Opera

Zavisi sta te zanima o operi. Uglavnom, nema mnogo knjiga koje su prevedene na srpski, da su zanimljive a da nisu strucne (a i tih je malo). Ako te zanima knjiga tipa, sa sadržajima libreta opera, mislim da je paideia objavila takvu knjigu u kojoj se nalaze i libreta baleta i domaćih i stranih. Knjiga sa anegdotama o kompozitorima, pa i operskim, ima nekoliko, ali ne znam da li je to ono sto tražiš. Preciziraj malo
 
Jožef Šulhof je svojevremeno (davno, davno) napisao knjigu koja se zove Knjiga o operama. U njoj su pokrivene sve poznate i neke manje poznate opere što stranih što naših kompozitora. E sad, ako želiš neku knjigu o razvoju opere, tu ti ne mogu pomoći, ali ako želiš sižee opera, onda je ova knjiga zadovoljavajuć izbor.
 
Ја оперу волим уживо, али на снимцима не могу да је смислим. Једноставно је сувише непотпун осећај звука.
 
Ја оперу волим уживо, али на снимцима не могу да је смислим. Једноставно је сувише непотпун осећај звука.

volimo i mi, ali nismo često u prilici da to izvedemo, tako da kada nema kiše dobar je i YT

 
И даље ћу радије да одвојим 200 кини за карту. Иначе, надам се да овој малој неће прерано израбити глас...

Naravno . Niko to ne spori.

Nazalost,nemamo tako cesto priliku za to, narocito kad se radi o velikim majstorima.
 
Poslednja izmena:
Zao mi je i cudim se zasto je ova tema zapostavljena. Mozda je problem i u tome sto je sveobuhvatna. Recimo, mislim, mozda bi se moglo od ove teme - opera napraviti jedna vrsta pod - pdf-a. Pa tako, navodim samo slucajne primere, da mi ko ne zameri, da se u okviru tog naslova ( opera ) otvaraju druge teme, recimo - operske pevacice, operski pevaci, najdraze opere, operski dirigenti, zapravo izvodjaci, operski kompozitori, itd., itd.

Svejedno, napisah to, ako ni zbog cega drugog, da ozivim temu.:)
 
Magdalena Kozena

jedna od najlepsih mazzo-soprana danasnjice :)






Poznata je po izvodjenju pesama Gustav Mahler-a , mada smatram da lepota njenog finog i tananog glasa, najbolje dolazi do izrazaja u Bach-ovim Aria-ma ! ^^
 

Back
Top