Ruther za kablovski

Naravno... kako je taj jedan uveo, znaci signal ide u ruter... a vama ostalima je potreban wireless...
Mada sve to mozete uraditi i preko kabla... nije bitna metoda... moguce je...
Ali znajte samo jednu stvar... sto vise ljudi deli, to je manja brzina...
Toliko... Pozz
 
mitsubishi:
Drugar mi kaze da ne postoji ruter za kablovski koji ima vise od 2 izlaza (meni su potrebna 4 ) i kaze da se gubitci ogromni ako je udaljenost oko 100m.
Moze li mi neko dakazzati da nije u pravu ???
teze ces da nadjes ruter sa 2 izlaze nego sa cetiri;) ja imam ruter sa cetiri izlaza....a sto se tice podatka za duzinu kabla mislim da je to cista glupost....
 
DJM:
Naravno... kako je taj jedan uveo, znaci signal ide u ruter... a vama ostalima je potreban wireless...
Mada sve to mozete uraditi i preko kabla... nije bitna metoda... moguce je...
Ali znajte samo jednu stvar... sto vise ljudi deli, to je manja brzina...
Toliko... Pozz
Alooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo?
jel ti čitaš sam sebe šta si napisao?
 
Pa vako.Uvedem ja kablovski,nabavim ruter sa 4 izlaza jer je to valjda standar,i lepo kazes da cu pre naci sa 4 nego sa 2 izlaza i preko kablova dam internet i ostalima.Alo drugar mi kaze da je ADSL mnogo bolji u istom postupku ali meni nije jasno kako.Ocigledno nije.
 
SmileBG:
Ne znam! :shock:
ruter ti je mala kutija koja je u stvari malo kompjuter i u njega ulazi jedan kabal i deli ga na dva ili vise izlaza....prakticno imas jedan komp sa internetom a hoces da na taj kabal povezes jos cetiri racunara , uzmes ruter ukuljucis kabal u njega i podelis svakom kompu po jednu zicu...
 
Pa, mislim... Sta ce ti ruter (router) ? Ti to sto zelis mozes uraditi sa klasicnim switch-om.
On ti sluzi (switch) za segmentaciju mreze ali je ne deli po trecem sloju niti omogucava komunikaciju izmedju razlicitih mreza, a to ti ni netreba. Tebi treba samo da povezes par kompjutera i pustis im internet.

Kratko i jasno.
 
Plan je da samo ja uvdem net,izvucem kabl iz modema,nabijem ga u ruter,razvezem kablove do ove trojice i cetvrti u svoj komp.Normalno trebace i njima modem.Da li se razlikuju u ceni ruteri za ADSL i kablovsi,i koliko kosta modem da kablovski.Da li ima ogranicenja brzine ???
 
Ako si kod Sbb provajdera onda ti treba ruter swich ne pomže jer od SBB dobiješ samo jednu adresu i ruter ti treba da frejmuješ net, gubici su nikakvi jedino što morate da se dogovorite da korektno koristite net. Kad jedan uzjaše net drugi mogu da samo se češkaju
 
to je to:
Ako si kod Sbb provajdera onda ti treba ruter swich ne pomže jer od SBB dobiješ samo jednu adresu i ruter ti treba da frejmuješ net, gubici su nikakvi jedino što morate da se dogovorite da korektno koristite net. Kad jedan uzjaše net drugi mogu da samo se češkaju

Cinimi se da ima neka fora da se ravnopravno podeli konekcija.
 
Dejan:
Pa, mislim... Sta ce ti ruter (router) ? Ti to sto zelis mozes uraditi sa klasicnim switch-om.
On ti sluzi (switch) za segmentaciju mreze ali je ne deli po trecem sloju niti omogucava komunikaciju izmedju razlicitih mreza, a to ti ni netreba. Tebi treba samo da povezes par kompjutera i pustis im internet.

Kratko i jasno.

Covjek ti sve napisa u par recenica... Procitaj ponovo sta je Dejan napisao i sve ce ti biti mnogo jasnice, jer ocigledno da nisi ni procitao ovaj post...

Router ima svoju namjenu i potrebu, ali slucaj kakav ti zelis da imas jeste da odradis sve sa ovim sto ti Dejan napisa...

O boze..
 
Decko bas nerazume.
Evo stavio sam ti sliku mozda ces sad skontati.
Ako oces da uzmes internet (kablovski) preko SBB-a onda netreba da kupujes modem jer ces ga dobiti od njih na koriscenje. Treba da kupis ruter moja preporuka ASUS RX-3041 (ja ga koristim) i treba da kupis UTP kabel a nije bas jeftin cene su od 30-40 din. po metru znaci izmeri koliko ti kabela treba da povezes svaki PC sa ruterom idi kupi iseci ga na duzine koje ti trebaju i odnesi u neku PC prodavnicu da ti nameste konektore (mozda ces morati da platis malo).
Kada imas sve sto ti je potrebno a to je: ruter, UTP kabel, modem (koji dobijas besplatno na koriscenje) lepo to spoj i imaces internet na svim PC-ima koje si povezao i bice naravno u LAN-u, brzina se negubi ako ti kabel nije duzi od 100 metara a mozda nece ni tad da se gubi. u svakom slucaju imacete protok izmedju kompjutera oko 15 megabajta/s zaci za 2 min. prebacis film.
Nemoj ni slucajno da kupujes switch jer switch nije ruter on nemoze da deli internet.

2002920967552758824_rs.jpg
 

Back
Top