GAME MAKER 7-pomoci,tutorijali...

Удри ме до зоре :
ili devojke koje su zaiteresovane(zna se za koga)92,93 neka mi se jave sms-om
Ау, царе! :D
Хех сад видех:
Filip------BG Banovo Brdo
Имам комшију, сајбер заводника :)
Овај, имаш опцију "измени" па кад хоћеш да додаш нешто својој поруци, користи ту опцију, немој да пишеш две( у датом случају 4) узастопне поруке јер изгледа јако глупо :(
Па јел би могли да видимо те 3D игрице?
 
toxi:
Удри ме до зоре :

Ау, царе! :D
Хех сад видех:

Имам комшију, сајбер заводника :)
Овај, имаш опцију "измени" па кад хоћеш да додаш нешто својој поруци, користи ту опцију, немој да пишеш две( у датом случају 4) узастопне поруке јер изгледа јако глупо :(
Па јел би могли да видимо те 3D игрице?
Aj mi ti daj mail pa cu ti ja poslati neke engine 3D igrica
 
Game maker mislim da je program ne vredan paznje.... mani se ti toga i pocni javu.... ili c++
Ajd ovako, ti pravi igricu u Javi ili u c++ a ja cu Game Maker-u pa da vidimo kod koga ce biti bolja i ko ce pre da napravi...
Game Maker je najbolji program za pravljenje igrica! Ne ostavlja svoje ZIGOVE kao neki drugi! Ne morate da imate licencu da bi prodavali igrice napravljene u njemu!
Ima 2D, ima 3D. Sve se moze menjati, svaka TACHKICA, sve, sve, sve! Najbolji je x)
 
Ajd ovako, ti pravi igricu u Javi ili u c++ a ja cu Game Maker-u pa da vidimo kod koga ce biti bolja i ko ce pre da napravi...
Game Maker je najbolji program za pravljenje igrica! Ne ostavlja svoje ZIGOVE kao neki drugi! Ne morate da imate licencu da bi prodavali igrice napravljene u njemu!
Ima 2D, ima 3D. Sve se moze menjati, svaka TACHKICA, sve, sve, sve! Najbolji je x)

Ali ne moze da zameni c++ niti javu.Ne kazem da je los ali ajde uporedi ga sa c++.Ko hoce PRAVU igru kao npr nfs carbon mora znati nei programski jezik.Zato ipak c++.ALI game maker je savrsen alat za sve tipove igrica samo grafika...I treba posvetiti malo paznje.Ovde imas tutorijale na srpskom jeziku www.zmajsoft.com (za game maker)
 
Vidi,ti to sto pricas bas i nema nekog znacenja.Kao prvo,zasto hoces item da prebacis u drugi rom nakon 10 sekundi.Sta ce taj item da radi,kako ces da ga iskoristis.Pazi,veza izmedju jednog i drugog roma ne funkcionise tako.Ti ako hoces takav efekat da imas moras da napravis globalnu variablu i da je napravis da pamti(persistent)E sad,prvo stavis da je varijabla 0,onda kad prodje 10 sekundi stavis da bude 1.Pre toga taj item(koji hoce da se pojavi u drugom room-u,postavis u druigi room,i recimo,napravis ga nevidljivim,ili izvan ekrana)e onda postavis uslov,kad prodje deset sekundi da se promeni varijabla na 1,a u toj animaciji koja se stvara,napravis uslova da se stvori kada je ta varijabla bude 1.

Nadam se da si razumeo!!!

I generalno,game maker je los,interfejs nije lepo sredjen,ako te interesuju stvarno dobri graphic-programing softveri,reci,pa cu ja da napravim poseban topic sa paid i free softverima.
Usput,pogledaj moju igru koja je pod temom "Moja igrica"pa mi reci sta mislis o mojoj igri,i recimo ako te jos nesto zanima,i koliko ja znam game maker kosta, sa free verzijom nemozes nista a ako koristis krekovan softver,odmah ga brisi!!!
 
Poslednja izmena:

Back
Top