evolucija VS kreacija

Brrrrrrrrrrrrrrrr! Koliko doticni gospodin Miroljub Petrovic mene nervira. Pogledaj njegov forum na sajtu vidovdan. Ono malo pametnih ljudi sto je pokusalo da zaista iznese neki kontraargument je banovano i sad se javljaju samo njegovi klonovi da mu klimaju glavom. A jezik kojim on govori, ma jezik govora i mrznje je za njega bebeci talk. :shock:
Ja bih jako volela da iko od kreacionista podje od neke hipoteze pa je dokaze. Oni uglavnom idu unazad, znaju sta bi po njihovu pricu bilo dobro, pa to dokazuju samo tako sto pokusavaju da pobiju suprotna misljenja. Stvarno bih volela da nesto pokazu, ali bez mesanja evolucije u to i bez aksioma tipa: u Bibliji tako pise.
Jezim se koliko je lako zavesti siroke narodne mase, ubacis par termina da deluju skolovano, malo pljujes protivnika, malo izbegavas konkretan odgovor i eto! A taj gospodin sto voli da pljuje po obrazovanju ( valjda je lakse neukima vladati) pa to je strasno. On bi sve skole ukinuo i ucitelje proglasio sektasima, a nas zabludele ovcice-naucnice bi na razanj.
Volela bih da mi neki kreacionista (posto vec veruju u nasledjivanje stecenih osobina i roditeljskih grehova) objasni kako 8 lljudi bogougodnim incestom posle potopa naselise celu planetu i ako bog stvori Evu od Adamovog rebra, sto mi zene nemamo jedno rebarce vise? :smile: :shock:
 
Da.. kad je zenu napravio od rebra.. sta bi napravio od celog radijatora? :D
Uglavnom, slusajuci njegove emisije (imam ih dvadesetak), shvatio sam da sam 'duhovni boleskin' - smejem se vicevima :|

Hvala za info o forumu gde se doticni gospodin nalazi. A ja sam ga bas trazio preko googla malo pre :)
 
Ljudi da kreacionizam ima bar malo veze sa mozgom njime bi se pozabavio bar jedan univerzitet na svetu. Ali na zalost kreacionista to nije slucaj.
Oni su samo jos jedno u nizu pomodarstva sa zapada. Ni sami nemaju bas najjasniju sliku o svom ucenju. Cesto se pozivaju na Bibliju ali nijedna crkva nikada do sada nije stala iza njihovih stavova. To je skupina ljudi koja bi zelela da se bavi naukom ali nazalost niko nije dogurao do postdiplomskih da to i ostvari i onda nam prodaju neke svoje mudrosti.

E fala za ovaj Vidovdan. Odo tamo da ih zekim malo dok me ne banuju.
 
Postavio sam neka zanimljiva pitanja gospodinu Petroviću.
Čovek se čak jednom zeznuo pa naveo argument za koji svetske kreacionističke organizacije traže od svojih aktivista da ga ne upotrebljavaju.
A gomilu sam mu pitanja postavio u vezi fosila i potopa. Bas me interesuje kako će da se izčupa?
 
Evo i pitanja koja sam postavio gdinu. Petroviću da se i Astral malo zabavlja. Malo za promenu da kreacionisti nama evolucionistima obrazlažu svoje stavove.
Izneli ste tvrdnju da su fosili nastali u toku Potopa.
Moja pitanja u vezi toga:
1. Kako to da su fosili tako dobro sortirani?
2. Kako to da, recimo, nigde ne nalazimo dinosaurusa u istom sloju kao i ostatke bilo kog razvijenog sisara?
3. Kako to da se neke vrste, recimo školjke, nalaze u svim slojevima, dok se druge vrste iako iste veličine i generalnog oblika tela, na primer trilobiti, nalaze samo u određenim slojevima. Zašto ovaj redosled naizgled prati evolucioni razvoj?
4. Zašto je čak i fosilni polen sortiran tako da se polen primitivnijih biljaka nalazi u nižim, a polen modernih biljaka u višim slojevima?
5.Ukopani duboko u Zemlji, nalaze se tragovi događaja koji su se morali odigrati na površini, ali u više slojeva. Recimo, tragovi dinosaurusa na sloju iznad slojeva uglja. Ili fosili trilobita ispod fosila pustinjskih dina, koji su opet ispod fosila riba, koji su opet ispod fosila dinosaurusa. Kada na osnovu takvih tragova rekonstruišemo istoriju Zemlje, klimu, nivo vode, temperaturu, položaj mora, pustinja i okeana... i to uradimo na osnovu više stotina ili hiljada takvih nalaza širom sveta, oni se svi uklapaju jedni sa drugima. Kako je to moguće?


Izneli ste tvrdnju da su potop preživele samo životinje na Nojevoj barci.
Moja pitanja u vezi toga:
1.Kako su preživele vrste koje kratko žive? Voćne mušice, recimo, žive samo dva dana, a da bi se nove rodile, potrebna je bara plitke, slatke vode. Vilini konjici bi zahtevali ne samo baru sa tihom slatkom vodom, već i organizme u toj bari koje bi njihove larve mogle da love.
2.Kako su preživeli mesožderi? Mesožderi su morali da gladuju nekoliko godina dok se biljožderi ne bi dovoljno namnožili.
3.Kako je ljudska populacija tako brzo obnovljenja? Sama Biblija pominje gradnju Vavilonske kule nekih 150 godina nakon Potopa, i grad oko Kule. Ali, odakle su došli ljudi koji su naselili Ameriku, izgradili Piramide, stare grobnice po Kini, dolini Inda...?
4.Kako to da postoje zapisi u Indiji i Kini koji datiraju u doba Potopa?
5.Kako to da su biljke preživele potop? Noje nije mogao da ponese seme sa sobom, pošto mnoge biljke ne proizvode seme, a i veliki deo semena ne može da preživi godinu dana.
6.Kako su korali preživeli? U Potopu, korali i mnogi drugi organizmi koji opstaju samo u plitkoj vodi našli bi se na dubini koju ne bi mogli da prežive.
 
Video sam, naravno. Bas me zanima kakvi ce odgovori da budu. Ober, izvini sto ovde pricamo o tome, ali ja jednostavno ne mogu da odolim. A i tema je evolucija vs kreacija, a upravo prisemo o jednoj takvoj temi.
Primetio sam u ovih 5 stranica sto sam procitao, da cim se dodje do ozbiljnije diskusije, g. Miroljub jednostavno ignorise pitanja. Npr, javlja se decko endonuclease ( Milos Babic http://www.blc.arizona.edu/courses/181lab/sectionList.cfm ), i krece blaga rasprava dok ne dodju do genetike i struke Milosa Babica. Tada g. Miroljub kaze da su svi satanisti i da nece da prica vise o tome :)

edit:
Nekog cu tuziti zbog ne spavanja :D

Miroljub_Petrovic:
alefshin:
Када су, по Вашем мишљењу, живели диносауруси?

Dinosaurusi su ziveli do pre nekih 500 godina, za sta postoje dokazi iz starih grobova u Peruu, gde su pronadjeni arheoloski nalazi kulture koji jasno pokazuju da su ljudi znali za dinosauruse.

Neki oblici dinosaurusa i danas zive u okeanima, tako da s vremena na vreme naucnici otkrivaju Pleaziozauruse, velike vodene gmizavce. Takav je pronadjen u Indijskom okeanu od strane istrazivacke ekipe koja je tragala za naftom. Ja sam video u San Dijegu jedan takav nalaz.

Za vise o dinosaurusima moze se pogledati poglavlje "Dinosaurusi" na sajtu naseg centra www.cps.org.yu

No comment

edit2:
Zahvatise me dinosaurusi.
Miroljub_Petrovic:
Postoji jos jedna mogucnost, a to je da su dinosaurusi nastali u genetskom inzenjeringu ili ukrstanjem koje su sprovodili prepotopni ljudi koji su bili mnogo napredniji od nas (zato su se brze i iskvarili). Moguce je da su te zivotinje koristili u medjusobnim borbama.

Btw, citam 21 stranu. Jos samo 80 i pocinjem sa ucestvovanjem u diskusiji :D

edit3:
E jbg ako sam skrenuo sa teme, ali i o ovome moze fino da se prica (u slucaju da neko od kreacionista moze nesto da kaze na datu temu :) ).

Miroljub_Petrovic:
rogii:
Zanima me kako objasnjavate neandrtalce?
Kako smatrate njihovu blagu deformaciju..tu pre svega mislim na pogrbljenost...

Neandertalci su bili ljudi koji su bolovali od rahitisa, zato su bili malo pogrbljeni.
 
Da, da. I ja sam poslala par postova , a samo jedan je prosao i to ne tu vec na nekom zasebnom podforumu gde su me spopali verujuci, teolozi, popovi i ostali kako je bolje da se udam i rodim postenu pravoslavnu decu nego sto se bakcem naukom. A Petrovic me je posebno jezio kad je poceo da se mesa u molekularnu biologiju, jer u geologiju se mozda ne razumem, ali ako nesto znam to je genetika. Eto. Ja odustala. Al zao mi ljudi koji ce misliti da je on strucnjak i autoritet pa ce mu poverovati. Tuzno.
 
video sam par zanimljivih tema tamo na Vidovdanu...ali ok, necu ih komentarisati, posto imam osecaj da ce me zabraniti, a i onako sam otisao tamo samo zvog evolucie....necu da banuju kao na Galaksiji samo zato sto pokusavam da objasnim ljudima sta su to contrails, a oni to zovu chemtrails, i misle da ih truju CIA, FBI, KGB ili ko god....naravno mislili su da ih "podjebavam"....vrlo cudno za forum koji je navodno otvorenih shvatanja....
 
On kaze da je diplomirani geolog.
Slusam njegove emisije sad na mp3.. znaci, bolje nego vicevi. Steta samo sto mu gomila ljudi veruje.

edit: Evo pocinje sa odgovorima :D
Opet napljuva Obera :)

Obersturmfuehrer - crvena karta :D
 
Pa ako ste primetili, i pre vas (nas) je bilo onih sa kojima se nije slagao i trazio da se udalje sa foruma. Kao sto je neko od vas dvojice rekao, cim dodje u corsokak on vredja sagovornike. Cudi me da nije poceo da se poziva na demone, sataniste i sl.
Ja sam bio maksimalno ljubazan i opet mi svasta kaze. Cak necu da se doticem naucnih stvari. Za svaku cinjenicu ce reci da nije tacna, tako da ne vidim svrhu. Malo cemo da pricamo o grehovima, moralu i sl. Samo da mi ne da crveni karton zbog provokacija (za njega je provokacija kad njega citiram).
U svakom slucaju je zabavan :)
 
posle par dana natezanja zakljucio sam da taj covek stvarno ne zna gde se nalazi sa svojim "naucnim" dokazima....
Astral je za njega majka....
Od Miroljuba Petrovica je mozda jos gora Ljiljana Colic (ona koja je htela da izbaci evoluciju iz nastavnog programa), koja ocenjuje rad Miroljuba Petrovica sa
Мирољуба Петровића познајем лично. Пратим и дубоко уважавам његов рад. Свакако да су научни аргументи које он сјајно презентује изузетно важни због неверних Тома. Ипак, ја лично више волим да верујем јер блажени су они који не видеше а повероваше.

heh..."ministar prosvete"....
 
Ali dobro je što smo jedno vreme diskutovali na ovom forumu jer je pokazao pravo lice.
A čini me se da i nema više neku podršku svog klana koju je imao.
Valjda je poneko i od njih shvatio da čovek nema pojma a ako jeste onda smo uradili dobru stvar.
E stvarno Astral je za ovog ludaka Nobelovac.
 
"Prvi ljudi su mogli da putuju po svemiru i posmatraju cuda Bozjeg stvaranja."

Koliko samo moze da se nauci od njega. Npr:

"Kada ateisti "vode ljubav" to je jedan oblik silovanja. To "zadovoljstvo" koje oni dozivljavaju je kao
zadovoljstvo narkomana koji je pod dejstvom droge. Kad prestane dejstvo droge oni se osecaju odvratno. Istrazivanja pokazuju da masturbacija dovodi do duhovnog i mentalnog slabljenja covekovog bica, a "ateisticki polni odnos" je jedna vrsta masturbacije."
 

Back
Top