SA-2 Guideline Missile

S

SA-2

Gost
Molio bih sve koji imaju fotografije ,filmove ili bilo sta u vezi rakete SAM 2 sa vucnim vozom ,da mi se jave.Narocito me zanimaju fotografije iz 70-tih sa vojnih parada ispred skupstine u ono titovo vreme i kroz beograd.Pozdrav
 
Willi:
Na koji sistem mislis "Dvinu" ili "volhov"?
UUU je nisam ocekivao da ce se iko javiti!Dvina je ona sa postoljem(?)mene zanima ona na pokretnoj lansirnoj rampi,i sa kamionom koji je sve to vukao.ZIL verovatno.Radim maketu iste i svaka slika,crtez ili informacija je dobro dosla.Ako imas sta interesantno mogu ti poslati privatnu adresu.Hvala unapred.
 
Ne znam stvarno na koju mislis!
I dvinu i volhova su vukli kamioni na posebnim prikolicama i za obe je bila stacionarna lansirna rampa!
Vidi ako mozes da nadjes pravi naziv sistema!(ovaj naziv SAM-2 je po NATO klasifikaciji)
 
Willi:
Ne znam stvarno na koju mislis!
I dvinu i volhova su vukli kamioni na posebnim prikolicama i za obe je bila stacionarna lansirna rampa!
Vidi ako mozes da nadjes pravi naziv sistema!(ovaj naziv SAM-2 je po NATO klasifikaciji)
Ja imam trumpeterovu maketu u 1 35,i na njoj pise sam 2.Neznam u cemu je razlika izmedju dvine i volhova?NA slikama sve izgleda isto.Imam fotke rakete sto stoji ispred muzeja vazduhoplovstva u beogradu.O cemu je tu rec?TA ista se vodi kao sam 2 bar po sastavnici makete koju imam.Predpostavljam da u samom kamionu nema neke razli,ke.Dali su oni refarbavani kod nas ili su imali original rusku boju?Dali je postojala neka oznaka na vozilima osim brojeva?Hvala unapred.
 
SA-2:
Molio bih sve koji imaju fotografije ,filmove ili bilo sta u vezi rakete SAM 2 sa vucnim vozom ,da mi se jave.Narocito me zanimaju fotografije iz 70-tih sa vojnih parada ispred skupstine u ono titovo vreme i kroz beograd.Pozdrav
posalji mi fotografiju na mail mshone@eunet.yu, a ja cu ti reci kojai je tip u pitanju pa semo dalje lakse.I nije volHov, nego volKov, skromna primedba.
 

Back
Top