dozvole za operacije van bolnica za lekara

Sta nekog briga sta doktor radi posle radnog vremena? Ja sam uvek tvrdio da doktor svoje radno vreme treba da odradi maksimalno korektno, da primi onoliko pacijenata koliko moze da pristojno i posteno pregleda. Naravno u bolnici postoji red. A ko nece da ceka u redu nek ide nek se operise privatno. Sta koga briga sto ce doktor hirurg ili ko vec da radi negde drugde posle radnog vremena. Inace to je i ponizavanje za te ljude. Zamislite vi vrhunskog strucnjaka koji dnevno uradi ne znam koliko operacija, koji je priznat i cenjen. I sada trazi dozvolu za rad. Jel se strucnost menja u odnosu na salu. Pa kad udje u 1 salu od jednom zna da radi ali u drugoj ne? GLUPOSTI!!!
 
meni je iskreno preporuceno od drugog doktora da odvedem dete privatno zato sto ce pregled biti temeljno odradjen.i odradjen je odlicno otkrio je ono sto dva druga doktora nisu videla.ali pregled kosta 2500 din.pregled je bez racuna .jedna operacija kosta 800eura a na drzavnoj na tu istu operaciju ceka se 6 meseci kod istog doktora.inace optimalno vreme za ovu operaciju je oko cetvrte godine,a ona je upravo juce napunila.
 
Vodite racuna o tome d ali je Klinika na kojoj ce se raditi akreditovana za hiruske intervencije. Idite kod vlasnika Klinike i trazite da Vam pokaze licencu od Ministarstva. Radi se o Vasem detetu, Vi placate intervenciju, Vi imate pravo da pitate sve sto zelite. Setite se da je dete umrlo zbog necije aljkavosti pre godinu dana. To mozda nije bio doktor koji je operisao, to mozda (najverovatnije nije) bio ni anesteziolog, to je mozda bio splet najrazlicitijih faktora koji se mozda nisu mogli spreciti i mozda bi se desilo i u drzavnoj klinici - to ne znamo. Ali ono sto znamo, nazalost jeste cinjenica da klinika nije imala dozvolu za hirusku intervenciju tog tipa koji je uradjen i tacka. Sve ostalo je istorija, sto bi rekli. Ne zelim da VAs plasim i nema razloga za paniku, samo za oprez. AKo se radi o specijalizovanoj ordinaciji ili klinici za ocne bolesti, ako imaju licencu Ministarstva za rad i za operativne zahvate, a operator je hirurg koji bi je inace operisao i u drzavnoj bolnici, onda nemate razloga za brigu mimo uobicajene kada Vam dete ide na operaciju bilo cega. Informisite se, imate pravo na to.
 

Back
Top