Viewsonic 19`` va903b

petrof

Zainteresovan član
Poruka
252
Planiram da ga kupim vrlo skoro, pa me interesuje kvalitet i posebno odziv od 8 ms. Ja bih ga koristio uglavnom u poslovne svrhe, ali mog klinca interesuje da li je i u kojoj meri dovoljan za brze igre. Sta, ukratko, mogu da ocekujem od njega?
Pozdrav.
 
Verujem da je monitor dobar, ne fenomenalan, ali ko daje trogodisnju garanciju na mrtve piksele ne moze da bude los. Viewsonic inace ima dobru reputaciju, ali sa druge strane odziv od 8 ms je mozda malo slabiji za igre „brzih pokreta”, pa stoga i pitanje. Sa druge strane, neki od prodavaca su mi rekli da su podaci o odzivu za mnoge druge monitore cesto nabudzeni (tipa da za neki LG monitor, ciju oznaku nisam zapamtio pise 5 ms, a navodno nije istina), te da je ovo postenija kupovina. Sklon sam da poverujem, ali znajuci nase prodavce, ko zna. Ne bih samo da posle kupovine pocne da brlja po Carbonu, CoD-u i slicnim igrama, jer, da budem posten, i ja volim da odigram po neku igru.
 
Ako cemo iskreno, dok neko ko posle CRTa prvi put pazari LCD dok se bude divio njegovim prednostima u odnosu na katodasa i bude poceo da primecuje duhove i ostale aveti (da boje postaju deformisane pod uglovm vecim od 160 stepeni, da bi crna mogla da bude za nijansu crnja...), vec ce biti vreme za novi monitor i onda ce moci da bude probirljiviji i gledati sve detalje.

Kad vidis da su kontrast i osvetljenje bar 10X bolji kod LCDa, i da je cela slika generalno mnogo, mnogo realisticnija, pa jos da imas mnogo vise mesta na Desktopu za odlaganje ikonica....

LM, tehnologija kod LCD monitora je prilicno napredovala u odnosu na one prve nesrecnike kod kojih je sve smetalo i sad je zaista velika razlika izmedju njih i vec vremesnih katodasa, da zaista vredi uzeti LCD monitor, pa makar i onaj iz socijalne kategorije.
A kad uspes sve da sagledas na LCDu sto nisi mogao na CRTu i pocnes da mu uvidjas mane, onda je zaista vreme da se kupuje novi i skuplji monitor.
 
8ms je sasvim dovoljno da se dugovi ne pojavljuju. Ono 2ms ili 1ms su cisti marketiski trikovi. 5ms vec nije,ali ti monitori obicno imaju slabije boje. Inace samo za poredjenje, cak i neki monitori od 16ms nemaju duhove. Duhove na 8ms moze da primeti samo veoma dobro istrenirano oko,ali ako ti igras igre nemas vremena da sedis pola sata ispred monitora muceci se da vidis duhove. Uglavnom ako imaju taj monitor ukljucen,trazi nek ti puste nesto brzo,pa ti gledaj dal ima duhove.
 

Back
Top