Генерали!

Poruka
8.488
Србија има 12 генерала... и 565 пензионисаних генерала на државној грбачи... мислим да би им требало преполовити пензије, кад већ неможемо... хм... лапот???
 
hahhahahaaaaaaaaaaaaa........povedi inicijativu da se smanje generalske penzije.....

Prvo, sva vojna lica , pa i generali primaju poslednjih nekoliko godina samo deo penzije, otprilike nesto oko polovine.........pa posto je slucaj na sudu, ocekuje se da ce drzava morati da isplati zaostale penzije za bar 5 poslednjih godina.......sto izlazi u proseku nekoliko stotina hiljada dinara po vojnom penzioneru.......

Naravno , generali ce primiti mnogo vise.......:):):)......cool , bas su mi majstori u kuci, renoviram gajbu, pa ce mi te pare dobro doci.:)
 
Hm....................................ja sam ipak za lapot :lol:
Mа zezam se.
Pa nekima bih povećao penziju kao npr. generalu Lazareviću.
A ovim komunističkim lezilebovićima koji nisu videli rata i samo su služili kao pretorijanska
garda CK KPJ pa hm..........lapot :lol: ovaj šalim se debelo redukovati penzije.
 
Имали су највеће плате у СФРЈ, и многе друге привилегије, спремали се 40 година за борбу са "унутрашњим и спољним" непријатељима, и онда кад је запраштало, сви утекли у пензију!!!
 
KoscheiBesmertnii:
Имали су највеће плате у СФРЈ, и многе друге привилегије, спремали се 40 година за борбу са "унутрашњим и спољним" непријатељима, и онда кад је запраштало, сви утекли у пензију!!!
pa nisu utekli nego ih je Sloba sve penzionisao posle Vukovara na celu sa Kadijevicem i Panicem jer im nije verovao a umesto njih je doveo jos gore i nesposobnije takodje komunjare .
 
KoscheiBesmertnii:
Имали су највеће плате у СФРЈ, и многе друге привилегије, спремали се 40 година за борбу са "унутрашњим и спољним" непријатељима, и онда кад је запраштало, сви утекли у пензију!!!

Nikada se nisu spremali na gradjanski rat, i na klanje medju bratskim balkansim plemenima :roll:

Pametni su , kada su videli gde to vodi, otisli u penziju , ne zeleci da prljaju ruke, ali su zato na njihovo mesto dosli magacioneri i razne psihopate kao Mladic....... :roll:
 
KoscheiBesmertnii:
Имали су највеће плате у СФРЈ, и многе друге привилегије, спремали се 40 година за борбу са "унутрашњим и спољним" непријатељима, и онда кад је запраштало, сви утекли у пензију!!!

Ne preteruj. Islo se u penziju skladno stazu i godinama, ne ocekujes valjda da je Peko Dapcevic trebao da se bori 91-e? Ili da primaju plate mladjeg vodnika? General je general, placeni su skladno odgovornosti koju imaju.
 
hektorius:
Treba li ukinuti penzije komunistickim generalima zato sto 45 godina nije bilo rata? Cudna ti logika Dikane...

Ma bilo je rata-jagnjećih brigada, borbe oko petosobnih stanova i kuća na Dedinju, marševa
na bankete i prijeme stranih ambasadora...
Nisam rekao ukinuti nego smanjiti. Koliko mala i ekonomski slaba zemlja,a skoro
600 generala u penziji.
Ovi koji su bili u ratu mora im se to uračunati.Mada što se tiče generala malo ih se
istaklo po dobru,
 
KoscheiBesmertnii:
Па што у Вуковару нису показали зубе "унутрашњем" непријатељу???
pa zato sto su pod jedan nesposobni ,a pod dva zato sto je ogromna vecina vojnika iz Hrvatske i Slovenije dezertirala, a u samoj Srbiji je odziv na mobilizaciju bio oko 10 % i to one koje su slucajno na prevaru navatali ,al kao sto rece Ingadav... u njihovim partijskim vojnim skolama verovatno nije smelo ni da se pomisli na gradjanski rat izmedju republika ,a kamoli da se uci sta raditi u tom slucaju.
 
KoscheiBesmertnii:
Србија има 12 генерала... и 565 пензионисаних генерала на државној грбачи... мислим да би им требало преполовити пензије, кад већ неможемо... хм... лапот???
Извињавам се... ево колега ме исправља... 564, умро један данас... па добро, погрешио сам, али мање него они;)
 
Dikan:
Ma bilo je rata-jagnjećih brigada, borbe oko petosobnih stanova i kuća na Dedinju, marševa
na bankete i prijeme stranih ambasadora...
Nisam rekao ukinuti nego smanjiti. Koliko mala i ekonomski slaba zemlja,a skoro
600 generala u penziji.
Ovi koji su bili u ratu mora im se to uračunati.Mada što se tiče generala malo ih se
istaklo po dobru,

Zna se sta je general, i banketi i prijemi su sastavni deo njihovog - ne privatnog -zivota - posla, u svakoj zemlji, zasto bi kod nas bilo drugacije? Da li bi trebalo da svaki dan kopaju rovove po 12 sati da bi opravdali svoj status? Halo... General je general, neko u miru neko u ratu, ali bolje u miru zar ne? Sama cinjenica da je bio mir je i njihova zasluga, i to ne treba pljuvati, vec ceniti. A kod nas se ceni samo rat, a 45 godina mira se gleda kao najveca propast srpskog naroda, gde je tu logika?
 
svetolik trpkovic:
pa zato sto su pod jedan nesposobni ,a pod dva zato sto je ogromna vecina vojnika iz Hrvatske i Slovenije dezertirala, a u samoj Srbiji je odziv na mobilizaciju bio oko 10 % i to one koje su slucajno na prevaru navatali ,al kao sto rece Ingadav... u njihovim partijskim vojnim skolama verovatno nije smelo ni da se pomisli na gradjanski rat izmedju republika ,a kamoli da se uci sta raditi u tom slucaju.
А зашто се онда стално причало о "унутрашњим" непријатељима???
 
hektorius:

Zna se sta je general, i banketi i prijemi su sastavni deo njihovog - ne privatnog -zivota - posla, u svakoj zemlji, zasto bi kod nas bilo drugacije? Da li bi trebalo da svaki dan kopaju rovove po 12 sati da bi opravdali svoj status? Halo... General je general, neko u miru neko u ratu, ali bolje u miru zar ne? Sama cinjenica da je bio mir je i njihova zasluga, i to ne treba pljuvati, vec ceniti. A kod nas se ceni samo rat, a 45 godina mira se gleda kao najveca propast srpskog naroda, gde je tu logika?
А кад почне рат... дужност генерала је да се ограде од "немилих догађаја" и да утекну у пензију???
 
KoscheiBesmertnii:
А кад почне рат... дужност генерала је да се ограде од "немилих догађаја" и да утекну у пензију???

Ma ne, duznost je da stave vojsku pod komandu jedne republike, naravno Srbije, i sravne sve ostale sa zemljom....... :roll:

Napokon, SFRJ nisu razvalili generali , nego politicari, uz punu podrsku svojih naroda......

Kada su generali predlagali da se pohapse sva gomna , koja hoce da razvale zemlju, i uvedu je u klanicu.......politicari , a i narod je bio za ovu drugu opciju......
 
prof`.G r o f`:
A ne znas sam da zaradis, nego stalno gledas ocu u usta ko pile.......

Kakav si ti parazit!!!

E, moj opstinski pacove.....kojeg ja placam od poreza ........ :D :D :D
Zaradjujem sam duuugo , duuugo........

Kada kazem sam, znaci da sam privatnik 15 godina , mozda i vise, a ne neki opstinski pacov, kojeg je njegova partija dovela da drka qaru, za tudje pare........ :roll:
 
KoscheiBesmertnii:
А кад почне рат... дужност генерала је да се ограде од "немилих догађаја" и да утекну у пензију???

Nije ti palo na pamet da neki nisu hteli OPET gradjanski rat? Pa su zato otisli u penziju? Da ne ucestvuju u nejvecoj ludosti u Evropi posle WW2? Govorimo o onima koji su jos imali par godina rada ispred sebe.

Da je bila agresija neke drzave na SFRJ - ok, ali JNA generali nisu ni skolovani ni obucavani da ratuju jedni protiv drugih, niti su tako razmisljali (opet govorimo o onima koji su se penzionisali pre vremena, ne o svima). Komunisticki generali, ti na koje verovatno mislis, su verovali u bratstvo i jedinstvo, i kad je sve puklo nisu hteli sudelovati u idiotizmu koji je usledeo.
 
inagadadavida:
Ma ne, duznost je da stave vojsku pod komandu jedne republike, naravno Srbije, i sravne sve ostale sa zemljom....... :roll:

Napokon, SFRJ nisu razvalili generali , nego politicari, uz punu podrsku svojih naroda......

Kada su generali predlagali da se pohapse sva gomna , koja hoce da razvale zemlju, i uvedu je u klanicu.......politicari , a i narod je bio za ovu drugu opciju......

Ja sam mislio da grof radi kao security guard ispred deponije smeca.
 
hektorius:
Nije ti palo na pamet da neki nisu hteli OPET gradjanski rat? Pa su zato otisli u penziju? Da ne ucestvuju u nejvecoj ludosti u Evropi posle WW2? Govorimo o onima koji su jos imali par godina rada ispred sebe.

Da je bila agresija neke drzave na SFRJ - ok, ali JNA generali nisu ni skolovani ni obucavani da ratuju jedni protiv drugih, niti su tako razmisljali (opet govorimo o onima koji su se penzionisali pre vremena, ne o svima). Komunisticki generali, ti na koje verovatno mislis, su verovali u bratstvo i jedinstvo, i kad je sve puklo nisu hteli sudelovati u idiotizmu koji je usledeo.

Ma kome ti brate, objasnjavas..........po njihovom, su generali trebali da pobiju pola Slovenije , i popale ostatak SFRJ, sem Srbije, naravno.................i onda bi bili cool. .

Bili bi heroji, ko onaj ludi Mladic........ali , kakav narod, takvi mu i heroji.......
 
inagadadavida:
Tzv. "unutrasnji neprijatelj" je , mentolu neskolovani, bila oznaka za neprijatelje sistema.........socijalizma.......

A ne za cele narode, kao sto su Slovenci , Hrvati, Makedonci....... :roll:

Ali slovenačko i hrvatsko rukovodstvo je proglasilo nelegalnu secesiju od SFRJ.
Zamisli da su Linkolnovi generali rekli- ''Mi ovaj ne želimo da se borimo u gradjanskom ratu
protiv kolega sa Juga i naroda Konfederacije''
 

Back
Top