BG izrazi

шатро, пали брате, зент, гајба, ганци, циркање, напуцан(а)
шљака, факс, транџа, итд итд
 
E, imao sam jednog ortaka koji je bio majstor u koriscenje tih izraza. E sad ako neki nije izvorno Beogradski, kazite. :)

shuljka - kosulja
zurka - frizura
lone - pantalone
...
 
pa ne mozete samo tako da nabrajate izraze jer se u svakom kraju koriste drugi! kod mene je fora de se govori samo zadnji deo reci.malo je tesko za razumevanje (kad si sa strane) ali je bas zanimljivo
 
za masu:sta uzas!izrazi koji se ovde koriste,a ima ih puno pola nije napisano ne bi znala da izgovoris a kamoli da znas sta znace!
i sve izraze koje ste napisali ovde se koriste godinama.tako da niiiiista nooooooooooovo!
 
vI UOPSTE NE ODGOVARATE NA TEMU,ZAJEBAVATE SE.PQ TO SU RECI KOJE KORISTIMO MI{Beogradjani)svakodnevno.NPR.U Vrscu kazu dukser-umesto dukserice....i da ne nabrajam sta jos pola ne znam znacenje njihovih izraza!!!
 
kod nas nije stvar u izrazima (i oni su posebni), vec u izgovoru. Zbog naseg akcenta nas drugi slabije razumeju, manje zbog izraza. A sto se tice samih izraza.......zent, kul, opusteno, mary jane, tristasedmica (za pandurska kola), smoriti se ko zmaj....itd.
 

Back
Top