Češka, Slovačka, Poljska...

  • Začetnik teme mare_carBG
  • Datum pokretanja
mare_carBG:
Da li je neko do sada putovao u Poljsku i kakve su impresije? sta videti gde ici koji su zanimljivi gradovi????

Zao mi je ali to NIJE ISTINA dane kazem VELIKA LAZ i za ljude i sve ostalo.
Bio sam tri puta u Krakovu lep grad divni istoriski zamci, zgrade a i mnogo novog u poslednjih par godina, ljudi veseliji od nas (nekada smo mi bili veseliji) izlazi se u kafice jednom recju ima sta da se vidi i prodje.
Prethodni tekst je verovatno neka antituristicka poruka???
 
mare_carBG:
Da li je neko do sada putovao u Poljsku i kakve su impresije? sta videti gde ici koji su zanimljivi gradovi????
Poljska je divna zemlja i po prirodnim lepotama i po lepoti gradova. Predlažem da OBAVEZNO posetiš Krakov i ostaneš što duže. Grad je prelep, i biće ti malo i nedelju dana da obiđeš samo stari deo . Poljaci su inače dostojanstveni ljudi, ali vrlo prijatni, lepo vaspitani i spremni da pomognu. Govore puno strane jezike i siguran sam da ćeš se lepo provesti.
 
ionako se ovo odnosilo na varshavu.. inache ja sam trebao da idem u varshavu.. i par dana u krakov/// ljudi iz varshave kazhu da je mnogo loshe u varshavi a da je krakov potpuno drugachiji... lepshi i zanimljiviji... dovoljno je u google ukucati imena gradova i videcjete da krakov ima mnogo linkova za razliku od varshave... :roll:
 
mare_carBG:
Da li je neko do sada putovao u Poljsku i kakve su impresije? sta videti gde ici koji su zanimljivi gradovi????
Za razliku od drugih, moje impresije su sasvim drugacije. Bila sam 2001. godine i nosim lepe utiske. Centar je vrlo cudan, ali ima jedna prilicno slatka ulica, sa zardinjerama punih cveca. Ima jedan Trg sa kaficima - kao neki stari deo grada. Lepo je videti i prosetati Sopenovim parkom i bulevarom gde su sve ambasade (izmedju ostalih i nasa). Na kraj grada (ide se gradskim autobusom)imaj divan letnjikovac (to obavezno idi), sa nekakvim jezercetom. Idi i do Krakova - sjajan gradic, uz to nije ni tako daleko (oko 2-3 sata vozom). Ovo je bilo ukratko, a o detaljima se mozes raspitati tamo, jer su ljudi jako ljubazni i mislim da dosta stvari funkcionise (posle Ceske oni su najrazvijenija zemlja u tranziciji).
 
boi sam u varsavi ljudi su skroz zatvoreni zatvorenisu prema samima sebi a kamoli prema strancima tamo sam radio 9 meseci fuj jedino sam povalio dosta zenski poljaci kao da ne mogu jer su notorni alkoholicari zato moj savet ako ne moras da ides ne idi zdravo
 
mare_carBG:
Da li je neko do sada putovao u Poljsku i kakve su impresije? sta videti gde ici koji su zanimljivi gradovi????

Krakov i Katovice, pre dve godine.
Za nas vrlo jeftino, odlicna klopa, ima i dobre zapadne garderobe, jeftinog srebra, klubovi-diskoteke fantasticni, postoji dosta nocnih barova gde je uzivo muzika (svira se i rok i pop i slicno), Poljakinje su prelepe i neposredne, Poljaci kad popiju dve vec se bratime sa tobom :lol:
ma super je
 
Poljska je super, samo malo prljava (higijena im nije na nekom nivou). A što se naroda tiče, imam dosta društva iz Poljske koje je super. Momci su sasvim ok, bar oni što ih znam, veoma simpatičan narod... A i jezik je dosta sličan našem. Vredi posetiti Poljsku, bez doumljenja 8)
 
Ena187:
Poljska je super, samo malo prljava (higijena im nije na nekom nivou). A što se naroda tiče, imam dosta društva iz Poljske koje je super. Momci su sasvim ok, bar oni što ih znam, veoma simpatičan narod... A i jezik je dosta sličan našem. Vredi posetiti Poljsku, bez doumljenja 8)
sta se tice higijene sve zavisi od grada. na zapadu su gradovi cistiji nego na jugu ili severu poljske. nemacki,pedanticni mentalitet napravilo je svoje :)
 
ja sam saznao da ipak ne idem u poljsku vec u ukrajinu. ali to je slicna kultura (pogotovo sto idem u Lvov koji je dugo bio poljski). u svakom slucaju prosao sam slovacku, madjarsku itd, pa vam mogu reci - istocne evropljanke JESU najbolje ribe na kontinetnu, a njihovi tipovi JESU najsmesniji i najveci alkosi. mi srbi smo njihovim devojkama izuzetno interesantni, jer smo tako muzevni i lepi :))

inace, upoznao sam jednu poljakinju koja studira u BG, zove se paulina, jos u bratislavi, u januaru ove godine. e ako ona cita ovo, voleo bih da mi odgovori ako moze. ili ako je neko od vas zna....
 
Bolje dodji u Cesku..po onome sto sam cula u Poljskoj nemas mnogo toga da vidis, Varsava je pravi komunisticki grad, kao naravno i severni deo ceske np.Ostrava, ali zato ako dodjes u Prag ili Karlovi Vari :D veruj mi imas mnogo divnih stvari da vidis, pravi gradovi za razgledanje :D
samo napred, izbor je tvoj :wink: i naravno lepo se provedi
 
zigzagger:
Pa nismo mi veverice, znamo da je Prag OK i da ga treba videti, ali zasto ne otici i jos jedan korak severnije...
Uostalom, i nije problem obici Prag i okolinu ako zivis u Pragu. A ako si pak u Srbiji - eeeee to vec nije isto: put, aranzman, komplikacije i troskovi oko vize,... itd.
Ali ajde kad smo vec kod Praga, kakve su tamo cene u odnosu na npr Beograd? Cuo sam da je izuzetno skupo.
Thanks

Auuuu, pa znam da niste veverice, ja sam dala samo jednu ideju, nije pod obavezno. I nisam rekla da ne treba ici i dalje.
Ajde sad da ti odgovorim, ovde imas gomilu hotela koji su jeftiniji, sto se tice vize evo ja cu ti poslati garantno pismo i ne treba hotel da uplacujes u Bg i da te deru. Ovde uplatis hotel noc sa doruckom za nesto manje od 30 evra i to veoma pristojan hotel blize centru. Sto se tice hrane slobodno mozes da se hanis po restoranima, ali naravno ne onim u centru grada, vec malo dalje ili u zabacenijim ulicama. Mozes da rucas /necete mi verovati /ali za 3 evra i to sasvim ok/, ali naravno imas rucak i za 10, 15 pa i 50, naravno. samo treba znati te manje restorane i nema frke. :wink: Sto se tice cena, dovoljno je da ti kazem da je meni skupo u Beogradu. Ovde pice u kaficu je dzaba, pivo je np. od 1 evra pa do najskupljeg 3 evra, a najskuplji su kokteli koji su u najboljim kaficima oko 9 evra i to najskuplji. Sto se tice puta, ako ides u svom aranzmanu, postoje mini busevi /koje uglavnom koriste ljudi koji ovde zive jel stalno putuju/ i cena katre je oko 70 evra /mislim, za to nisam sigurna /. Za vize stvarno ne znam koje su cena, ali s obzirom da ti od sad treba i madjarska, treba se dobro preracunati da li je jeftinije zezati se sa svim vizama ili putovati avionom.
Toliko od mene, nadam se da sam ti bar malo toga objasnila
pozdrav :D
 
treba ti madjarska, slovacka i ceska, ILI samo austrijska (ili bilo koja sengen). ove prve tri su ti zajedno nekih 60 evra. moj predlog za prevoz do praga je neki mini-bus, koji vozi iz beograda za (uglavnom) bratislavu, ali se mozes dogovoriti da te prebaci i u cesku, a odande vozom. ipak, kad si tu treba videti i Bratislavu :) umesto svega toga, mozes jednostavno platiti avion, i za 250 evra (cirka) biti u pragu.
 
Zivim u Poljskoj pa evo predloga
Sta vredi videti u Poljskoj:

1.Krakov
2.Gdanjsk - severni deo (balticko more),Zamkovi
3.Warsawa (Stare Miasto,Wilanow)
4.Mazury jezero-sve vrste sportova na vodi
5.Naravno zimi Zakopane
 
mare_car:
treba ti madjarska, slovacka i ceska, ILI samo austrijska (ili bilo koja sengen). ove prve tri su ti zajedno nekih 60 evra. moj predlog za prevoz do praga je neki mini-bus, koji vozi iz beograda za (uglavnom) bratislavu, ali se mozes dogovoriti da te prebaci i u cesku, a odande vozom. ipak, kad si tu treba videti i Bratislavu :) umesto svega toga, mozes jednostavno platiti avion, i za 250 evra (cirka) biti u pragu.

sto se tice prevoza za slovacku tj. cesku imam zaista dobro iskustvo sa lastinim autobusima /eurolines/; i uglavnom nisu puni autobusi tako da imas po dva mesta za sebe 8)
moje odrediste je slovacka ali bus dalje nastavlja za cesku tj. za prag. jeste dug put ali sto se mene tice, pravo uzivanje :)
 
ima privatna linija iz BG do Bratislave, zove se Gricko, krt je 25evra, evo br.tel: 063/8016721 mozes da rezervises sms-om, dva=tri dna pre putovanja, kd si u bratislavi rezervises tamo, evo broj +421903969912 ( pricaju srpski) Polasci su 3 put nedeljno iz BG i tri puta iz Bratislave
 
Najjeftini prevoz koji ja znam ispada onim busom iz Beograda za Bratislavu, pa vozom. Sigurno vredi posetiti KRAKOW - bivsa prestonica Poljske, istorijski grad, zaista lep. Od vecih gradova imas i GDANSK i WROCLAW - preporucujem.
U Warsavi nikad nisam bila, mada zivim u Poljskoj, ali puno Poljaka smatra da je to ruzan grad. On je bio jako unisten u toku drugog svetskog rata.
Zasto putujes u Poljsku?
 
Pa čitaš kako sam ti napisala...
Dalje: nerozumim-ne razumem
jsem cizinec-stranac sam
mam hlad-gladan sam
mam žizenj-žedan sam
pžineste mi-donesite mi
ili dejte mi-dajte mi...
pivo-pivo :)
voda-voda
mineralka-mineralna voda
svjetle pivo-svetlo pivo
černe pivo-crno pivo
kava-kafa
lahev-boca,flaša (lahev mineralki npr.)

Možeš i da kupiš kao uspomenu ili poklon, nacional.piće koje se zove Beherovka,pivo,naravno i vino...probaj...
Ja sam koristila metro...
...prijatan žeski glas na svakoj stanici kaže na kojoj si stanici pa:"ukončite vistup i nastup dvježe se zaviraji"(vrata se zatvaraju,završite sa ulaskom i izlaskom...)
Eto.
Pokušaću još da ti nađem ime restorana u kome neki naši momci sviraju pa čisto ako poželiš da vidiš Srbiju u malom u Pragu...
 

Back
Top