Irak - dobra zarada ili propast???

I dobra zarada, ali i propast. Cuo sam da ako se radi na poslovima obezbedjenja svaki peti covek prezivi(!). Ima i druga fora, znam jednog tipa koji je trebalo da ide da radi na odrzavanju u americkoj bazi, znaci stalno si unutra, kazu da je "relativno sigurno".
Heh, ne bih ja isao tamo ni za kakve pare....
 
jedan od poslova, a znam posredno za tipa koji je to radio par godina, je voznja kamiona po iraku. americke transportne kompanije uzimaju vozace koji su voljni za ogromne pare i prilican rizik, da voze kamione po iraku, pa voze sto za vojsku, sto za privatne kompanije. mislim da se radi o ciframa oko 100.000 godisnje pa navise, al nisam sasvim siguran. dolara, naravno.
 
Dobro je ako si samo u bazi.Tesko da ce se nastradat ali rizik je u svakom slucaju.Obavezno je nositi pancir dok se radi.Pocetna plata za radnika u bazi je 5300dolara.Svako unapredjenje je 700dol...Danas je tesko dobiti posao tamo jer su prestali zaposljavat ljude sa balkana na neko vrijeme.Ponovo ce poceti u decembru.Radi se svaki dan,cak i nedeljom.Onaj tko ima vezu za ovaj posao,mora provesti pola godine u Iraku,pa se onda moze prebaciti u Rumuniju ili Bugarsku jer su tamo otvorene nove baze.Plata u Rumuniji je oko 3000eura ali nije glava u torbi.
 

Back
Top