OpenBSD4 i KDE 3.5.2 ?

Fenix007

Početnik
Poruka
4
Greskom sam postavio temu na drugo mesto.
Imam trenutno na kompu WinXP,Win98 i RedHat8, ali ne sljaka mi XP bas najbolje pa znam da cu morati da preinstaliram sve opet iz pocetka.
Hteo bih da instaliram OpenBSD4 koji sam skinuo "odavno"(ima nekoliko meseci) ali bez podrske za graficki mod(bez drugog iso fajla, samo prvi)
Pa me zanima da li bih mogao to da sredim sa KDE 3.5.2 okruzenjem koji sam skinuo pre nekoliko dana(znam da je izasao KDE 3.5.7).
Sada trenutno ovo imam a i nije mi bas brz Net da bih opet skinao novi KDE.
Zanima me da li bih mogao da uklopim ovo jedno sa drugim??

I da li bi KDE3.5.2 mogao da uklopim barem sa FreeBSD 6.2 ili Debianom 4?
Znaci skinuti su posebno bez drugog iso fajla za graficko okruzenje(KDE je skinut zasebno, nezavisno od ovih OS)
 
Valjda RPM ;) Instalacija softvera kod Linux-a sistema svodi se uglavnom na instalaciju iz gotovih paketa, koji mogu biti rpm ili deb i koji su vec iskompajlirani (binarni) ili na kompilaciju "sirovog" koda, a zatim instalaciju. RPM pakete koriste distribucije srodne Red Hat-u: Fedora, SuSE, Mandriva... Deb koriste distr. srodne Debian-u - npr. Ubuntu. BSD ima mogucnost koriscenja Linux-ovih paketa, ali je pitanje da li ti paketi odgovaraju verziji BSD-a. Ako je npr. paket napravljen za drugo jezgro, nista od posla. U sustini, preporuka za bolje performanse je kompajlirati kod, ali je instalacija iz paketa znatno jednostavnija. Treba napomenuti da je moguce konvertovati jedan rpm <->deb, npr uz pomoc alien-a
U svakom slucaju, ako si bas resio da isprobas BSD, probaj da nabavis drugi ISO CD. Ako u stvari hoces da isprobas neki noviji unixoidni sistem, uzmi nesto jednostavnije, poput Ubuntu-a, Mepisa ili slicno. Manje ce te boleti glava, a moci ces da experimentises do mile volje, uz olaksanu instalaciju ;)
Za bezbriznu instalaciju pogledaj i vmware
 
@Fenix007:
Znam da je mesec i kusur dana kasno, ali: Sta si ti to skinuo?
OpenBSD se ne "izdaje" kao ISO slika, vec moras da skines pakete koji cine sistem i sam da napravis butabilni ISO. Ne postoji nikakav drugi CD. Sve pakete instaliras iz stabla portova kompajliranjem, ili kao vec kompajlirane pakete (pkg_add).
 

Back
Top