romantika

Ja sam bila romantichna osoba, chitam shta pishu devojchice ovde i ne mogu da ne pomislim na to svoje romanticharsko doba, kao neku zivotnu fazu koja je negde nestala, ili je potisnuta, shto kaze Dana vishe ne umem ni da prepoznam. Nekad, kad je toliko ochigledno da ne mogu da ne primetim, mozda mi bude i dosadno da se davimo sa time.
 
MYOB:
Sta je po vama romantika, romanticno ponasanje? Koliko je ona vazna u vasem zivotu?
Napisao sam(konkretna situacija),postoji slicna tema i na romantici.Meni je bar bitna i stvarno se trudim kada god je to moguce biti romantican jer znam da drugu osobu to usrecuje i stvara jedan osecaj vaznosti,pa dobro ne bas vaznosti ali recimo pripadnosti (u naj+ smislu te reci). Ali da budem iskren,nikada mi se nije vratilo u tom smisli,mozda zene misle da je romantika samo onda kada su muskarci romanticni prema njima? I da,ranije sam bio mnogo romanticniji,sada malo manje bas iz tih razloga....
 
Kakav trip... baš večeras napišem par rečenica o romantici kao digresiju na jednoj drugoj temi, a kad ono, sad nova tema i baš se zove "Romantika".

Elem, tamo rekoh:
Romantika je metod kojim muškarac udovoljava ženi i na posredan način daje određene info i ispunjava zahteve koji su ženi od važnosti.

Sama po sebi, romantika je u svojim pojavnim oblicima ženi nebitna.

Ne mogu za sebe danas da kažem da sam romantičan. Nekada, kao mlađi sam bio skloniji tome. Možda su tome krive moje napete životne okolnosti zadnjih n godina. Možda je u pitanju i neki pad životne energije. Ne znam.

U smislu celog društva, romantika danas gubi na svojoj funkcionalnosti i ceni, u skladu sa modernim zahtevima života i sistemom vrednosti.
 
Meni je romantika jako vazna, ali romanticnim ne smatram veceru uz svece ili kupanje uz svece ili bilo sta uz svece, niti donosenje cveca niti bilo sta sto se u filmovima naziva romanticnim. Romanticno je (po meni) kada vam voljena osoba samoinicijativno ucini nesto sto zna da ce vam izmamiti osmeh, sasvim nenajavljeno. To su one stvari koje deluju beznacajno, male paznje, a u stvari govore mnogo.
Ovu temu sam pokrenula, posto mi se cini da postoje neslaganja u vezi sa shvatanjem ovog pojma. Otud zakljucivanja da romantike nema. Mislim da je ima, ali je problem u shvatanju pojma.
 
MYOB:
Meni je romantika jako vazna, ali romanticnim ne smatram veceru uz svece ili kupanje uz svece ili bilo sta uz svece, niti donosenje cveca niti bilo sta sto se u filmovima naziva romanticnim. Romanticno je (po meni) kada vam voljena osoba samoinicijativno ucini nesto sto zna da ce vam izmamiti osmeh, sasvim nenajavljeno. To su one stvari koje deluju beznacajno, male paznje, a ustvari govore mnogo.
Ovu temu sam pokrenula, posto mi se cini da postoje neslaganja u vezi sa shvatanjem ovog pojma. Otud zakljucivanja da romantike nema. Mislim da je ima, ali je problem u shvatanju pojma.

Zipa kad i ja isto mislim...
 
colle75:
mozda zene misle da je romantika samo onda kada su muskarci romanticni prema njima?

Ima istine u ovome. Uvek se ocekuje od muskarca da ucini nesto. Ja volim da cinim i cinim stvari koje sam napisala da smatram romanticnim, ali nekako primecujem da muskarci vise vole kada ih drndamo nego udovoljavamo, van kreveta.
 
MYOB:
Romanticno je (po meni) kada vam voljena osoba samoinicijativno ucini nesto sto zna da ce vam izmamiti osmeh, sasvim nenajavljeno. To su one stvari koje deluju beznacajno, male paznje, a ustvari govore mnogo.
Ja to prosto zovem davanjem ili darivanjem. Osnovna stvar u ljubavi.
Ovu temu sam pokrenula, posto mi se cini da postoje neslaganja u vezi sa shvatanjem ovog pojma.
Kao što se iz priloženog da primetiti.

One sveće, cveće i ostali elementi koje si spomenula, jesu stereotip forme koju romantika ima. Celokupna ta forma je, po mom mišljenju, ranije društveno i kulturno prihvatljiv oblik iskazivanja naklonosti i namera, koji ostavlja prostora za pokazivanje kreativnosti, originalnosti i materijalne moći.
 
MYOB:
Ima istine u ovome. Uvek se ocekuje od muskarca da ucini nesto. Ja volim da cinim i cinim stvari koje sam napisala da smatram romanticnim, ali nekako primecujem da muskarci vise vole kada ih drndamo nego udovoljavamo, van kreveta.
Nemoguce da su svi bili takvi,ali zivot nas stavlja u razne situacije pa godinama gradimo neke svoje stavove i na kraju(samo moje misljenje) upoznajemo samo ljude koji su nam vrlo slicni.Da li si se zapitala zasto su svi bili takvi?
 
Episkop:
Ja to prosto zovem davanjem ili darivanjem. Osnovna stvar u ljubavi.

Kao što se iz priloženog da primetiti.

One sveće, cveće i ostali elementi koje si spomenula, jesu stereotip forme koju romantika ima. Celokupna ta forma je, po mom mišljenju, ranije društveno i kulturno prihvatljiv oblik iskazivanja naklonosti i namera, koji ostavlja prostora za pokazivanje kreativnosti, originalnosti i materijalne moći.

Sve je to tacno.Ali smo ipak svi odrasli gledajuci televiziju i slusajuci price tadasnjih ``matoraca`` :-D tako da su takvi gestovi uveliko prihvaceo ponasanje oba pola.Naravno da kada volis neku osobu romantican gest moze biti kada joj stavis kosu iza uha ili je poljubis u vrh dlana,bitno je da ona razume....ali ukorenjena shvatanja ostaju. Kao sto jedan post ne moze promeniti svet ali moze naterati nekog na razmisljanje....
 
Ne znam. Ukucao romantic u Googlu i ovo prvo ispalo...

D2203~Romantic-Stroll-Posters.jpg
 
Meni je romantika jako vazna, ali romanticnim ne smatram veceru uz svece ili kupanje uz svece ili bilo sta uz svece, niti donosenje cveca niti bilo sta sto se u filmovima naziva romanticnim. Romanticno je (po meni) kada vam voljena osoba samoinicijativno ucini nesto sto zna da ce vam izmamiti osmeh, sasvim nenajavljeno.

Slazem se, s tim da bih ipak i cvece i svece uvela u taj pojam.

Podsetilo me ovo na mog bivseg dechka koji je zaista imao obichaj da me mnogo iznenadjuje, pa se pojavi na vratima sa 4 parcheta razlichite torte, jer zna da volim slatkishe .. ili, ja ga zamolim da nam kupi karte za operu ili balet, a on donese karte za pet predstava tog meseca za koje je znao da bih rado gledala, ili, otvaram vrata a on drzi saksiju sa prelepim cvecem, ili ... e ovo je za novi pasus ..

Jedne zime, kada sam se iz njegove kuce vracala svojoj, a preko noci napadao veliki sneg, prokrchio je stazu sve do glavne ulice, gde sam imala nameru da uhvatim taxi, a eto, da se ne bih kvasila.

Inache, ti nashi susreti u njegovoj kuci bili su pravo zadovoljstvo za telo i dushu. Pored seksa & mazenja u izobilju, divnih razgovora i vechernjih shetnji, jutarnji ritual je bio neizostavan. Ustajao je pre mene i odlazio u pekaru po sveze kifle, a zatim aranzirao posluzavnik pecivom, jogurtom, chokoladicom i kafom ... i budio me, chesto drzeci taj posluzavnik do mog poslednjeg zalogaja.
 
Ja upravo prisustvujem jednoj romantichnoj seceni izmedju mojih matoraca.Keva je u sobi desno.Cale u sobi levo.Ja u sobi izmedju.Keva mobilnim zove caleta da ga pita kad sutra da ga budi jer mora kod svoje keve.On sav nervozan jer mu glupo shto ga cima mobilnim kaze "Kad se probudim!".Ona kaze"Dobro,laku noc".To je romantika.
 
mislim da je romantika vidjenje nekih situacija, nista objektivno. nekome je pljusak romantican, nekome dodje da poubija ceo svet. verovatno, kad si zaljubljen, imas vise sansi da budes "romantican" nego kad nisi. nesto se ne snalazim...
 
SiIent Bob:
Ne znam. Ukucao romantic u Googlu i ovo prvo ispalo...

D2203~Romantic-Stroll-Posters.jpg


Zipa rad!
Ona gleda u cvetje a on ladno ispred sebe...Mozda nema kinte...A i podigao kishobran metar u vis..Zashto ga je toliko podigao?
A natpisi na radnjama... Zashto su crveni? Zashto bre pada kisha?
I koja je uloga stolice u celoj prichi?
Chini mi se da ona otje desno da skrenu, a on levo... Mirishe mi na neka neslaganja...
pFFFFFFFFFFFFF!!!!!!!1
;)
 
meni je ova slika romanticna. SAMO ukoliko ovako setam sa nekim u koga sam ZALJUBLJENA. da li bi mi bila romanticna ovakva setnja sa nekim prema kome nemam emocije? NE BI!!! sta to govori???
 

Back
Top