Uspavan,zamrznut...

SargeBG

Aktivan član
Poruka
1.708
da,kako god hocete,nezadovoljan zivotom na planeti zemlji 2007 godiine od rodjenja Hrista(oxymoron-ako sam nezadovoljan zasto ga spominjem,tako mi je dato?)zeleo bih da budem,kao u cuvenoj sceni iz Odiseje 2001 uspavan,ili godinu dana ranije kao u planeti majmuna.a vi?
 
Ovo me nesto podseca na mnogo puta obradjivane kriocelije ili kriozamrzavanja gde digitalnim putem ukucas vreme zamrzavanja i odmrzavanja i posle spavas godinama.
U tim spavajucim godinama mnogo toga propustis, ali kad se probudis vidis nesto sto po default zivotu nikada ne bi video.
To i nije tako lose.
 
SargeBG:
da,kako god hocete,nezadovoljan zivotom na planeti zemlji 2007 godiine od rodjenja Hrista(oxymoron-ako sam nezadovoljan zasto ga spominjem,tako mi je dato?)zeleo bih da budem,kao u cuvenoj sceni iz Odiseje 2001 uspavan,ili godinu dana ranije kao u planeti majmuna.a vi?

Mozda je svet izmaterijalizovan i pomalo isprazan, ali uvek ima iznenadjenja.... A mislim da ce svet biti samo gori za hiljadu godina (polazim od globalnog zagrevanja :lol: )
 
Da li mislite da je sadasnji svet nesto najbolje za zivot? Sa stanovista klime, finansija, morala, nauke, onako u proseku? Ako ne na koju bi ste godinu podesili budjenje i sta ocekujete da bi ste zatekli?
 
Sta mislite kako je onim ljudima koji su bili u komi po nekoliko godina ili citavu deceniju? Koliko su zbunjeni i osecaju se ko mala deca jer imaju toliko novog da nauce.
Inace ovu tematiku je Klark obradio na dosta cudan nacin u svojoj trecoj odiseji.
Sve u svemu mnogo zeznuto to zamrzavanje. I kad bi imala priliku da budem zamrznuta, ne bi je iskoristila, dobro mi je tu gde jesam.
 
SargeBG:
da,kako god hocete,nezadovoljan zivotom na planeti zemlji 2007 godiine od rodjenja Hrista(oxymoron-ako sam nezadovoljan zasto ga spominjem,tako mi je dato?)zeleo bih da budem,kao u cuvenoj sceni iz Odiseje 2001 uspavan,ili godinu dana ranije kao u planeti majmuna.a vi?
Nema svrhe..tacnije, sve je bitno.
 
Kaa:
Jok ... hibernacija.
Klinka oce da se zamrzne jer misli da je ruzna, i da je izvade kad se merila estetike promene... Normalno, budi se u svetu u kome je glavna riba, ali je koska sto svi oko nje lice na pavijane.

Ima slicna prica u Sirijusu gde se lokalni mlakonja (ne secam se kako) nadje na nekoj planeti ili vremenu gde on glavni bilder, a ostali muskarci kao stapici kraj njega...medjutim, zene su im jos ruznije...:):)
 
Patološki sam radoznala a još i obožavam da spavam - baš bi mi se svidelo da odspavam 100 godina pa provirim šta se radi pa Jovo nanovo.
Nema frke za šokove i snalaženje, ja se i sad osećam ko da sam pala s Marsa.
Samo da provirim...
 
da,kako god hocete,nezadovoljan zivotom na planeti zemlji 2007 godiine od rodjenja Hrista(oxymoron-ako sam nezadovoljan zasto ga spominjem,tako mi je dato?)zeleo bih da budem,kao u cuvenoj sceni iz Odiseje 2001 uspavan,ili godinu dana ranije kao u planeti majmuna.a vi?

ja bih voljela da nikad ne pozelim to
iz bilo kog drugog razloga osim radoznalosti
 
Nepopravljivi optimista !!! :D:D:D

Odakle ti ideja da će ljudi uopšte opstati 100 000 godina ???

Najverovatnije bi se probudio među šokiranim potomcima štakora ili bubašvaba...:twisted:

A zasto mislis da je covek lakse istrebljiva zivotinjka od bubasvaba i stakora?? :D :D :D
Covek je preziveo ledena doba,robovlasnistva,inkvizicije,kuge,side,globalna zagrevanja,pokrete vegetarijanaca...ne verujem da ce jos kratko postojati.
Moja "optimisticna" procena je da ce se covek sigurno rasiriti po zvezdama,tako da za 100 000 godina bi sigurno imao sta da vidis :D
 

Back
Top