MATRIX

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Kad pogledam o čemu su sve pokrenute teme na filozofiji u poslednje vreme jedino što objedinjava i objašnjava kurs kuda plovi ovaj mentalni čopor , a i tema za one sa stvarnom kreativnošću i hrabrošću unutar ove grupe je upravo ova.
 
Tuzni_patak:
Kad pogledam o čemu su sve pokrenute teme na filozofiji u poslednje vreme jedino što objedinjava i objašnjava kurs kuda plovi ovaj mentalni čopor , a i tema za one sa stvarnom kreativnošću i hrabrošću unutar ove grupe je upravo ova.
Cekaj da stavim prst na celo, neke teme se zatvaraju, neke otvaraju, ma u svakom slucaju, odlican film...
 
Matrix, pravo remek delo od filma. Nesto izvanredno, ne samo filozofija, nego i akcija.
Iz iskustva kazem, vecina mladih oskudno razume sustinu matrixa.

Nikako da se opet pojavi nesto takvo na ekranima. 8-)
 
Ovaj svet gde zivimo predstavlja isto sto i Matrix.

Wise Karma-yogis, possessed with mental poise by renouncing the attachment to the fruits
of work, are indeed freed from the rounds of rebirth and attain the blissful divine state.
----- Bhagavad Gita 2:51

Matrix je mesto gde su se ljudi iskoristavali kao baterije, a u ovom svetu se
iskoristava ljudska radna energija. Ljudi su zbog vezanosti prema posledicama svojih
dela, primorani da rade. A za sto? Samo za ispunjenje svojih zelja.
Ispunjenje donosi radost a suprotno bol. Equilibrium slobodu.

Primer za to ima u svakom trenutku. Primer slobode od tuge i patnje, bi bio kada
bi neki covek bio potpuno ravnodusan za posledice svojih dela, a ujedno cinio samo
ono sto je potrebno i izvsravao svoju duznost.
 
Ovaj svet gde zivimo predstavlja isto sto i Matrix.

Wise Karma-yogis, possessed with mental poise by renouncing the attachment to the fruits
of work, are indeed freed from the rounds of rebirth and attain the blissful divine state.
----- Bhagavad Gita 2:51

Matrix je mesto gde su se ljudi iskoristavali kao baterije, a u ovom svetu se
iskoristava ljudska radna energija. Ljudi su zbog vezanosti prema posledicama svojih
dela, primorani da rade. A za sto? Samo za ispunjenje svojih zelja.
Ispunjenje donosi radost a suprotno bol. Equilibrium slobodu.

Primer za to ima u svakom trenutku. Primer slobode od tuge i patnje, bi bio kada
bi neki covek bio potpuno ravnodusan za posledice svojih dela, a ujedno cinio samo
ono sto je potrebno i izvsravao svoju duznost.

Ово није била поента филма!
Како би се силно насекирали продуценти када би сазнали какву си поенту ти извукао... :lol:
Нису они спуцали толике новце да би ти видео истину!
 
Ako se dobro sjećam, jer davno bješe kad sam gledao film:
-ljudi su pogrešno isprogramirali robote i opasno se zafrknuli, jer su roboti došli na vlast;
-onda su htjeli da im uskrate izvor energije, zamračili nebo i opet se opasno zafknuli jer im nijesu mnogo naudili.

Zaključak: ljudi znaju da budu mnogo glupi.

Mada i ono sa... bješe li crvenom i plavom pilulom (?) ima neku poruku.
Spavati il biti budan pitanje je sad...
Uklopiti se u masu i puštiti da nas nosi rijeka il boriti se protiv propadanja ljudske civilizacije... čak i na sopstvenu štetu.
 
Jbt... Da'l moguce da niko ne konta film...
Ja koliko sam ukapirao film je krajnje duhovni...
Kakvi roboti, kakve zezalice...
Sustina je u tome da ljudi treba da se oslobode stega i gledaju svet onakav kakav jeste...
 
I posle svih ovih tumačenja MATRIX je samo očigledniji....

Jer ne samo da je ispunjen deo o samozavaravanju, već je ispunjen deo i o okorištavanju , a i o "POTREBI" da baš ovakav matriks postoji i da je on najbolje rešenje i pored obaveznog postojanja ziona i revolucionara koji se čak sami generišu (što je prihvaćeno i u današnjoj eksploatatorskoj politici u smislu "ne ostavljaj ni jedan prostor //ni medijski// i polje čisto , jer će se naći neko da se probije preko tog prostora").

I nije suština matrixa da ljudi treba da se oslobode stega i gledaju svet onakav kakav jeste, već da će sami ljudi nametati drugima stege i nerealnosti, a plus što će većina hrliti ka tim nerealnostima jer su za njih manje opterećujuće rešenje....
Tako iz hedonizma da budu neopterećeni ljudi prihvataju da budu hranilice, hrčki, masa koja talasa, zevzeci i zvekani i onda dolaze u položaj da potrebe moraju da im budu u skladu sa ponudjenim inače "boli glava".

Interesantno mi je recimo koliko se naučni program promenio , pa umesto prostog objašnjavanja na početničkom nivou , TV emisije imaju uvek neki pristup rezimea, "ljudi su nekada mislili ovo, ono , dok napokon nismo stigli do kraja i otkrili istinu" . Kao miris i preduverenje da je kraj blizu, bilo kraj u smislu sve je otkriveno , bilo kraj u smislu armagedona.
 
Ne znam... ja se mnogo više ložim na Scary movie 3 i 4... mada ni prva dva nijesu loša.

Zar je Matriks imao i nastavke?
Mene je i onaj prvi smorio...

Sve u svemu... moje je mišljenje da bi ljudi trebali mnogo više da bilduju jer kad bi tako radili ne bi se smarali "tajnim" i "dubokoumnim" značenjima, smislom i porukama nekih tamo.
Nego nijesam gledo nastavke pa ne mogu biti siguran u to.

Mada sjećam se da sam kad sam gledo film u početku mislio da je neka parodija i da svakog trenutka neko treba da iskoči i da reče: ,,e viđite... ovo smo se mi malo za*ebavali... ha ha ha... upravo ste potrošili 30 minuta svog života na ništa".
 
Maraviloso je možda dobar primer novog što stiže, mada iznenadjuje nepoznavanje matrixa, možda 14 godina ili škola u kojoj je (moje pretpostavke su da najviše škola širi standarde medju in i out stvarima jer van škole ljudi kao što reče marv bilduju i nemaju vremena za knjige, razmišljanje i tv...što je i dobro.).

Ovo nije tema o tumačenju filma, ali je i to bilo potrebno da pokaže normalnu stvarnost MATRIXA.
Za zion sve manje ima potrebe i smisla kod ljudi, a za ključara nastaje otimanje....kao alternative....
Neko traži ključara u drogi , neko u tv , neko na neki drugi način .....

Ovo nije tema o analizi filma
 
Čovjek ima više prilike da razmišljao o bilo čemu... filozofiji posebno... dok bilduje nego dok gleda tv... a ako se radi o spoznavanju samog sebe i tu isto bildovanje ima prednost... čovjek ako mu odgovora može biti sam... čak i u teretani... u kućnoj posebno... ili među malim brojem ljudi te ima dovoljno prostora da spozna sebe.
Ne može čitav trening da se provede dižući tegove... dobar dio se provede šetajući... eto prostora za razmišljanje. Školovanje je korisno... ali isto tako i ispira mozak... slušanje časova/ predavanja stvara osrednjost... na odmorima pažnju odvraća društvo... kući prepucavanja sa roditeljima... opet društvo... pa učenje... pa opet ispiranje mozga... korisno je učenje... ako je umjereno... u suprotnom ubija sposobnost za samostalno razmišljanje.
A i da bi se bilo bilder treba pročitati barem jedno desetak knjiga... vezano za anatomiju čovjeka, ishranu i tome slično... što je u poređenju sa načitanošću današnje omladine prava biblioteka.
 
Čovjek ima više prilike da razmišljao o bilo čemu... filozofiji
posebno... dok bilduje nego dok gleda tv... a ako se radi o spoznavanju samog sebe i tu isto bildovanje ima prednost... čovjek ako mu odgovora može biti sam... čak i u teretani... u kućnoj posebno... ili među malim brojem ljudi te ima dovoljno prostora da spozna sebe.
Ne može čitav trening da se provede dižući tegove... dobar dio se provede šetajući... eto prostora za razmišljanje. Školovanje je korisno... ali isto tako i ispira mozak... slušanje časova/ predavanja stvara osrednjost... na odmorima pažnju odvraća društvo... kući prepucavanja sa roditeljima... opet društvo... pa učenje... pa opet ispiranje mozga... korisno je učenje... ako je umjereno... u suprotnom ubija sposobnost za samostalno razmišljanje.
A i da bi se bilo bilder treba pročitati barem jedno desetak knjiga... vezano za anatomiju čovjeka, ishranu i tome slično... što je u poređenju sa načitanošću današnje omladine prava biblioteka.

Фино размишљање.
Ниси схватио поенту филма и то је одлично.
Поента, која је намењена, широким масама је ''Мирно спавајте, појавиће се једном неки НЕО који ће вас спасити. Нема везе што не живите живот достојан човека, нити што осећате да слободе нема, све ће се то исправити једног дана.'' То је она главна, а иза ње следи још милион малених...
Индивидуални спортови су идеални за развијање здраве свести. Свакако је далеко боље билдовати тело него билдовати мозак популарном литературом и популарним филмовима. ;-)
 
Možda ja i kopčam neko poruku i značenje filma... al nikako ne mogu da shvatim poentu... il ko što sam ovdje negdje već postavio pitanje: ,,Šta bi trebalo da radimo?"...
Dakle... u redu je sva ta priča... al koja je poenta... šta bi trebalo da radimo povodom toga?

Dobra stvar kod Matriksa je što je dao dosta materijala za parodije... (Scary movie).
 

Back
Top