve, posle 5 izi poslednje 3. Dakle test koji obuhvata uceno gradivo. A ne da polozis ispit i posle mesec dana ne znas nista od toga ili znas 10%.
 
Liberal... ponoviću priču koju sam nekoliko puta uzimala kao primer ovde na forumu.....

Bila ja jednom na nekoj psihološkoj radionici sa grupicom drugara iz srednje, i u nekom momentu povede se pitanje muzike koju slušamo..... I tu većina kaže neki rep, rok, pop, šta je već bilo aktuelno, odjednom skoči devojka (inače dobra drugarica) i kaže "e, ljudi, krajnje je vreme da priznate da slušate narodnjake" :shock:

Svi ljudi slušaju narodnjake, samo to neće da priznaju, evo ja sam jedina iskrena i ja priznajem, slušam narodnjake :)
I tu joj se pridruži još jedan drug.

E sad, šta je poenta? Ona je izvela zaključak da je narod sramota da prizna da sluša narodnjake, jer je nju bilo sramota, pa joj u tom momentu dunulo - koga lažem i zašto?! Što je, btw, za svaku pohvalu.....

Samo ima jedna začkoljica - ja stvarno mrzim narodnjake, mrzela sam ih i mrzeću ih dok god se svode na Grand i ostale budalaštine. I kako da priznam nešto što nije istina?

Pa isto tako ne sanjam o profesiji pomoću koje ću se obogatiti. Pristojno živeti - da, ali obogatiti?!
A šta znači pristojno živeti? Da ne bude zabune..... Da imam dovoljno veliku platu da mogu za neki prihvatljiv period da otplatim hipoteku, kupim kola i povremeno otputujem negde, sve uz malo štekanja..... to je u ovoj zemlji još uvek san. Niti stan mora da ima 200 kvadrata, niti kola moraju da budu iz poslednje serije. Niti moraju da budu nova, uopšte..... dakle, da ne moram da brinem kako ću sastaviti kraj sa krajem i da samostalan život (van roditeljske kuće) ne iziskuje da se obavezno udam, pa da jedino udruženim snagama možemo da kupimo stan na otplatu i slično..... :| što je, otprilike, svetlija strana standarda naših sugrađana, a sa tamnije strane, usele se kod njegovih..... ili njenih :|

Treba mi posao.

Nijedan posao ne volim da obavim traljavo i da radim samo za pare. Gledanje u nečija "smrdljiva usta" je stvarno tužna strana Acine profesije, ako je tako doživljava. I, opet, da ne dosadim..... ali čovek koji mi je radio zube je privatnik, ali ih je radio kao svoje delo. Kada radim projekat želim da se vidi da je stručno urađen i to mi je motivacija, ako sam zadovoljna rezultatima pregledaću ih 20 puta nakon što budu prihvaćeni i diviću se svom delu, ma koliko banalan posao bio..... Ako ništa, font ću srediti tako da mi se sviđa izgled fajlova.

I nikako ne bih želela da odem kod zubara koji će da mi stručno (iskusno) buši zube jer to radi godinama i jer može zatvorenih očiju to da izvede, a koga nije briga koliko to mene boli i kako će sve to da izgleda kada završi. Ja hoću zubara, mehaničara (da da i zanatliju), advokata, frizera, inženjera, koji radi svoj posao dobro jer ga je sramota da preda rad kojim sam nije u potpunosti zadovoljan. Čak iako takav rad zadovoljava moje potrebe. I nikada ne bih mogla da radim nešto samo da to skinem s q.
Hoću profesionalca koji ne radi da otalja i da zaradi pare (ma koliko to stručno i dobro radio i kakva god ga reputacija pratila), a takav se čovek relativno lako prepozna. Muka mi je od fušera i debila koji mi prodaju pokvarene uređaje samo zato što im je gazda rekao "da ponude baš taj, jer se uvek nađe neka budala".

Osim toga..... teorija je tu da se postavi dijagnoza, i neće ti ljudi dolaziti samo na glancanje, doći će ti i neko sa ozbiljnim problemom jednom, problemom koji ti moraš da prepoznaš, zamisli :shock:
 
Što se bogaćenja tiče..... uvek mogu da izvedem neku prevaru ili da igram loto.
Naravno da bih volela da sam bogata, ali zadovoljstvo koje mi donosi dobro obavljen posao je, verovao ili ne, veće. Te stoga nisam spremna da žrtvujem svoju ambiciju (u ovom slučaju) zarad sna o nekakvom širenju biznisa ili wtf :confused: nisam ja čovek za to..... možda Aca jeste. Niti želim, niti volim. A da li umem, veliko je pitanje.....
 
Morao sam da se registrujem na ovaj forum samo zato sto me je prica oko svega ovoga dosta iznervirala. Ja trenutno staziram bez para, iako je bolje reci volontiram jer mi ne ide radni staz, zavrsio sam drzavni Beogradski f. i sada da ne ugnjavim mnogo reci cu nekoliko stvari:
1. od zubarstva moze pristojno da se zivi i ne mogu da se zarade velike pare
2. nisam znao koliko je ovo tezak posao dok nisam zavrsio i poceo da radim kao i koliko pojedinim ljudima smrdi iz usta da ne moze da se zivi
3. svaki dan gledam sta i kako rade kolege sa f. foca, pristinskog f. kao i doktori sa iskustvom i bolje da to ne znate
 
4. Dobar doktor se razlikuje po onome kako radi, a ne po tome sto suska parama, izguzvan, neobrijan... i svasta sto ste rekli... Darvinov princip covek treba da se razlikuje od majmuna i ovde vazi to pravilo, ako samo gledate kod koga svi idu znam da cete zesce nagrabusiti
5. Staziram godinu dana bez para, mislim da nesto 100% znam da odradim da valja, sto ne znaci ako ne mlatim lovu da sam los i filozof
6. da otvoris najjeftiniju, najmanju... ordinaciju ti treba minimum 40 000 e sto znaci da su ti ljudi ili godinama stekali, radili u inostranstvu, pozajmili, prodali stan, a ovde najcesce izneli iz drzavne ustanove
 
zakljucak, sve sto sam napisao drugi clan moze reci da nije tako i da me pobije sa hiljade argumenata protiv mene, ali na kraju ostaje cinjenica da bilo sta da zavrsis neces se zaposliti ako tata i mama ne nadju vezu ili ti daju ordinaciju, kao i ako imas mamu i tatu lako ces zavrsiti i drzavni i privatni f. i dobiti dz stipendije, odlican posao i zato sto imas pedigre, kod tebe ce uvek dolaziti pacijenti, znaci jednom bogat ce uvek biti jos bogatiji, a ostala buranija kojoj pripadam i ja, ce da se muci... i na kraju posle koliko truda da budes najbolji u skoli, doktoru tj. meni su u vojsci dali da budem portir i da zatvram kapiju, nosim dzakove papira i sve za dz... a nisam jedini i sta da radim
 

Back
Top