Komp ili laptop ?

Pera zdera

Buduća legenda
Poruka
37.570
Mozda nisam na pravom mesto nek mi admin premesti temu tamo gde treba ako sam pogresio. Naime, imam kuci Pentijum 4-ku [neznam detalje] i zbog skucenosti prostora u kome se nalazim, mislio sam da ga prodam i uz doplatu ili na rate da kupim neki solidni laptop. Neskidam nista, ne downloadujem niti bilo sta drugo od toga ali moj sin igra igrice i to koliko sam od njega cuo neke vrlo zahtevne. Dali je pametno kupiti za kucnu upotrebu laptop i njega koristiti kao sto sada koristim komp, dali je njemu kraci rok trajanja, koje su mu mane [ako ih ima] i koji mi preporucujete ? Meni licno je dovoljan i Pentijum 2 jer ja samo razgledam po netu i pisem po forumu ali igrice...... Unapred hvala na savetima !
 
pazi za pare koje bi dao za soldan laptop mozes da uzmes azdaju od desktop racunara....
da sam a tvom mestu sigurno bi uzeo neki desktopr racunar i (ako je toliki problem mesto uzeo neki tft monitor.....
pozzz
 
definitivno se slažem sa Ivam91-om , za kućnu upotrebu mnogo je bolje imati neku aždaju od desktop računara nego laptop. Rešenje ove dileme bih ipak prepustio tebi , jer današnji laptopovi mislim da ipak nisu dovoljno jaki da nose jake i izuzetno zahtevne igrice , mada ima i takvih ali takvima je cena po par hiljada evra što je ipak mnogo mislim za bilo čiji ukus , pa mislim da je ipak taj prostor koji zauzima ceo desktop računar mnogo jeftiniji.Ako je do prostora na stolu ipak je bolje rešenje uzeti tanak lcd monitor koji ne zauzima toliko prostora a kućište svakako stane do noge stola :)
 
Ja neigram igrice ali sin piciiiiii......ubija. Nebih da mu uskratim to zadovoljstvo a mislio sam da doplatim 300-400 eura i da smanjim gabarit. Nemojte da mi se smejete za sve ovo sto sam napisao ali ja sam laik. Definitivno ostajem pri ovome sta imam [i pare u dzepu]. Koji je najkvalitetniji tanki lcd i koje su im cene orijentaciono. Hvala svima !
 
Ja sam kupio 19" Wide ( Asus VW193D ) za oko 160 €..... Dodushe nema DVI ali razlika izmedju DVI i VGA skoro da ni nema..... Samo shto cu sad morati i grafichku da kupim poshto ova 7600 GS moze da izgura novije igre u 1440 x 900 samo u low detaljima :(
 
Samo da dodam jednu stvar, kod desktop-laptop dileme. Svaki kvar na laptopu nakon isteka garancije predstavlja nocnu moru i nevidjeni atak na novcanik, dok je kod desktopa to uglavnom mnogo bezbolnije. Imajte to na umu kad kupujete i obavezno pitajte za garantne uslove.
 
U pravu su ljudi ovde, dete će ti biti prezadovoljno ako uzmeš dobar monitor i neku finu grafičku.

Ako ti je zgodniji NBG, idi u Imtel pored novog Merkatora, a ako si sa druge strane reke možeš recimo u Gigatron, u Kirovljevoj 17.

Obe firme imaju širok izbor monitora, 19 inčni wide je oko 160€, a 20 inčni (koji ima i znatno veću rezoluciju, 1680x1050) je oko 200€. Šta god da izabereš, nisi pogrešio. (Nemoj 17", to se ne isplati)
 
jerotije:
Mozda nisam na pravom mesto nek mi admin premesti temu tamo gde treba ako sam pogresio. Naime, imam kuci Pentijum 4-ku [neznam detalje] i zbog skucenosti prostora u kome se nalazim, mislio sam da ga prodam i uz doplatu ili na rate da kupim neki solidni laptop. Neskidam nista, ne downloadujem niti bilo sta drugo od toga ali moj sin igra igrice i to koliko sam od njega cuo neke vrlo zahtevne. Dali je pametno kupiti za kucnu upotrebu laptop i njega koristiti kao sto sada koristim komp, dali je njemu kraci rok trajanja, koje su mu mane [ako ih ima] i koji mi preporucujete ? Meni licno je dovoljan i Pentijum 2 jer ja samo razgledam po netu i pisem po forumu ali igrice...... Unapred hvala na savetima !
za njega je svaki komp PENTIJUM :D
 

Back
Top