Cemu uvrijede i provokacije?

medved_bg:
Vidi, ja se slažem da je to kvazi država. (I opet, šta se to nas tiče sada?)
Da li treba onda da prekinemo diplomatske odnose sa njom? Mislim, čemu to nekontrolisano brbljanje, otkazivanje sastanaka, etiketiranje? Odrasli ljudi to drugačije rešavaju...Nije ovde problem istina već (ne)diplomatski rečnik i postupci kojima se to izražava.
Država koja je nepostojeća ne može da ima diplomatiju.
To je šarena laža. Simić se sasvim lepo diplomatski izražava sa onima koji su CG omogućili odcepljenje, jer od tih zavisi, a ne od čemernih Crnogoraca koji pate od ego tripova i pokušavaju da smisle kako su jbt. još malo pa rasa!
Ti kojima se nediplomatski obratio su likovi koje će progutati mrak čim Vatikan prestane da ih štiti, a to će se desiti vrlo brzo, jer i njima ponestaje moći.
Ja ne vidim potrebu za dipl. rečnikom sa njima.
Jer kao što rekosmo, u pitanju je kvazi formacija na čelu sa likovima koji su puki izvršioci naredjenja i koji zarad svoje guzice i svoje ljudske iskvarenosti rade stvari koje ostavljaju dalekosežne posledice.
 
Marin55:
Nemoj usporedjivati katolike u Srbiji sa ovim pitanjem.Katolicka crkva nije uredjena po principima autokefalnosti, nego jedinstvenom centru u Vatikanu.
Sada je slucaj da SPC hoce da pretenduje svoje djelovanje na tudjoj teritoriji.Kao da Crnogorci nisu pravoslavci pa im treba nadzor SPCa.
Ma nemoj da pričaš. SPC pretenduje svoje delovanje na tuđoj teritoriji? A katolička crkva kada vršlja po Srbiji, to nije delovanje na tuđoj teritoriji?

Kada si već potegao temu, molim te da mi objasniš razliku. Zašto je to što radi Srpska Pravoslavna Crkva delovanje na tuđoj teritoriji (SPC deluje na toj teritoriji od svog osnivanja), a Katolička Crkva ima pravo da postoji i deluje na tuđim teritorijama?

I opet, ponavljam pitanje, šta sve ovo tebe lično žulja? Ne možeš drugačije da širiš netrpeljivost i mržnju?
 
Last Samurai:
znas shta: od danas si ti meni na ignor listi :lol:
a stavicu i tvoju dragu :lol:

sigurno ce mi nedostajati vashi inteligentni i duhoviti komentari (posebno ako su svi kao ovi na temi)

ma brzo će doć i njegov treći klon tako da nećemo ni primjetiti što nam ti ne odgovaraš

Banshee:
smrc evo srce mi se cepa :cry:

nedostajace mi tvoje sale i zajebancije na nivou petnaestogodisnjaka,i tvoj inteligentni,britki um...sta da kazem zivote nisi me mazio :(

:-D
 
Marin55:
Molim vas nemojte pretjerivati. Vi izgleda ne smatrate Crnogorce pravoslavcima.Samo mi to odgovorite da li smatrate da su Crnogorci pravoslavci?
Niko ne ukida pravoslavlje u Crnoj Gori. Crnogorci su pravoslavci ali jednostavno nece tutorstvo SPCa.
Zašto bi Srbi morali da trpe tutorstvo Katoličke crkve u Srbiji?

Da li ti misliš da sloboda veroispovesti ne važi kada je u pitanju SPC?
 
rdeki:
Ma nemoj da pričaš. SPC pretenduje svoje delovanje na tuđoj teritoriji? A katolička crkva kada vršlja po Srbiji, to nije delovanje na tuđoj teritoriji?

Kada si već potegao temu, molim te da mi objasniš razliku. Zašto je to što radi Srpska Pravoslavna Crkva delovanje na tuđoj teritoriji (SPC deluje na toj teritoriji od svog osnivanja), a Katolička Crkva ima pravo da postoji i deluje na tuđim teritorijama?

I opet, ponavljam pitanje, šta sve ovo tebe lično žulja? Ne možeš drugačije da širiš netrpeljivost i mržnju?

Moram da ti ponovo objasnim. Srspko pravolsjavlje jednostavno nije zasebna religija.
Ona sluzi samo okupljanju pravoslavnih Srba i nikoga vise. SPC ne moze predstavljati nesrbe jer logicno je da oni zele da imaju svoju crkvu koja bi nosila njihovo nacionalno ime.
Ako u jednoj drzavi zivi vecinsko crnogorsko pucanstvo normalno je da ce oni imati Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu.
 
Marin55:
Moram da ti ponovo objasnim. Srspko pravolsjavlje jednostavno nije zasebna religija.
Ona sluzi samo okupljanju pravoslavnih Srba i nikoga vise. SPC ne moze predstavljati nesrbe jer logicno je da oni zele da imaju svoju crkvu koja bi nosila njihovo nacionalno ime.
Ako u jednoj drzavi zivi vecinsko crnogorsko pucastvo normalno je da ce oni imati Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu.
Drugim rečima, ljudi koji sebe smatraju Srbima a žive u Crnoj Gori nemaju prava (po tebi) da imaju svoju crkvu?

I opet, odakle tebi pravo da se mešaš i petljaš u poslove Pravoslavne Crkve? Ti se nalaziš pozvan da određuješ koja će crkva predstavljati koji narod... Hej, oladi malo...
 
rdeki:
Zašto bi Srbi morali da trpe tutorstvo Katoličke crkve u Srbiji?

Da li ti misliš da sloboda veroispovesti ne važi kada je u pitanju SPC?

Хеј, човече, губиш време са овим идиотом. Не можеш ти њему причати у терминима "златног правила" кад су његовима генерацијама испирали мозак да су они најлепши и најбољи и да им све треба да буде дозвољено.
 
Marin55:
Moram da ti ponovo objasnim. Srspko pravolsjavlje jednostavno nije zasebna religija.
Ona sluzi samo okupljanju pravoslavnih Srba i nikoga vise. SPC ne moze predstavljati nesrbe jer logicno je da oni zele da imaju svoju crkvu koja bi nosila njihovo nacionalno ime.
Ako u jednoj drzavi zivi vecinsko crnogorsko pucastvo normalno je da ce oni imati Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu.

Budalo pojma nemaš zato bolje ćuti.
To je teritorijalni raspored, a ne nacionalni.
Ujedno u Crnoj gori živi 31 posto Srba, a na severu gde je Filaretova eparhija najviše.
pa ti ni taj debilni argument ne stoji.
Koja druga pravoslavna crkva postoji u CG?
 
Marin55:
To nije Hrvatska Katolicka Crkva nego jednostavno katolicka crkva za sve pripadnike katolicke vjeroispovjesti u Srbiji.I njihovo svjestenstvo odgovara Vatikanu.
Kao što je Srpska Pravoslavna Crkva crkva za sve Srbe pravoslavce, pa i one koji žive u Crnoj Gori.

Ali ne, oni nemaju pravo da slobodno propovedaju svoju veru...

Blago vama licemerima...
 
Ono pucanstvo koje sebe naziva Srbima, imau pravo da imaju svoju SPC samo an teritoriju gdje oni zive.Tamo gdjke su Crnogorci SPC nema potrijebe djelovati jer se tamo nalazi CPC.
Ali nije u tome problem.Problem je zato sto se Vladika Filaret nalazio na listi Haskih pomagaca.
 
Dikan:
Budalo pojma nemaš zato bolje ćuti.
To je teritorijalni raspored, a ne nacionalni.
Ujedno u Crnoj gori živi 31 posto Srba, a na severu gde je Filaretova eparhija najviše.
pa ti ni taj debilni argument ne stoji.
Koja druga pravoslavna crkva postoji u CG?

Ово 55 у нику му је очигледно коефицијент интелигенције. :D
 
Marin55:
Ono pucanstvo koje sebe naziva Srbima, imau pravo da imaju svoju SPC samo an teritoriju gdje oni zive.Tamo gdjke su Crnogorci SPC nema potrijebe djelovati jer se tamo nalazi CPC.
Ali nije u tome problem.Problem je zato sto se Vladika Filaret nalazio na listi Haskih pomagaca.
Pa to bato, ti si znači pozvan da ideš po belom svetu i određuješ koja će crkva gde da deluje, a gde ne sme da deluje... Nisam znao da si ti tako bitan faktor (Isus pa ti)...

Vladika Filaret... nalazi se na nekakvoj listi nepristrasnog Haškog tribunala...
I zato vama vladika Filaret smeta...

A ne smeta vam vaš koljač sveti Alojze Stepinac????
 
Marin55:
Ono pucanstvo koje sebe naziva Srbima, imau pravo da imaju svoju SPC samo an teritoriju gdje oni zive.Tamo gdjke su Crnogorci SPC nema potrijebe djelovati jer se tamo nalazi CPC.
Ali nije u tome problem.Problem je zato sto se Vladika Filaret nalazio na listi Haskih pomagaca.

CPC nije priznata crkva od ostalih pravoslavnih crkava.
To je obavezno jer sve pravoslavne crkve žive u sestrinskoj zajednici sa drugima.
Na neke članove CPC je Carigradski Patrijarh bacio anatemu zbog kriminala.
Da li si čuo za Ukrajinsku ili Belorusku pravoslavnu crkvu?.
I Crnogorci i Srbi su vernici SPC
osim jedne manjine koja podržaca CPC, ali ti ljudi uopšte ne veruju u Boga
 
rdeki:
Pa to bato, ti si znači pozvan da ideš po belom svetu i određuješ koja će crkva gde da deluje, a gde ne sme da deluje... Nisam znao da si ti tako bitan faktor (Isus pa ti)...

Vladika Filaret... nalazi se na nekakvoj listi nepristrasnog Haškog tribunala...
I zato vama vladika Filaret smeta...

A ne smeta vam vaš koljač sveti Alojze Stepinac????

То ти је карактеристика "бошњаштва". За све су позвани и увек су у праву, најпаметнији су, најбољи су...
 
Marin55:
Slusajte ovaj forum i sluzi za rasprave obicnog pucanstva o bitnim stvarima koje tiste obicne gradjane.Pa stoga ja sam samo iznio misljenje vecine slobodarskog Evropskog naroda.
Aha...
Znači, ako sam dobro shvatio, tebe toliko prži i tišti to što Srpska Pravoslavna Crkva želi da propoveda svoju veru Srbima pravoslavcima u Crnoj Gori, onako kako je to radila vekovima unazad???

Zaista ne znam kako da ti pomognem...
 

Back
Top