Problem sa SBB-om

Goku

Aktivan član
Poruka
1.109
Uveo sam net pre par dana, ali posto mi je slika bila losa, morali smo da cekamo da nam poprave sliku, pa tek onda da mi proradi net. Danas se popravila slika, sve fino itd. medjutim nesto net nece da mi radi... Na modemu mi gori cable i power lampica, a pc lampica brzo treperi. Internet mi nije radio kada mi je prikljcak za mreznu karticu bio ubacen. Kada sam ubacio usb prikljucak, jedva sam usao u home.sbb.co.yu nigde drugde ne moze... Zovem majstora i pitam sta da radim, a on ce "zovi od tvog computer-a servisera"?! Pitam dal' ima neka vasa ekipa da mzoe da pogleda sta nije u redu, kaze da ne moze )
Da li neko ima neku ideju sta moze da bude?
 
Hvala dvr za odgovor... Nije hteo komp. da mi vidi konekciju preko mrezne kartice, onda sam stavio preko usb-a i sve normalno instaliralo...
Mozes li mi napisati kako da vidim da li sam instalirao usb drajvere kako treba?
pozz
 
hvala na odgovorima, pronasao sam problem... )
Ovo sam napisao na sbb forumu....

Pre nedelju dana sam dobio modem i prikljucenje na internet, i sve super, brzo su se javili nakon prijave. Nakon instalacije modema mladic koji mi je sve to namestao kaze da ne mogu da idem na internet jer mi je losa slika na TV-u... Zaista, od kada imam kablovsku televiziju, ja sam prikljucen na komsijin kabl i veliki broj kanala je bio pod snegom. Platili smo mu 1350 dinara, dobili priznanicu da smo platili prvih mesec dana interneta. Zovemo mi korisnicki servis, to je bio cetvrtak, i kazu doci ce cim budu slobodni.... Tu se nadovezao vikend, i u ponedeljak dodju 2 coveka, sa nekim aparatom, izvadio kab sa TV-a i ubacio u taj aparat, ssamo se nasmejao i rekao da smo povezani preko komsijskog kabla i pita ko nam je to uradio?! Sutradan, tj. u utorak dosli su majstori koji su namestili kabl, sproveli direktno na nas televizor i slika je dosla ( neki kanali i dalje ne rade) i ovog puta slika je cista.
Kablovsku televiziju imam, otptilike, pet godina. Prvih par godina, cesto nismo imali sliku, meseci su se vezali kako smo mi i komsiluk gubili sliku. Svi se vratimo na antenu, pa se vratimo na kablovsku i sve tako u krug. Racuni su stizali, ali zbog toga sto nismo imali sliku resili smo da ne placamo (logicno, odes u pekaru, platis hleb a dobijes samo kesu). Otprilike zadnje 2. godine imam sliku na TV-u ali kao sto sam napisao na pocetku, kanale sam delio na vidljive, ne vidljive i sneg. Racuni su se gomilali ali smo skrpili ta dugovanja jer drugog resenja za TV nemamo. Dosli smo dotle da dugujemo hiljadu dinara, tj. zadnja dva meseca.
Opet se vracam na pocetak... Dobio sam priznanicu da sam uplatio prvih mesec dana za net. Majstori su popravili sliku. Ali meni net i dalje ne radi. Sta je bio problem... Tzv. Shefica je uzela 1350 dinara za dugovanja za TV i sada moram ponovo da platim. Sada se ja pitam:

Gde mi je priznanica?
Mesecno za televiziju je 500 dinara, znaci 1000 dinara za 2 meseca... Gde mi je kusur? )
Sta da radim sa potvrdom da sam platio internet, a ne dugovanja za televiziju?
Zasto se obracunava TV kada nemamo sliku, ili kada je imamo ali pod "snegom"?
Sta znaci osmeh kod majstora kada proverava zasto nije dobra slika?

Imam internet kod sezampro-a, i skupi su dosta, kablovski internet je bolji za mene, zato sam hteo da predjem kod SBB-a. Ali Sezampro radi zaista sve profesionalno
 
SBB su lopovi zestoki uvek bili.
Kada se kod mene u kraju uvodila kablovska, ljubili su noge svima u kraju, obecavali kule i gradove, super kanale, savrsenu sliku u ultra mega hyper brz net. Jedini problem sa netom je bio taj da nisu mogli da ga uvedu odmah, vec najkasnije ( ovo su izricito naglasavali i potencirali ) za 2 meseca.
Posle godinu i po dana, iz ciste dosade okrenem telefon i pitam sta je sa internetom za koji su se kleli da ce nam uvesti za najkasnije 2 meseca. Dobio sam odgovor da nije tacno da su to rekli ( sto znaci ako ja lazem, onda laze i ovih par hiljada ljudi kod mene u kraju ) i da kod nas u kraju nema tehnickih mogucnosti za internet a i nema dovoljno zainteresovanih na mojoj opstini. Na moje pitanje koliko je to "nedovoljno zainteresovanih" nakon cackanja po papirima dobio sam odgovor : PET
Kad nisam pao sa stolice od smeha :lol: :lol: :lol: :lol: Pitam ja njijh "Cekajte, hocete da mi kazete da na celom Vozdovcu, svuda gde ste vi ima samo petzainteresovanih ljudi za net ? "i ponovo dobijam potvrdan odgovor.

Pre 5-6 dana me zovu ljudi iz SBB i pitaju da li sam zaintesovan za internet, Ajd` reko da cujem sta imaju da kazu. I krene neka tetka da mi prica o tome kako je to internet najnovije generacije LOOOOOOOOOOOOL, kako se ne placa preko telefona vec posebno, kako non stop imam internet po najvecim mogucim brzinama koje postoje na svetu, kako ovo kako ono.LOOOL
I pustim ja nju da izdeklamuje sta ima i pitam je zasto me obavestavaju o netu tek nakon svih ovih godina a rekli su da ga uvode za maximum 2 meseca a tetka odgovara "Pa nije bilo tehnickih uslova" LOOOOL
"A ako ja vama kazem da je bilo tehnickih uslova sve ove godine i pokazem vam konkretne dokaze o tome, da li bi promenili pricu?" pitam ja nju, na sta mi odgovara "Ne, ne to je nemoguce, nasi tehnicari bla bla bla" LOL

Sve u svemu, SBB su prevaranti, lazovi i lopovi zestoki. Da je ova drzava normalna i da sistem funkcionishe kako treba oni bi odavno stavili kljuc u bravu.
Pre bih se vratio na dial-up nego koristio njihov net,
 

Back
Top