retrogradni Merkur

Upravo ovih dana razmisljam o retrogradnom merkuru i ugovoru za posao koji treba da potpisem ovih dana, pa moram da se posavetujem - dogovor oko posla je postignut pre retrogradnog hoda, a datum pocetka posla je 1. novembar (kad merkur prestaje da bude retrogradan), medjutim sama papirologija i formalni ugovor ce biti potpisani u toku retrogradnog hoda. Dakle, moje pitanje je da li je to "manje losa" varijanta nego da se sve dogadja za vreme retrogradnog hoda ako je vec nemoguce izbeci i sta je sustinski bitnije - vreme postizanja dogovora ili formalnog potpisivanja papira?
 
Meni seta 5-om kucom, pravi kvadrat sa natalnim Merkurom i sekstil sa DC. Ja sam ovih dana preopterecena svojim ljubavnim zivotom, pravljenjem kompromisa, koliko je to dobro, koliko je lose i sl.... verovatno zbog 5. kuce.
Odrazava li se Merkur i na desavanja, ili samo na razmisljanja?
 
Upravo ovih dana razmisljam o retrogradnom merkuru i ugovoru za posao koji treba da potpisem ovih dana, pa moram da se posavetujem - dogovor oko posla je postignut pre retrogradnog hoda, a datum pocetka posla je 1. novembar (kad merkur prestaje da bude retrogradan), medjutim sama papirologija i formalni ugovor ce biti potpisani u toku retrogradnog hoda. Dakle, moje pitanje je da li je to "manje losa" varijanta nego da se sve dogadja za vreme retrogradnog hoda ako je vec nemoguce izbeci i sta je sustinski bitnije - vreme postizanja dogovora ili formalnog potpisivanja papira?

Nemoguce!!! Kod mene POTPUNO ista prica samo sto nisam razmisljala o merkuru,ne razumem se u astrologiju! 10.10. predala papire, ugovor ce ovih dana, pocinjem da radim 1.nov! Ako neki od astrologa moze da nas malo utesi bilo bi dobro.
 

Prilozi

  • chart.gif
    chart.gif
    37,9 KB · Pregleda: 17
Ja sam jednom kupila sat kada je bio lose postavljen Merkur. Nije bio retrogradan ali je bio u opoziciji sa saturnom. Kupila sam navodno kvalitetan sat u zlatari i nikako da prestanem da ga popravljam, mislim samo narukvicu. Sve sam sredila ali je fora u tome sto mi se nekako smucio pa ga ni ne nosim.
Poenta je da za vreme loseg Merkura ne trebate kupovati nikakve sitnice od svakodnevnog znacaja posebno ne one koje imaju neki mehanizam.
 
1. kada mi je došao u konjukciju sa natalnim Uranom (nove tehnologije)- pokvario mi se mobitel
2. u separaciji mi se desilo da automobilu koji sam trebala kupiti danas, nije isti broj šasije i broj u prometnoj

ima li još????

a bio mi je retrogradan i po rođenju
 
vec 13 dana zivim sa retrogradnim Merkurom u mom VIII polju i sem toga sto sam primetila da imam male neprijatnosti u komunikaciji sa nekim ljudima,ostalo je manje-vise ok...
lovu od honorarnih poslica maznjavam samo tako,ali mi se zadrzava u dzepu rekordih 24 sata...easy come,easy go...
trenutno mi "trigonira" Mars i Saturn iz V polja-mnogo razmisljam o ljubavi i sexu, i shvatam da sam beznadezno zaljubljena u osobu rodjenu u VIII znaku....
ali,i cini opoziciju sa Suncem iz II,sto mi donosi gore pomenute nesporazume,indirektne i neprijatne...imam utisak da pokusava da se omalovazi i unizi,sve ono sto sam i ono sto radim...
sex naravno nista....ali imam inspiraciju za pisanje prica,a posebno onih erotskih...hm...
 
meni je u natalnoj retrogradan i obicno u tom periodu uspem da pozavrsavam mnogo toga, ispiti, dokumentacija za stipendiju...zavisi od natalne. samo jedan problem-crkle su mi slusalice za mp3,ali sam vec danas-kada je postao direktan,kupila nove
 
Poslednji period od desetak dana mi je katastrofalan, ne znam da li je opet taj merkur retrogradan ili sta vec jer se bas ne razumem u astrologiju, ali nekako mi nista ne ide od posla. Sve nesto na guranje i na kraju rezultati srednje zalosni.
Moze li neko da napise kada su ti periodi u ovoj godini pa da se ne trudim za dzabe ?
 

Back
Top