prosto pitanje

agaman

Početnik
Poruka
15
Kako da deinstaliram firefox,ali da ga zaista deinstaliram,a ne samo ADD,remove.....
Konkretno,hocu da ga komp. pri sledecoj instalaciji vidi kao potpuno nov program
Treba li ulaziti u registry?Ajde,ako je neko raspolozen,neka napise
dve-tri recenice.....
 
Treba ići u registry,i unistalom iz program files ostaju i dalje ključevi u bazi.
Ne vidim samo što to radiš, to je besplatan program i zaostali ključevi kod nove instalacije ne predstavljaju nikakav problem.
 
Radim to zato jer sam nesto poj.... u lisici, i sad koju god stranicu pokusam
da otvorim javlja mi-alert URL is not valid and cannot be loaded.Posto ne umem
da resim problem sa URL , pokusao sam da deinstalacijom otklonim problem.....
Medjutim, ista stvar se desava i nakon ponovnog instaliranja firefox.
Pretpostavljam da bi ulaskom u registry,i brisanjem firefoxa iz iste, nesto uspeo
da uradim i da se problem ne bi javljao nakon instalacije.E,sad, nisam nikad
prckao po registry i zato sam molio nekoga da mi napise par reci o tome.
 
Start/Run (pokreni)/ukucaš malim slovima regedit ,otvara se Registri editor/klikneš na plus ispred ikone moj komjuter,ako već nije otvoreno dobićeš fascikle sa ključevima.Klikneš na HKEY_CLASSES_ROOT,kreneš naniže i sve što ima oznaku firefoks briši,nećeš mnogo lutati jer je složeno po azbučnom redu, kad to završiš otvoraš HKEY_CURENT_USER i HKEY_LOCAL_MACHINE i u obe fascikle,u podfasciklama Softver, pronadješ ključeve za firefoks i obrišeš.Ključevi su takodje smešteni u fascikle koje cele brišeš.Ukoliko negde ne dozvoli brisanje fascikle,udji u nju i obriši ključeve.
Mislim i dalje da ovo sa ključevima nema nikakve veze što ti se strane ne otvaraju i da je uzrok ili oštećen program koji pokušavaš da instaliraš ili u računaru imaš neki zloćudni program koji ti smeta, ili ti je možda vatrozid tako podešen da ne možrš na internet.
 
Ne valja to sto nijednu stranicu int. nece da otvori,dok me ne obavesti
da URL is not valid....Mislio sam da cu resiti problem tako sto cu
deinstalirati firefox,ulazio sam i u registry,nista ne pomaze....
U svakom slucaju, hvala svima na odgovorima,a meni ne preostaje
nista drugo,nego da predjem na neki drugi pregledac.
 

Back
Top