MODERATORI - pitanja, obavjestenja, predlozi, zalbe

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
S obzirom da je tema na koju sam hteo ovo postovati zakljucana moram ovde.Naime ja se nebunim zbog zakljucavanja teme,sta vise to podrzavam zbog potencijalnih offtopica,nego zbog jednog posta u kome me doticna osoba naziva nepismenim :)
Da li ja primenjujem znanje pravopisa ili ne,tom prilikom nije bilo toliko bitno.I stvarno mi nije jasno zasto nekolicina njih drzi predavanje o pravopisu kad je rec o instaliranju programa,prikljucivanju nekog hardvera...Tema je kompjuteri i internet a ne pravopis.Ako se razume sustina onda je cilj postignut.Bitan je pravopis ali trazenje trunke u jajetu je sasvim bez veze i nepotrebno.

I na kraju ja bih naveo nekoliko citata:

Pozdrav od traziteljke, u rl lekotrke => sto ce reci, osobe koja je svakako merodavnija od tebe po pitanju jasnosti/nejasnosti govornog/pisanog jezika.
traziteljka:
.....koji si mi ostavio i radi! kako da izbrisem ovaj ....ili je to nemoguce? da li bar nekako mogu ...
traziteljka:
...Molim te, poalji na PP link...
..... Ako bi ti to oduzelo puno vremena...skinula neki pdfeditor...
... NAdam se da ....nece da mi se instalira, kaze da vec imam instaliranu ...

Verujte mi ima tu jos mnogo.Toliko da mi je sama pomisao da sve to kopiram i podvalacim zamarajuca.

Ja uvazavam vase zvanje lektorke,kako kazete,ali da vi pravite slicne greske kao ja,a pri tom mene nazivate nepismenim,to ne razumem.

Toliko o tome.Nemam nameru vise polemisati.Samo napominjem da je ovo podforum kompjuteri i internet a ne pravopis.

@GZ
Vredjanje moze ali offtopic ne? (retoricko pitanje)
 
Eh,kakve ćeš ti sve stvari videti ovde,ovo što primećuješ je samo početak tvog boravka ovde.

Kompromis bi imao da si devojka,onda bi ti svi tepali i mazili te,bili dobri sa tobom,pisali PP, itd...a pošto si muškarac + novi član,ima da te na svakom "ćošku" čekaju vukovi i da se zalete na tebe,da te klepaju za nepismenost,ne postavljanje odgovora na mestu,neuračunljivo ponašanje prema temama (to ti je ono,ne smeš da kažeš program koji je kompleksan za tu svrhu,mora da bude lak),off topic i da ne komentarišem,pa svaka druga tema je u off topicu,kažu brisaćemo off topice bez obaveštenja.....kažu reforma biće,urodiće plodom....kažu ljudi...sve mi ovo miriše na Nušića.

Ma poznato je to meni.Bio sam ja stalni posetioc foruma ranije.Ali onda nisam dugo dolazio i zaboravio sam sifru.A mail koji sam naveo je bio kod provajdera cije sam usluge isto tako davno prestao koristiti.Mail je nakon nekog vremena ugasen a ja ostao bez mogucnosti da ponovo dodjem do sifre.Nema veze,nije meni bitno da imam jako mnogo postova i da imam mnogo staza.
Nego ljudi hoce da ispadnu pametni na sve nacine pa makar lupili neku glupost.
Ovo sad sto sam gore u predhodnom postu naveo je samo jedan blazi oblik pametovanja.To nije nista,zna to da bude mnogo gore,cak i od gomile toga sto si naveo.
Ma pametovanje je cudo.
 
@Korektore007, ti jedini nisi razumeo moje pitanje koje je SVIMA bilo jasno> http://forum.krstarica.com/threads/177490
Pa si odgovorio gluposcu, praveci se pametan. Ja ti na to nista nisam otpisala. Potom si mi saopstio kako postavljam banalna pitanja, a sve zbog tvoje povredjene sujete, jer su te stalni ucesnici ove diskusije malo pecnuli zbog toga sto zuris i ne citas sta je napisano. Dakle, nije rec o moderatorima, vec o tvom tonu i nacinu. To sto sam na kraju malo secirala tvoj tekst, bila je samo mala demonstracija kako izgleda kad neko tvoj metod primeni na tebe, tj. tvoje pisanje i odgovore.
A ti mi na to saljes PP. Hajde, odrasti. Ako mozes - pomozi onome ko pita. Nije sramota pitati i ne znati, sramota je ismevati, kao sto si ti u startu uradio.
I jos nesto, sto ces, nadam se, nauciti kad porastes: nema glupih pitanja, ima samo glupih odgovora.

Pozdrav ;)

P.s. Sve ono gore sto si podvukao su korektorke greskice, koje nastaju zbog brzog kucanja, dok su tvoje greske lektorske, tj. greske zbog nepismenosti - razlika je ogromna, ali sustina ove "rasprave" nije u tome.
 
Pa da,nema glupih pitanja.Onda sledeci put pitajte nesto ovako:"Upalila sam lap-top i sad neznam da ga ugasim.Jel moze neko da mi pomogne?Jos bi mozda bilo bolje da ga posaljem vama pa da ga ugasite i vratite mi. Hvala."
Molim vas procitajte tu temu jos jednom ciji ste link naveli.Prvo pogledajte sebe i svoje greske pa onda tumacite tudje.
 
Pa da,nema glupih pitanja.Onda sledeci put pitajte nesto ovako:"Upalila sam lap-top i sad neznam da ga ugasim.Jel moze neko da mi pomogne?Jos bi mozda bilo bolje da ga posaljem vama pa da ga ugasite i vratite mi. Hvala."
Molim vas procitajte tu temu jos jednom ciji ste link naveli.Prvo pogledajte sebe i svoje greske pa onda tumacite tudje.

A da nam sad svima lepo objasnis sta je glupo u pitanju kako (znaci - pomocu kojeg programa, sto je sadrzano u kontekstu reci "kako") spojiti vise dokumenata u jedan? Bas me zanima, posto je jedino tebi glupo, dok ostalima, koji su ocito neuporedivo strucniji od tebe, nije bilo ni glupo ni nerazumljivo.
Meni je glup odgovor da se spaja pomocu Win Rar-a i to ekstremno glup, iako nisam bas vicna racunarima, ali cak i ja za toliko znam. A ocito je bio glup i ostalim ucesnicima pa su te zato ismejali.
Izvoli, pokloni se i objasni.
 
Ljudi,ljudi. Iako mi je super zabavno da citam vase svadje, ovo je ipak tema o pitanjima i predlozima za moderatore. Imate pp, pa se svadjajte do mile volje.

Ma ima to veze i sa moderatorima.Oni su ti koji treba da sankcionisu i intervenisu.Nemam nista protiva brisanja postova koji su offtopic,ali oni ne da gledaju kroz prste nego skroz prekriju oci kad je u pitanju nesto kao ovo sad.
Ako mene pitas doticna moze biti i naki dlakavi debil koji cak ni nelici na zensko.Ima ih gomila koji se lazno predstavljaju da bi na brzinu dobili odgovor a da im pri tom niko nezameri sto su glupi.

I jos bi rekao da se potpuno slazem sa dvr.Sad vam je ukratko skoro sve rekao.Niste bas narocito objektivni.Forsrate taj pravilnik za neke stvari a s druge strane ni sami se nepridrzavate ponekad.
Izuzetak stvarno jeste GZ i jos po neki.Jeste da sam ja imao neke diskusije sa GZ i mozda malo preterao ali bio sam iznerviran nekim njegovim postupcima.Bez obzira na to covek zna da bude objektivan i razuman.
 
A da nam sad svima lepo objasnis sta je glupo u pitanju kako (znaci - pomocu kojeg programa, sto je sadrzano u kontekstu reci "kako") spojiti vise dokumenata u jedan? Bas me zanima, posto je jedino tebi glupo, dok ostalima, koji su ocito neuporedivo strucniji od tebe, nije bilo ni glupo ni nerazumljivo.
Meni je glup odgovor da se spaja pomocu Win Rar-a i to ekstremno glup, iako nisam bas vicna racunarima, ali cak i ja za toliko znam. A ocito je bio glup i ostalim ucesnicima pa su te zato ismejali.
Izvoli, pokloni se i objasni.

Svarno sta reci.:roll:Pa vec sam objasnio u onom postu gde ste mi nasli pravopisne greske.Vec sam vam rekao da jos jednom procitate celu temu.Evo jos jednom.Ako niste nasli :) ovde je.Moj odgovor je bio onakav kakvo je i vase pitanje.
Da ste samo malo obratili paznju na sustinu sve bi vam bilo jasno.
No dobro.Mozete i ovako.Kucajte u google EDIT PDF ili SPLIT PDF.
Posle ovog vaseg pitanja ja nemam sta vise da vam kazem.
 
Svarno sta reci.:roll:Pa vec sam objasnio u onom postu gde ste mi nasli pravopisne greske.Vec sam vam rekao da jos jednom procitate celu temu.Evo jos jednom.Ako niste nasli :) ovde je.Moj odgovor je bio onakav kakvo je i vase pitanje.
Da ste samo malo obratili paznju na sustinu sve bi vam bilo jasno.
No dobro.Mozete i ovako.Kucajte u google EDIT PDF ili SPLIT PDF.
Posle ovog vaseg pitanja ja nemam sta vise da vam kazem.

Opet si ti pametniji od svih ostalih ucesnika koji su vrlo lepo shvatili i sta pitam i da odgovor nisam nasla na google-u. Halo, momak, ima ljudi koji nisu vicni racunarima, a ti im se podsmevas. Da si ti malo obratio paznju na sustinu, shvatio bi sustinu mog pitanja, kao sto su je ostali shvatili. Dakle, prvi put sam koristila Adobe, trazila sam na google-u odgovor kako povezati pdf dokumenta ali svi odgovori su upucivali na programe tj. verzije Adobea koje nisu free ili, ako jesu, nemaju aktivnu opciju za povezivanje vise fajlova. Sta tebi nije jasno u tome? I dokle ces vise da se pravis pametan?
Sto ne raspravljas sa codemakerom, ili ivanana, ili snejksom? Odgovor: jer oni, za razliku od tebe:
- zele da pomognu
- nisu nadobudni
- ne umisljaju da svako mora sve znati o softverima
- i najbitnije - znaju mnogo vise od tebe
Samo onaj ko je siguran u svoje znanje, nema potrebu da se izruguje drugome zbog neznanja, ili da tera mak na konac zbog, mozda, nestrucno postavljenog pitanja. Sto si ti uradio.

Toliko o tome.
 
Niste uopste u pravu.Ja neismevam neznanje.Nije problem sto neznate vec sto ste nezainteresovani.Vidim registrovali ste se jos pocetkom godine a jos uvek neznate neke jednostavne stvati.Znaci nezaiteresovani ste i vama nema pomoci.
I molim vas da me ostavite na miru sa vasim glupostima.Ako vam se moj odgovor nesvidja to je vas problem.Ako se nesvidja moderatorima nek ga obrisu ako imaji razloga za to.Bas me briga.
E sad ako jos neko sumnja u ovo sto sam rekao naka lepo na srpskom ukuca u google "kako spojiti vise pdf u jedan".
Kao sto jednom rece code,google je takav izvor informacija da se pitam da li tome ima kraja.
Oni koji hoce sve servirano i reseno a pri tom ni prstom da mrdnu nisu vredni ni jednog slova sa moje tastature.
Jos jednom svoje gluposti ostavite za nekog drugog koga to vise interesuje.
 
Ako mene pitas doticna moze biti i naki dlakavi debil koji cak ni nelici na zensko.Ima ih gomila koji se lazno predstavljaju da bi na brzinu dobili odgovor a da im pri tom niko nezameri sto su glupi.
.

Ostavicu ti adresu na skype, pa cemo, popodne ili veceras, posto doticna radi za razliku od tebe, da lepo ukljucimo webcam, pa da vidimo ko se lazno predstavlja. A mozemo i da snimimo, da okacimo negde taj snimak - pa da se i ucesnici diskusije lepo zabave. A onda... otom-potom. Vec me ozbiljno ljutis tolikim svojim primitivizmom. Ne znam sto te ne banuju, kad je jedina svrha tvojih postova da vredjas druge i dokazujes im kako su glupi zbog toga sto nesto ne znaju (sto, uzgred, ni ti ne znas).
 
Niste uopste u pravu.Ja neismevam neznanje.Nije problem sto neznate vec sto ste nezainteresovani.Vidim registrovali ste se jos pocetkom godine a jos uvek neznate neke jednostavne stvati.Znaci nezaiteresovani ste i vama nema pomoci.
I molim vas da me ostavite na miru sa vasim glupostima.Ako vam se moj odgovor nesvidja to je vas problem.Ako se nesvidja moderatorima nek ga obrisu ako imaji razloga za to.Bas me briga.
E sad ako jos neko sumnja u ovo sto sam rekao naka lepo na srpskom ukuca u google "kako spojiti vise pdf u jedan".
Kao sto jednom rece code,google je takav izvor informacija da se pitam da li tome ima kraja.
Oni koji hoce sve servirano i reseno a pri tom ni prstom da mrdnu nisu vredni ni jednog slova sa moje tastature.
Jos jednom svoje gluposti ostavite za nekog drugog koga to vise interesuje.


Ok, decko, sledeci put cu da pitam tebe da li smem da postavim neko pitanje na ovim diskusijama. Ako dobijem tvoj blagoslov, bicu veoma srecna i znacu da sam na putu prosvetljenja.
Uzgred, interesantno je sto onima koji nisu vredni ni jednog slova tvoje tastature, ti pises PP, pa raspravljas u desetak postova i natezes se. To se zove biti kontradiktoran.
A o nezainteresovanosti - zanimljivo je da do tvojioh godina (koliko god da ih imas), nisi nasao za shodno da naucis ni svoj maternji jezik. Barem osnovna pravila iz II razreda osnovne skole. To je, priznaces, mnogo duzi period nego period mog boravka na krstarici. :lol:
 
@korektor007
@traziteljka

D O S T A ! ! ! ! ! !


Ovo sam gospodo progledao kroz prste... Zasto??? Iz jednostavnog razloga da niko, ali bas niko ne moze da prebaci moderatorima kako smo eto zli i kako ne dozviljavamo gotovo nista..
Sta je ovo gospodo sto ste iznijeli i napisali na temi koja uopste ne sluzi u ovu svrhu??? Odgovor znate i sami.
Kako rekoh, ovo sam ostavio da svi, ali bukvalno svi vide, kako ste i samo stali u odbranu svojih stavova na temi koja ne sluzi za to i kako i samo i pored svega, sto se hvalite da znate o internetu i forumima prekrsili osnovna pravila forumskog ponasanja, OTICI U TOTALNI OFF TOPIC...

Prema tome.. Postove necu da brisem koji su napisani, svaku dalju diskusiju i raspravu medju sobom mozete da prenesete na PP, na ovoj temi vise NE..

Krajnje sam korektan sto se tice svega, ali ovo je previse...

Na kraju, rasprava koju vodite moze da traje do iznemoglosti a nece dati nikakav rezultat jer izgleda da ovde ne vazi ona "pametniji popusta"

Ne zlim nikog uvrijediti, ali sva dalja diskusija koja moze da se vodi na ovoj temi ce da bude kako stoji u naslovu iste...

Hvala...
 
Tjale :D

legoasssalas-toe.jpg
lotr2136sds2-toe.jpg
 
Eto ti sad!Pa vi ni sami izgleda neznate sta hocete!
Ona dva posta sto je Ivanana napisala su za brisanje a taj nije.
Ili brisete tako sta vam padne na pamet.
U sustini izgleda vi pricate jedno a radite drugo.

Covek svasta rece ljudima koji ovde zasluzuju neko postovanje a vi nista.
Sta je to?Primer?Kakav? Da moze takvo ponasanje da prodje.

Svasta...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top