Nova džamija u Subotici

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Subotica -- Džamija koja se gradi na Kelebijskom putu je prvi islamski hram koji će biti izgrađen u poslednja dva veka između Subotice i Sofije.

U narednih godinu dana subotička džamija će dobiti i minaret. Rad muslimanske zajednice je prema rečima predsednika Upravnog odbora Muslimanske zajednice u Subotici Fetiš Kurdali 1998. godine, 50. godina po njenom ukidanju.

"Imali smo 22 člana, međutim uz dobru organizaciju odbora i radom sa đematom, članstvo se mnogostruko uvećalo, tako da dosadašnji objekat ne zadovoljava potrebe muslimana Subotice", kaže Kurdali.

Džamija će uz glavnu imati i niz pratećih prostorija, kako to običaju nalažu.

Izgradnju džamije je u najvećoj meri finansijski pomogao Meršihat Islamske zajednice iz Novog Pazara, ali je pomoć stigla i od drugih verskih zajednica. Podrška je stigla i od subotičkog biskupa Ivana Penzeša i lokalne samouprave.

Kako je najavljeno, kompletni radovi neće biti završeni ove godine, ali će delovi objekta biti osposobljeni za molitveni deo, već za Barjam.

TK_Istanbul_Blue_Mosque.jpg


-------------

Sa dzamijama u Evropu 8-)
 
Jerry Ropero:
pa u toj "civilizovanoj carevini" vec imas toliko dzamijetina da Hajder i drugari organizuju proteste za zabranu izgradnje novih 8-)
pa znam zahebavam se malo, mada gradili ih ili ne sve jedno nece se smanjiti broj muslimanskih imigranata mozda je i bolje da ih izgrade da budu na oku i da deluju u skladu sa zakonskim okvirima nego da se okupljaju po nekim mracnim rupama i podrumumima sto je svakako veci rizik za drzavu.
 
da je srbija pametna dozvolila bi dzamije ali da izgledaju kao normalne kuce evropske arhitekture znaci bez minareta, raketa i bez razglasa na istim. u suprotnom muslimani zloupotrebljavaju svoje dzamije kao sredstvo pritiska na druge nemuslimane. Recimo u Novom Pazaru muslimani su instalirali razglase od po 500-1000 vati na svaku dzamiju i kad im krene molitva a to je 5 puta dnevno , ceo grad odleze od alahu ekber i onog njihovog zavijanja . To je podmukao i pokvaren muslimanski nacin pritiska na Hriscane, i uznemiravanje javnog reda i mira koje im nasa drzava tolerise. Recimo tvoja kuca je preko puta dzamije sa koje 5 puta dnenvo izmedju ostalog i u 4 ujutro odleze zavijanje tako da se cuje kao da si ga pustio u sopstvneoj sobi, i ti iznerviran tim stalnim psihickim maltretiranjem odlucujes da prodas kucu i da se preselis na neku drugu lokaciju gde pomenutog zavijanja i urlanja nema. I kome ces prodati kucu? naravno drugom muslimanu jer hriscanin drugi nece da trpi to psihicko maltretiranje lojavih balijandera. i na taj nacin muslimani podsticu i vrse etnicko ciscenje nemuslimanskog stanovnistva.

zato oni cim se negde zapate i formiraju malo naselje od 5-10 kuca, odmah grade dzamiju. to im je nacin da prisile ostale nemuslimane u okolini na prodaju imanja i nekretnina.

no vi lalei nemate o tome pojma, jer vi ni ne znate sta je to musliman, dok mi iz Raske Oblasti sa tom bagrom imamo visevekovnih iskustava.

tako da ako se dozvoli izgradnja dzamije sa minaretom i razglasom, a dozvolice se sobzirom da znam koliko smo mi srbi glup narod, iz tog kraja oko dzamije lagano ce se iseliti svi hriscani a tu ce ziveti samo muslimani. znam to vec kako ide imao sam prilike da vidim do sad. tako su u mojem zavicaju nekada cista srpska sela prelazila u balijsko-lojavske ruke.

dosele se 2-3 turcina u selo, plate kuce srbima 50% vece od realne cene, zatim posle toga odma grade dzamiju i onda lagano svi srbi odlaze i prodaju. vec vidjeno na kosovu, vec vidjeno u raskoj izgleda da ce slicno da se desi i u vojvodini.
 
ma zidamo mi crkve ali ih ne upotrebljavamo kao sredstvo psiholoskog rata, pritiska i propagande kao sto to oni rade.

recimo ja sad da kupim kucu preko puta neke dzamije u Novom Pazaru, i da je pretvorim u recimo radnju za prodaju crkvenih predmeta i da svaki dan pustam duhovnu muziku i cetnicke pesme 5 put dnevno sa razglasa iste snage kao ovaj sto je na dzamiji desila bi mi se sledeca stvar:

- balije bi mi bacile bombu
- dosla bi policija da me uhapsi zbog uznemiravanja javnog reda i mira.

Zato ja prezirem ovu drzavu i ovu vlast i ne smatram je svojom, zato sto ova *ebena drzava dozvoljava neprijateljima ove drzave tj muslimanima nesto sto nama Srbima ne dozvoljava. Zato je za mene jedina prava srpska drzava danas Republika srpska.

Oni kad su krenuli da obnavaljaju one dzamije po RS ovi im prskali svinjsku krv po temeljima, stavljali im svinjske glave u dvorista, u Trebinju su im cak ukrali i onaj kamen od 2 tone sto oni stavljaju u svaku dzamiju kao kopiju onog crnog kamena cabe iz Meke.

Al to je zato sto je srpski narod u RS vekovima patio od muslimansko-balijsko-lojavskog zuluma, a u Srbiji su vec dugo slobodni tako da su i zaboravili sta su im preci prezivljavali od strane muslimana.
 
Kako taj njihov psiholoski rat protiv hriscana izgleda mozete saznati ako posetite ovaj link:

http://freesound.iua.upf.edu/samplesViewSingle.php?id=33937

Odete ovde i kliknete na play , pojacate zvucnike do maximuma, zamislite da cete ovo isto slusati svaki dan 5 put dnevno do kraja zivota, sem ako ne promenite mesto boravka, ili ne primenite zajedno sa vasim sunarodnicima metode djenerala Ratka Mladica.

E u ovoj satanistickoj muzici ce moci da "uzivaju" uskoro i komsije prve vojvodjanske dzamije na kelebijskom putu u Subotici.
 
Da, a hocete Kosovo u okviru Srbije iako ce se isti (S obzirom na nas mortalitet i njihov natalitet) namnoziti u Srbiji za 20 godina tako da ce imati vecinu u Srbiji!!! Zamislimo situaciju da sadu udju u parlament i dobiju svojih 23 % ministarstava. To znaci da bi mi DANAS siptar bio ministar policije, prosvete, KULTURE, ekonomije.. A sta bi bilo za 10 godina?

A za 15?
 
IgorPop:
Da, a hocete Kosovo u okviru Srbije iako ce se isti (S obzirom na nas mortalitet i njihov natalitet) namnoziti u Srbiji za 20 godina tako da ce imati vecinu u Srbiji!!! Zamislimo situaciju da sadu udju u parlament i dobiju svojih 23 % ministarstava. To znaci da bi mi DANAS siptar bio ministar policije, prosvete, KULTURE, ekonomije.. A sta bi bilo za 10 godina?

A za 15?

vec je receno na drugoj temi.

sa zlom se moras suociti i protiv njega boriti. bezanjem i povlacenjem samo privremeno resavas problem. jer zlo posle tvog povlacenja uvek dodje opet kod tebe. tako ti je i u slucaju kosova. ako ti pobegnes od kosova kosovo ce ti opet doci. al ovog puta u nisu, vranju, krusevcu, kraljevu. i tako redom. ili dok ti potpuno ne izgubis ili dok ne stanes i zlu se suprostavis.

ja sam za suprostavljanje i borbu. ti si za bezanje i povlacenje.

ja sam za metodu ratko mladic.

ti si za metodu beste noge il vas posrah.
 
IgorPop:
Znaci ti si za to da se pobije 2 000 000 albanaca?


ja sam za deratizaciju i dezinsekciju. osloboditi kosmet od siptarskog nekrsta , poterati sve to na stocne vagone nazad u albaniju i prema toj crnoj rupi na prokletijama povuci najtvrdju granicu u evropi, sa minskim poljima, bodljikavim zicama, strujom od 10000 volti i slicno. moze i ovaj zid sto grade amerikanci prema meksiku.
 
KRIVICNI ZAKONIK REPUBLIKE SRBIJE

CLAN 370. GENOCID

Ko u nameri da potpuno ili delimicno unisti neku nacionalnu, etnicku, rasnu ili versku grupu ...

.... kaznice se zatvorom od trideset do cetrdeset godina .

U pravu si samo u jednom, a to je da ovo nije ozbiljna drzava, jer da je ovo ozbiljna drzava neko ciji je to posao bi te nasao preko IP adrese i ti bi dobio 30 godina za ovo sto govoris !
 
IgorPop:
KRIVICNI ZAKONIK REPUBLIKE SRBIJE

CLAN 370. GENOCID

Ko u nameri da potpuno ili delimicno unisti neku nacionalnu, etnicku, rasnu ili versku grupu ...

.... kaznice se zatvorom od trideset do cetrdeset godina .

U pravu si samo u jednom, a to je da ovo nije ozbiljna drzava, jer da je ovo ozbiljna drzava neko ciji je to posao bi te nasao preko IP adrese i ti bi dobio 30 godina za ovo sto govoris !

nije nikakav genocid proterivanje svih siptara koji i onako nisu nasi drzavljani a i ovi sto jesu dobili su drzavljanstva od komunista i ista im se trebaju oduzeti jednako kako se u BIH oduzimaju drzavljanstva mudzahedinima koji su se tamo doselili za vreme rata.

E ja sam za isti princip. Znaci svako ko nije bio drzavljanin Srbije pre 1941. godine drzavljanstvo mu se oduzima, ne priznajemo nikakve odluke donete za vreme komunizma, sve sto je tada doneto ponistavamo i vracamo stanje u Srbiji na stanje u kojem je bila pre 1941. godine.

Ko se bude suprostavljao organima drzave u vrsenju njihove sluzbene duznosti , nastradace.

Stvari su proste.

Proterivanje svih ilegalnih imigranata iz Srbije i oduzimanje drzavljanstava stecenih u vreme komunizma nije nikakav genocid balijoljubac.

Uostalom ovo za sta se ja zalazem vec rade sve evropske zemlje sa stranim drzavljanima.
 

Back
Top