Nova knjiga Vuka Draskovica

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

odgovor0

Zainteresovan član
Poruka
245
Knjiga Draškovića o devedesetima
4. oktobar 2007. | 17:28 | Izvor: B92
Beograd -- Od sutra u prodaji nova knjiga Vuka Draškovića pod nazivom "Meta" - rekapitulacija dešavanja u poslednjoj deceniji 20. veka.

U novoj knjizi Drašković na više od 400 strana govori o događajima u poslednjoj deceniji 20. veka u kojima je imao značajnu ulogu. "Meta" nije roman već neka vrsta sećanja i razmišljanja o burnoj deceniji u kojoj je sam Drašković bio jedan od najistaknutijih opozicionih lidera, koji je učestvovao u mnogim sudbonosnim događajima.

Drašković ističe da knjigu nije napisao zbog sebe već zbog ljudi koji su ga sledili.

"Bilo mi je i teško i bolno dok sam pisao ovu knjigu, da ponovo preživljavam sve te užase. ALi, na pisanje sam se odlučio zbog kolone onihkoji su ubijeno zbog toga šzo subili sa mnom,zbog stotina hiljada ljudi koji su išli za mnom, zbog hiljada koji su bili zatvarani, pendrečeni, mučeni ili su bili prisiljeni da napuste Srbiju", kaže lider Srpskoga pokreta obnove.

Drašković posebno naglašava da nije želeo da ulepšava događaje i svoju ulogu u njima niti da prikriva svoje greške, mane i poraze.

Knjiga se završava padom Miloševića, Drašković ne krije duboko razočarenje razvojem događaja nakon 5. oktobra u kojima i on i SPO imaju marginalnu političku ulogu.

"Srbija kakva je danas, nije Srbija za koju sam se borio. Ovakva kakva je, ona mi se priviđa kao kletva bačena na sve moje ideale, a ono što se desilo i što se dešava kao prokletstvo koje je iscurelo iz usta i želje mojih neprijatelja protiv kojih sam se borio", kaže on.

Knjiga će se sutra pojaviti u prodaji na svim kioscima u Srbiji, Crnoj Gori i Republici Srpskoj. Prvo izdanje je štampano u 50.000 primeraka.

Beogradska promocija najnovije knjige Vuka Draskovica bice odrzana u velikoj sali Kolarceve zaduzbine u sredu 10.oktobra u 19 casova
 
E, Vuce, Vuce, hasisaru stari.

Izduv'o za cenzus, pa resio da se vrati spisateljskoj karijeri ne bi li prehranio Danicu i sitnu decu.

Da se malo više bavio spisateljstvom, a manje politikom i spletkama (kakvih je u njegovoj karijeri bilo na odmet i zbog kojih je na kraju i pao) bio bi više popularan nego što jeste.
Inače čitao sam feljton 'Meta' u Večernjim i vredi čitati. Ako ništa onda zbog njegovih naratorskih sposobnosti.
 
A, pobijeni njegovi saradnici? A, dva puta pokusan atentat na njega? A, prebijanje u zatvoru kad je uhapsen poslje 9. marta?

Zato ili daj pristojan komentar ili cuti.

Voleo bih da znam koji Vuk Drašković je pisao ovu knjigu?

Da li je to onaj Vuk Drašković što je terao studentkinju Danicu da igra Titu Kozaračko kolo ili je to onaj Vuk Drašković što je išao na Ravnu Goru da povede unuka Draže Mihailovića?

Da li je tu knjigu pisao Vuk Drašković kog je režim pokojnog Slobodana Miloševića prebijao i zatvarao ili je tu knjigu pisao Vuk Drašković koji je za pokojnog Slobodana Miloševića rekao da je duhovit i simpatičan te dobio dobru minutažu na RTS-u tokom devedesetih dok se Miri i Dani nije smučilo prijateljstvo?

Da li je tu knjigu pisao Vuk Drašković koji se borio protivu naslednika komunizma ili onaj Vuk Drašković koji je bio u koaliciji sa bivšim SK Srbije tj SPS-om?

Da li je tu knjigu pisao Vuk Drašković koji je bio ljut što je pokojni Zoran Djindjić išao kod Slobodana Miloševića za vreme uličnih šetnji ili je to pisao Vuk Drašković koji je napustio šetnju jer je išao kod pokojnog Slobodana Miloševića?

PITANJE:
KOJI VUK DRAŠKOVĆ JE PISAO KNJIGU?

ODGOVOR:
0
 
Voleo bih da znam koji Vuk Drašković je pisao ovu knjigu?

Da li je to onaj Vuk Drašković što je terao studentkinju Danicu da igra Titu Kozaračko kolo ili je to onaj Vuk Drašković što je išao na Ravnu Goru da povede unuka Draže Mihailovića?

Da li je tu knjigu pisao Vuk Drašković kog je režim pokojnog Slobodana Miloševića prebijao i zatvarao ili je tu knjigu pisao Vuk Drašković koji je za pokojnog Slobodana Miloševića rekao da je duhovit i simpatičan te dobio dobru minutažu na RTS-u tokom devedesetih dok se Miri i Dani nije smučilo prijateljstvo?

Da li je tu knjigu pisao Vuk Drašković koji se borio protivu naslednika komunizma ili onaj Vuk Drašković koji je bio u koaliciji sa bivšim SK Srbije tj SPS-om?

Da li je tu knjigu pisao Vuk Drašković koji je bio ljut što je pokojni Zoran Djindjić išao kod Slobodana Miloševića za vreme uličnih šetnji ili je to pisao Vuk Drašković koji je napustio šetnju jer je išao kod pokojnog Slobodana Miloševića?

PITANJE:
KOJI VUK DRAŠKOVĆ JE PISAO KNJIGU?

ODGOVOR:
0

ili onaj Vuk Draskovic koji je slao dobrovoljce da ubijaju i pljackaju po ist. Slavoniji
 
Voleo bih da znam koji Vuk Drašković je pisao ovu knjigu?

Da li je to onaj Vuk Drašković što je terao studentkinju Danicu da igra Titu Kozaračko kolo ili je to onaj Vuk Drašković što je išao na Ravnu Goru da povede unuka Draže Mihailovića?

Da li je tu knjigu pisao Vuk Drašković kog je režim pokojnog Slobodana Miloševića prebijao i zatvarao ili je tu knjigu pisao Vuk Drašković koji je za pokojnog Slobodana Miloševića rekao da je duhovit i simpatičan te dobio dobru minutažu na RTS-u tokom devedesetih dok se Miri i Dani nije smučilo prijateljstvo?

Da li je tu knjigu pisao Vuk Drašković koji se borio protivu naslednika komunizma ili onaj Vuk Drašković koji je bio u koaliciji sa bivšim SK Srbije tj SPS-om?

Da li je tu knjigu pisao Vuk Drašković koji je bio ljut što je pokojni Zoran Djindjić išao kod Slobodana Miloševića za vreme uličnih šetnji ili je to pisao Vuk Drašković koji je napustio šetnju jer je išao kod pokojnog Slobodana Miloševića?

PITANJE:
KOJI VUK DRAŠKOVĆ JE PISAO KNJIGU?

ODGOVOR:
0

Baba Višnju zanima jel to ona što obeć'o da će seče ruku sas zeleni barjak ili ona što mu posle bilo žao Bosanaca brez ruku?
 
jooj gvozdeni....odma da pises Arizani 2 deo :):):)
a onaj Vuk sto je saradjivao...tesno...sa vozdovackim gangom..pa je zbog njega doticni gang komplet "ociscen" sa ulica...giska,beli,goran vukovic......necu pominjato osmajlica
ili onaj koji je svojim ljudima dao pravo da raspolazu beogradom kao svojim imanjem...da dele stanove kako im se cefne onako,i sebi prisvoje po 30-tak
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top