C++ pomoc

Bu_Rek

Zainteresovan član
Poruka
325
Cao svima...pre koji dan nabavio sam knjigu pomocu koje mogu da naucim C++ za 21 dan...i ja sam se nedugo zatim bacio na citanje i razmevanje jezika,shvatio osnovne unose i prve programe...ali naisao sam na VELIKI problem...ne mogu da pokrene nijedan program koji napisem...

Ne shvatam kako da uopste izvrshim napisan program,shvatio sam da trebam da povezem osnovne datoteke .obj i .cpp...i da je potrebam kompajler...ali to je sve dokle sam stigao...za dan,dva

Da li neko moze da mi objasni bas pocetak :?: ...kako da izvrshim napisani program(znaci koristim Borland C++ Builer 5,ili ako ima neko predlog za neku besplatnu verziju :lol: )

Unapred Hvala :smile: :lol:
 
За преузимање Turbo C++ Explorer-а иди на http://cc.codegear.com/Free.aspx?id=24724
После је потребно да га активираш али је то бесплатно, дакле легално и имаш сва права типа да продајеш програм који направиш са овим алатом. Ограничења су у неким другим сегментима( има у Read me фајлу).
 
OK ljudi napravio sam novi nalog,onaj stari sam ostavio sestri na upotrebu (to sam Ja Bu_rek..ili kako vec)..

Sto se tice C++,nasao sam neki dev na blodshed-u...za pocetak je dobar,posluzice...

Znaci kompajliranje i pokretanje programa sam shvatio,sad mogu da nastavim sa knjigom...

Ali naisao sam na jedan problem...
.exe fajlovi su mi preveliki(npr. osnovni program sa ispisivanjem teksta zauzima 500kb)

Pitanje je: kako da smanjim obim programa?...ako za tako malo programe uzima toliko mesta,sta ce tek raditi kad dodju slozeliji programi...

P.S. Od sad cu malo cesce da posecujem forum,nadam se da cemo lepo druziti...POZ svima:lol::lol::lol:
 
Не се обазири на величину програма, то је толико велико јер си вероватно укључио још неке фајлове у програм. Неће се драстично повећавати како будеш писао већи код...
 

Back
Top