Konvertovanje PDF slika u JPG/BMP ili editovanje istih

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
40.130
Imam neke slike u PDF formatu (znači Adobe Acrobat Document) koje želim da editujem, ali Paint i slični programi ne mogu da ih otvore. Pa zato mi treba:

- ili program koji može da prebacuje PDF slike u JPG i/ili BMP format pa da onda mogu da ih editujem na miru,

- ili program koji može direktno da edituje PDF slike.

Hvala unapred.
 
gorki2:
PDF dokument mozes otvoriti u Photoshop-u a zatim editujes kako ti je volja.

@codemaker fazon je u tome što se te slike sastoje iz više strana a svaka je veća od veličine ekrana (skenirani strip je u pitanju), pa bi bio malo nezgodan proces sa uzimanjem skrinšotova...

@gorki2 nemam Fotošop ali potražiću ga na netu... nadam se da je besplatan... i valjda nije pretereno komplikovano upravljati njim... jer ja sam još početnik za takve stvari :-? :|

tnx obojici za pomoć u svakom slučaju... ;)
 
...a postoji i opcija File ili Advanced(u zavisnosti od verzije Adobe Acrobata)/Export/Extract Images as/JPEG files, pa tu imas razlicita podesavanja koja se ticu kvaliteta slike, itd. Ovim ces exportovati sve slike iz tog pdf file, mada se meni cesto desava da mi dobar deo slika ne exportuje, sto mislim da je vezano za cinjenicu da je sam A.Acrobat dosta stara verzija, a pdf file-vi iz kojih to radim su napravljeni u novijoj verziji programa.

Isto u okviru A.Acrobat-a imas alat za graficku selekciju kojom mozes da selektujes zeljenu sliku i kopiras je u novi dokument otvoren u PS-u. Ovu f-ju licno cesto koristim bas za editovanje i zadovoljna sam kvalitetom slika.
 
Dakyorlando:
@codemaker fazon je u tome što se te slike sastoje iz više strana a svaka je veća od veličine ekrana (skenirani strip je u pitanju), pa bi bio malo nezgodan proces sa uzimanjem skrinšotova...

@gorki2 nemam Fotošop ali potražiću ga na netu... nadam se da je besplatan... i valjda nije pretereno komplikovano upravljati njim... jer ja sam još početnik za takve stvari :-? :|

tnx obojici za pomoć u svakom slučaju... ;)

Adobe PhotoShop nije besplatan i ne mozes legalno da ga nadjes za download...

Da bi se detaljnije informisao pogledaj sledeci link

https://www.adobe.com/

a da ces da se snadjes u njemu tako brzo ne vjerujem sem da budes dobro uporan i da bas budes zainteresovan da radis i ucis PhotoShop..

U svakom slucaju mnogo srece..
 
Ivanana:
... u okviru A.Acrobat-a imas alat za graficku selekciju kojom mozes da selektujes zeljenu sliku i kopiras je u novi dokument otvoren u PS-u. Ovu f-ju licno cesto koristim bas za editovanje i zadovoljna sam kvalitetom slika.

@Ivanana nisi rekla šta tačno da uradim, ali uspeo sam da provalim sam. Odem na Tools, pa Basic pa na Snapshot Tool i markiram celu stranu... automatski je kopira u Clipboard i samo odem u Paint ili bilo koji drugi program i stisnem Paste i ete ga. Tnx u svakom slučaju za Ivananu i sve ostale. :wink:

Vidimo se sledeći put kad budem imao nešto da pitam ili se žalim, a ko me zna zna da će to biti brzo! :lol: :lol: :lol:
 
snejks:

Hvala i tebi snejks, skinuo sam taj program i isprobao ga, ali... :-(

Ne smeta mi što je trial verzija, prebacio bih šta želim dok ne istekne. Ne smeta mi ni što je veličina slike manja, a kad stavim da bude veća pogorša se kvalitet. Ono što mi smeta je to što mi preko konvertovane slike ispiše "Demo mode", što doduše nije baš toliko markantno, ali svejedno upada u oči. Na sreću, našao sam način da rešim stvar uz pomoć ove druge alatke ;)
 
Dakyorlando:
Hvala i tebi snejks, skinuo sam taj program i isprobao ga, ali... :-(

Ne smeta mi što je trial verzija, prebacio bih šta želim dok ne istekne. Ne smeta mi ni što je veličina slike manja, a kad stavim da bude veća pogorša se kvalitet. Ono što mi smeta je to što mi preko konvertovane slike ispiše "Demo mode", što doduše nije baš toliko markantno, ali svejedno upada u oči. Na sreću, našao sam način da rešim stvar uz pomoć ove druge alatke ;)
daki orlando? pa tamo ima bar 30 programa koji konvertuju a bar jedan je free i nema da piše demo preko njega :)
 
snejks:
daki orlando? pa tamo ima bar 30 programa koji konvertuju a bar jedan je free i nema da piše demo preko njega :)

Gde to "tamo"? Na internetu? Pa moguće, ali ko sad da traži... ja sam malo lenj za neko veće guglovanje... (što bi rekli, o-GOOGLE-ao na GOOGLE :lol: :lol: :lol: ) a većinu programa koje pokušam da instaliram ili ne može, ili program neće da startuje, ili već nešto treće... Al' kažem, nije važno, uspeo sam da rešim problem.
 
Dobro, Adobe Acrobat i Coreldraw možda ovako ne mogu da se nađu za DŽ, ali zato torenti i služe :) Vidim da ima na desetine torenta gde mogu da se skinu ti programi, što će reći nije problem doći do njih. Znači, mogu da editujem slike u pdf formatu, prepravljam tj. prevodim tekst u stripovima koji su u pdf-u (zbog toga sam i pokrenuo celu temu), a onda mogu i da snimim prepravljenu sliku u istom tom formatu? Osom :D (awesome)

P.S: A da li slučajno mogu da nekako prebacim iz JPG-a u pdf? Znači, imam recimo 20 strana stripa (20 JPG slika), i da ih nekako sve prebacim u jedan pdf u više strana (tako sam neke stripove i prvobitno zatekao).
 
BAZUKA:
Mislim na selektovanje i kopiranje bilo kojeg djela teksta ili slike iz PDF.
Program otvara razbijeni pdf tako da ga mozes uredjivat ,mjenjat ili kopirat...
Pazi ovo nije reader nego professional koji ima alate za konvertovanje ,editovanje,itd...PDF

Ja to imam i u Adobe Acrobat 5.0.......mogu da editujem text (brisem, dodajem, pravim tabele, kolone itd.), sto se slika tice vec sam pomenula Graphic Selection Tool kojim selektujem i kopiram sliku u PS i tamo radim editovanje do mile volje... Da li tu sad u 8-ici (verujem da ima dosta dodataka) ili cak i mojoj verziji programa postoje jos neke dodatne opcije za grafiku nemam pojma niti mi to treba,,,,ok to mozda posluzi pocetnicima za "nesto", ostali koriste druge Adobove specijalizovane programe za grafiku.....i sta sam ono jos htela da kazem :roll: ......ajd' cao! :wink:
 
Dakyorlando:
Dobro, Adobe Acrobat i Coreldraw možda ovako ne mogu da se nađu za DŽ, ali zato torenti i služe :) Vidim da ima na desetine torenta gde mogu da se skinu ti programi, što će reći nije problem doći do njih. Znači, mogu da editujem slike u pdf formatu, prepravljam tj. prevodim tekst u stripovima koji su u pdf-u (zbog toga sam i pokrenuo celu temu), a onda mogu i da snimim prepravljenu sliku u istom tom formatu? Osom :D (awesome)

P.S: A da li slučajno mogu da nekako prebacim iz JPG-a u pdf? Znači, imam recimo 20 strana stripa (20 JPG slika), i da ih nekako sve prebacim u jedan pdf u više strana (tako sam neke stripove i prvobitno zatekao).

Mozes! Ja mogu da ti objasnim kako ces to preko Photoshopa da uradis i to vrlo jednostavno, ali mi pre toga napisi da li uopste imas Photoshop, da ne pisem za dzabe.
 
A odakle planiras da ga skines :) . GZ ti je sve lepo rekao. Ako i "dodjes" do njega nije ti toliko bitna verzija osim ako ne planiras da se bavis profesionalno grafickim dizajnom pa ti trebaju finese i novine. Eto neka bude od sedmice pa na dalje.
Mada mislim da je za tebe ipak bolje da isprobas neki od programa sa linka koji ti je snejks dao...skini konvertor iz jpg u pdf i zavrsi svoje komplikovano delo ;) .
 
Dakyorlando:
Gde to "tamo"? Na internetu? Pa moguće, ali ko sad da traži... ja sam malo lenj za neko veće guglovanje... (što bi rekli, o-GOOGLE-ao na GOOGLE :lol: :lol: :lol: ) a većinu programa koje pokušam da instaliram ili ne može, ili program neće da startuje, ili već nešto treće... Al' kažem, nije važno, uspeo sam da rešim problem.
dakyorlando , aj sada imaš reprizu , klikni lepo na onaj link i skroluj web stranicu nadole kada ti se otvori ima bar 30 programa tamo koji konvertuju pdf u jpg
 
Ivanana:
A odakle planiras da ga skines :) . GZ ti je sve lepo rekao. Ako i "dodjes" do njega nije ti toliko bitna verzija osim ako ne planiras da se bavis profesionalno grafickim dizajnom pa ti trebaju finese i novine. Eto neka bude od sedmice pa na dalje.
Mada mislim da je za tebe ipak bolje da isprobas neki od programa sa linka koji ti je snejks dao...skini konvertor iz jpg u pdf i zavrsi svoje komplikovano delo ;) .

Baš time i mislim da se bavim... baš sam se danas raspitivao na jednom kursu za web designer-a... OK, isprobaću i neki od snejksovih programa.
 

Back
Top