NAPAD NA GLUMICU MIRJANU KARANOVIC

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
SargeBG:
ostavi se i mm i elvisa i svega americkog,zapadnog da komentarises ako si za radikale,prekini sa tom oxymoronskom sitovacijom u svojoj glavi,kakvu ti kulturu pratis i razumes se u istu kada je ulemek veliki knjizevnik?jeste za mog drugara iz kraja,nije zavrsio skolu,kurir i pravda su mu knjige koje je procitao

Слушај манијаче, откачи ме се и престани да ме пратиш по форуму
и да ми пишеш пп!!! :twisted: :twisted: :twisted:
 
VIRGINIJA:
Drastično kršenje ljudskih prava



„Ministarstvo kulture najoštrije osuđuje odluku uređivačkog tima lista ‘Kurir’ da na skandalozan način, uz drastično kršenje osnovnih ljudskih prava i sloboda, napadne našu istaknutu glumicu Mirjanu Karanović zbog toga što je prihvatila da u norveškom filmu ‘Miruš’ igra ulogu majke mladog Albanca“, piše u saopštenju Ministarstva
Pomoćnica ministra kulture Ivana Dimić takođe je osudila pisanje lista „Kurir“.

Ako se na hrvatskom sudija kaže sudac, onda se ''Kurir'' kaže ...
Duh Sekire:
Аха...
I5628-2004May05.JPG
Ta na slici je sad u zatvoru, a ti si još na slobodi.
sevilja:
Ah, jos samo da pridodam, Karanovicka je picin dim u odnosu na Vuka.
Takvi kao ona se srede jednim potezom, sto se jelte da primetiti....a Vukovo delo nikad necemo ispraviti i u tome se ogleda velicina njegovog dela/ nedela.
A kakvo je to njegovo nedelo?
 
sevilja:
Porediš stvari koje se ne porede. Pre svega Vuk Karadžić je obavio posao mnogo pre je Karanovićka bila u planu. Vuk je bio Bečki djak, zapadni. Obrati pažnju šta nam je uradio s pismom....obrati pažnju na to kako je postavljen Vukov spomenik- ledjima prema istoku, licem prema zapadu.
Znam, znam, sad ćeš ti reći da sam ja žešće paranoična, ali ja sam sigurna da slučajnosti ne postoje.

Jeste i cestiti knez Mihajlo Obrenovic na trgu Slobode u Beogradu je postavljen prema zapadu, odnosno sabljom pokazuje smjer ka BiH. Aha, stas sad?

Sto se tice staroslavenske cirilice koja je imala negdje oko 47 slova, aj, sad pametnice zamisli tastaturu za kompjuter sa 47 slova. Toliko o Vuku, inace ako je na Kosovu nastala srednjevjekovna srpska drzava, onda je u Vojvodini nastala novovjekovna, uvodjenje skola opismenjavanje naroda (proces koji jos nije zavrsio),... itd. Da Vuk i Dositej nisu odradili posao, svi bi i dalje bili bogomoljci i od crkve mislili da je bogom dana, doduse dosta ih i dalje tako misli, nisu Vuk i Dositej bas nesto ni bili uspjesni.

Evo ti jos jedan detalj, Vuk i Gete su se poznavali, sad zamisli sjede u Becu, piju kafu, onda Gete ode i napise Fausta, a Vuk ode i napise rijecnik i nacrta pismo. ******, moralo se poceti od pocetka.
 
Strela:
Дакле где смо стали око оне Мире Каре, риба је била габор и кад

је била млада, а сад пребацила 50-ту, баба девојка, без мужа деце,

све је мање улога и онда дај шта даш, па макар то било пљување

по сопственом народу...И онда налетео млади балија, који може син

да јој буде и жена одлепила начисто...

Додуше она ни нема неки педигре (тата јој је заставник у пензији), значи

оне комуњаре најнижег соја... :roll:
pa i tvoj muz verovatno posecuje one dronfulje sa stajge dok ti ovde lupkas po tastaturi po ceo dan mozda je i sifilis ili nesto gore na putu (javio kurir :-D) a ti se bavis tudjim problemima
 
Atreid:
Evo ti jos jedan detalj, Vuk i Gete su se poznavali, sad zamisli sjede u Becu, piju kafu, onda Gete ode i napise Fausta, a Vuk ode i napise rijecnik i nacrta pismo. ******, moralo se poceti od pocetka.
Jooj jbt, na ovo sam skroz bio zaboravio.

To je Bregović u jednom intervjuu rekao, ali mnogo, mnogo ... nekako "pompeznije", počeo je otprilike ovako:"Zamislite ovu scenu - sjede (...) i onda pošto se rastanu jedan ode da piše Fausta, a drugi da sastavlja azbuku"!!!

Ovo bi trebalo kao moto da stoji na svakoj knjizi koja se bavi bilo kakvom istorijom Srba od 19. v. pa na ovamo.
Ono je u isto vrijeme i himna srpskom barbarogeniju, koji je u mnogo, mnogo čemu stigao Evropu, ali i objašnjenje svih njegovih mana, nastalih kao posljedica te iznuđene bjesomučne trke kroz istoriju.
 
krauterbox:
To je Bregović u jednom intervjuu rekao, ali mnogo, mnogo ... nekako "pompeznije",

Jeste, ja sam na neki nacin i parafrazirao Bregovica, ali je tacno to da su se poznavali Vuk i Gete... e, sad sto neki kritikuju to sto je Vuk naucio dobar dio naroda da pise i cita to je druga stvar, a sto dobar dio naroda jos uvijek ne zna da pise i cita to nije bitno,...
 
Mozda nije opste poznato, ali glumci i glumice se otimaju o uloge u kojima bi glumili osobu druge nacionalnosti. Takve uloge dosta cesto lansiraju glumca, jer on upravo tu moze da pokaze da je svestran i da moze da usvoji manirizme, govor tela, akcenat ili jezik drugih naroda i da bude uverljiv.

Sto se tice Mire Kare, ona je odlicna glumica, mada bi mogla malo da odmori od tih uloga napacenih majki (Grbavica, Svjedoci, Underground, Otac na poslovnom putu, pa evo i ovaj sad...), a sto se konkretnog slucaja tice, Kurir je uspeo da u samo jednom clanku spoji sirenje nacionalne i verske mrznje i klasicno tabloidno blacenje. Impresivno, cak i za njih.
 
svetolik trpkovic:
pa i tvoj muz verovatno posecuje one dronfulje sa stage dok ti ovde lupkas po tastaturi po ceo dan mozda je i sifilis ili nesto gore na putu (javio kurir :-D) a ti se bavis tudjim problemima

Јадна твоја жена, док ти ту онанишеш по цео дан по тастарури, она

мора да зарађује за живот на "штаги", а судећи по твојим менталним

референцама, ко зна коју ти је болештину увалила ...:mrgreen:
 
Yopa:
Mozda nije opste poznato, ali glumci i glumice se otimaju o uloge u kojima bi glumili osobu druge nacionalnosti. Takve uloge dosta cesto lansiraju glumca, jer on upravo tu moze da pokaze da je svestran i da moze da usvoji manirizme, govor tela, akcenat ili jezik drugih naroda i da bude uverljiv.

Sto se tice Mire Kare, ona je odlicna glumica, mada bi mogla malo da odmori od tih uloga napacenih majki (Grbavica, Svjedoci, Underground, Otac na poslovnom putu, pa evo i ovaj sad...), a sto se konkretnog slucaja tice, Kurir je uspeo da u samo jednom clanku spoji sirenje nacionalne i verske mrznje i klasicno tabloidno blacenje. Impresivno, cak i za njih.

Задњих 30 година игра улоге напаћених мајки, сад јој је време,

да пређе на улоге напаћених баба...

П.С.Није - Otac na poslovnom putu, већ - Отац на службеном путу.
 
Drastično kršenje ljudskih prava


„Ministarstvo kulture najoštrije osuđuje odluku uređivačkog tima lista ‘Kurir’ da na skandalozan način, uz drastično kršenje osnovnih ljudskih prava i sloboda, napadne našu istaknutu glumicu Mirjanu Karanović zbog toga što je prihvatila da u norveškom filmu ‘Miruš’ igra ulogu majke mladog Albanca“, piše u saopštenju Ministarstva


U saopštenju se navodi da su ovim aktom prekršene Evropska konvencija o zaštiti ljudskih prava i sloboda i Zakon o javnom informisanju Republike Srbije. „U tekstu o kome je reč, angažman glumice Mirjane Karanović se ocenjuje isključivo sa stanovišta nacionalne pripadnosti uloga koje prihvata, uz otvorenu optužbu da to znači da se ona ne smatra građaninom naše zemlje“, kaže se u saopštenju Ministarstva, koje je izrazilo i bojazan da je tekstom ugrožena bezbednost glumice, jer se ona u njemu definiše kao nacionalni izdajnik. Pored toga, povređena su prava i slobode pripadnika drugih nacija jer se oni definišu kao neprijatelji sa kojima ne treba imati nikakve kontakte. S tim u vezi, Ministarstvo je pozvalo javnog tužioca da, u skladu sa Zakonom o javnom informisanju, reaguje na pisanje „Kurira“.
Na pitanje „Blica“ kako komentariše napade na glumicu Mirjanu Karanović, Voja Brajović, ministar kulture Republike Srbije, kaže: „Taj napad je za osudu i više je nego sraman. Pozivam ne samo kulturnu već i političku javnost da reaguje i odbrani lični i politički integritet umetnika. Jer to je govor iz koga proističe zagovaranje nacionalne i verske mržnje i diskriminacije. Takve stvari ugrožavaju ne samo slobodu stvaralaštva nego i život umetnika.“
Pomoćnica ministra kulture Ivana Dimić takođe je osudila pisanje lista „Kurir“.

Страшно!!! :shock: Ово к'о у Брозово доба саопштења ЦКСКЈУ... :twisted:

Ал се Тихи занео у улози министра културе! :mrgreen:
 
Yopa:
E jeb'ga sad, po cemu...

Ili ti se svidja kako zena glumi ili ne. Meni se svidja. U predstavi "Gospodja ministarka" mi je npr. bila fenomenalna. Filmske uloge su joj manje-vise na isti fazon, ali ih korektno odradi.

Е видиш мени се не свиђа...

Направила је улогу у филму "Петријин венац", пре тридесет година и

све остало је само понављање те једне улоге...
 
krauterbox:
Jooj jbt, na ovo sam skroz bio zaboravio.

To je Bregović u jednom intervjuu rekao, ali mnogo, mnogo ... nekako "pompeznije", počeo je otprilike ovako:"Zamislite ovu scenu - sjede (...) i onda pošto se rastanu jedan ode da piše Fausta, a drugi da sastavlja azbuku"!!!

Ovo bi trebalo kao moto da stoji na svakoj knjizi koja se bavi bilo kakvom istorijom Srba od 19. v. pa na ovamo.
Ono je u isto vrijeme i himna srpskom barbarogeniju, koji je u mnogo, mnogo čemu stigao Evropu, ali i objašnjenje svih njegovih mana, nastalih kao posljedica te iznuđene bjesomučne trke kroz istoriju.

U Germaniji, gradu Gottingen, na ulazu u zgradu unirveziteta ima tabla na kojoj piše da je tu Vuk Karadžić držao Nemcima predavanja iz slavistike !

Uopšte nije čudno što vadikali ne vole Vuka K. Oni su uglavnom polupismeni, pa im je krivo što su i toliko naučili !:roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top