Nemacki ambasador: U BIH treba stvoriti jednu naciju

sevilja:
Njet!
Desi mi se da se zateknem na izvoru podataka tj. u Nemačkoj. ;)
Prema https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/print/gm.html
34%prot, 34cath, 3.7 muslim.,28.3 neopredeljeno ....Ko ce verovati Amerima ;)
slavonija:
a, jok... izrazito katolicke su samo dvije pokrajine u Njemackoj...Bayern i Nordhein-Westfalen..
Imam dosta rodjaka u Deutschland-u, koji su otisli odavde posle drugog svetskog rata i svi su katolici :) ....Iz iskustava ostalih nisam cuo za za to da ima pola protestanata 8-) .......
Ima ih sigurno ali mnoogo manje nego sto tvrdis....
 
goxy:
Jel si brojala??? :lol:


E,Djeri gde bi nam bi kraj da se malo ugledamo na ove......
http://forum.krstarica.com/threads/107820&highlight=Vanuatu
:sad:


vanuatu je najsrecnija zemlja zato sto imaju samo 200.000 stanovnika a registrovanih offshore firmi na stotine hiljade plus imaju registrovanih 600.000 automobila i par stotina hiljada jahti ;) . znaci vanuatu zivi od drugih ljudi zato sto su drzave u kojima ti ljudi zive suvise glupe pa oporezuju svoje gradjane suvise visokim porezima i zato ljudi registruju svoje firme, jahte i vozila u Vanuatuu. Procitaj moj topic o regi9straciji automobila na vanuatuu na sekciji automobilizma.
 
sevilja:
Ja mislim da sam se korektno izrazila.
Mi Srbi smo u komunizmu malo po malo gubili identitet. Prvo smo postali Jugosloveni i više nismo bili Srbi, uporedo su proterali sva svestena lica, partizani su čak i crkve palili, jednim udarcem odose i verski i delom kulturni identitet...i tako postadosmo ovo sto smo sad.
Bilo je onih koji su se odrekli identiteta momentalno, ali takodje i onih koji su ga vremenom izgubili. E sad, zamisli koliko je lukav bio onaj ko je smislio celu tu nebuloznu ideju. Smislio je uredjenje koje udara na sve strukture.

Ovo sad sto hoce Nemac je vec vidjen scenario, samim tim se nadam da ce narod pametnije odreagovati. Ipak su ljudi u Bosni prosli rat, svesniji su toga ko su i sta su, gde su i gde im je mesto.

У мојој породици и фамилији су се УВЕК сви изјашњавали само као СРБИ ПРАВОСЛАВНЕ ВЕРОИСПОВЕСТИ - према томе ова твоја тврдња НИЈЕ ТАЧНА, има свакако оних Срба-комуниста који су постали "југослАвени" - али ми нисмо у том тору.
 
sevilja:
Sto bi prevedeno na samo verski opredeljene Nemce bilo 50: 50 .
Mada, kao poceli su dosta da prelaze u islam...tako mi rekose u Nemackoj...sta znam...u stvari, bole me usi za njih! :lol:
Aj da se vratimo na tema :) .....
Taj projekat je star koliko i Austrijsko nadiranje na Balkan......Anexija Bih je zapecatila taj poso.....Ali Crveno-Crna Monarhija je uvek zelela da se otarasi slovenskog elementa :) .....
U Hrvatskoj su madjarizovali i germanizovali, u Bosni turkizovali samo da bi oslonjeni na novobosance ,lakse vladali 8-) ......
 
eremita:
У мојој породици и фамилији су се УВЕК сви изјашњавали само као СРБИ ПРАВОСЛАВНЕ ВЕРОИСПОВЕСТИ - према томе ова твоја тврдња НИЈЕ ТАЧНА, има свакако оних Срба-комуниста који су постали "југослАвени" - али ми нисмо у том тору.
Eremita,
pa niko ne govori da je gubitak identiteta bila apsolutna i sveopsta pojava.
Ako se vratis na moje gornje postove shvatices da pricam o vecini, ali nikako o svima.
Evo dokaya, ti i ja iy dve raylicite porodice imamo osecaj pripadnosti Srpskom narodu i ne zelimo da se stvari menjaju.
Jel se sad bolje razumemo? ;)
 
sevilja:
Eremita,
pa niko ne govori da je gubitak identiteta bila apsolutna i sveopsta pojava.
Ako se vratis na moje gornje postove shvatices da pricam o vecini, ali nikako o svima.
Evo dokaya, ti i ja iy dve raylicite porodice imamo osecaj pripadnosti Srpskom narodu i ne zelimo da se stvari menjaju.
Jel se sad bolje razumemo? ;)

Ма све је ОК - само не волЕм генерализације...... 8-)
 
U Bosni zive Hrvati, jer svak je ono kako se osjeca, da se oni osijecaju Bosnjaci zvali bi sami sebe tako, ja zivim u Hrvatskoj, ako im ikako mogu pomoci da ostvare svoj entitet koji oni sada konacno zele kroz ovu regionalizaciju, ja cu napraviti koliko mogu, bar cu ih podrzati.

U Hrvatskoj, ne mislim na svih to bi bila generalizacija, izjasnjava se kako su oni zasebni, pa neki povlace da im se oduzme pravo glasanja u Hrvatskoj i.t.d. Ne mogu biti ni za ni protiv toga. Ali sam odlucno protiv toga da im se namece put, ako im se na drugoj strani oduzima pravo.

Najlakse je s tudjim ku**** po kupini tuci.
 
Tesko da moze od ljudi u Bosni da se stvori jedna nacija.
Nacija se ne stvara vestacki, tako sto neko kaze da se stvori ili nasilno to pokusa da ucini,
nacija se stvara i razvija vekovima, sjedinjavanjem slicnog sa slicnim, uz odredjene stubove, odnosno uz stvaranje osnova nacije. Suvise ratova je vodjeno, suvise mrznje izrazeno, suvise razlika potencirano, da bi se na prostoru Bosne mogao stvoriti jedan narod iliti jedna nacija.
 
porin50:
U Bosni zive Hrvati, jer svak je ono kako se osjeca, da se oni osijecaju Bosnjaci zvali bi sami sebe tako, ja zivim u Hrvatskoj, ako im ikako mogu pomoci da ostvare svoj entitet koji oni sada konacno zele kroz ovu regionalizaciju, ja cu napraviti koliko mogu, bar cu ih podrzati.

U Hrvatskoj, ne mislim na svih to bi bila generalizacija, izjasnjava se kako su oni zasebni, pa neki povlace da im se oduzme pravo glasanja u Hrvatskoj i.t.d. Ne mogu biti ni za ni protiv toga. Ali sam odlucno protiv toga da im se namece put, ako im se na drugoj strani oduzima pravo.

Najlakse je s tudjim ku**** po kupini tuci.
Ево и од Хрвата да чујем нешто нормално ... Како ви осећате за своје тако и ми за наше. Не може нека бубашваба да одређује никоме у шта треба да се претвори ... или, да од нашег кроји нешто треће.

Суштина је да су се западне демократе много размахале, толико да су сад већ просто непристојно бахати. Перјаница су наравно УСА и Швабе ...тако да, чак после Цобела, ово више и не изненађује ...
 
sevilja:
Ja mislim da sam se korektno izrazila.
Mi Srbi smo u komunizmu malo po malo gubili identitet. Prvo smo postali Jugosloveni i više nismo bili Srbi, uporedo su proterali sva svestena lica, partizani su čak i crkve palili, jednim udarcem odose i verski i delom kulturni identitet...i tako postadosmo ovo sto smo sad.
Bilo je onih koji su se odrekli identiteta momentalno, ali takodje i onih koji su ga vremenom izgubili. E sad, zamisli koliko je lukav bio onaj ko je smislio celu tu nebuloznu ideju. Smislio je uredjenje koje udara na sve strukture.

Ovo sad sto hoce Nemac je vec vidjen scenario, samim tim se nadam da ce narod pametnije odreagovati. Ipak su ljudi u Bosni prosli rat, svesniji su toga ko su i sta su, gde su i gde im je mesto.
veoma dobra i pohvalna ideja.
 
Устав Босне и Херцеговине : " ... је држава обрезаних Бошњака, католичких Бошњака и православних Бошњака ..." 'еботе, лудило ... :lol:
lionpriere.gif
 
Jerry Ropero:
ovo je samo dokaz da je tzv EU antisrpska neprijateljska tvorevina koja bi da unisti srpski narod u BIH i od njega napravi "pravoslavne Bosance"

takodje EU je i antihrvatska tvorevina jer zeli da unisti Hrvate u BIH i od njih napravi Bosance katolike.

prosto nemogu da verojum šta napisa Jerry
:D

ajme vi radikali isto ko i ovi naši prvaši bi samo htjeli nešto da djelite otimate a ako netko prstom uperi u Vas odmah idu priče i pričice o belosvetskoj zaveri
OMG :roll:

Jerry pa nije valjda da ćeš do penzije biti u tom fazonu

pa ljudi sazrijevaju kad tad, ne?

ili je tebe majka Priroda malo zakinula? :???:
 
Jerry Ropero:
Schmunk: U BiH treba stvoriti jednu naciju

Jedno od rješenje je po Schmunku regionalizacija zemlje. -Na vrhu je zajednička država koja bi trebala imati ovlaštenja koja ima svaka europska država. Sljedeća razina bilo bi pet do šest ekonomskih regija koje ne bi išle duž klasičnih etničkih linija.
Tesko da ovaj Schmunk moze razumijeti situaciju u BiH.

Riješenje ne smatram prihvatljivim ali ponavljam: Nije to mirno rijesenje. Dogovorno rijesenje je mirno rijesenje.Svako drugo nametnuto Rijesenje koje ce odgovarati jednom entitetu a druga dva ce biti zakinuta je diskriminirajuce rijesenje. I najgora solucija da rijesenje odgovara dvama entitetima a pretpostavimo manjinskom entitetu se uskracuje. To je vec prema medjunarodnom pravu "ugrozavanje opstanka i ljudskih prava.

Švicarska koja je multinacionalna zemlja ima regione po cisto etnickom nacelu,
Ova zemlja nikada nije ratovala, a ponovno je taj ostatak nacionalne svijesti prisutan kod njih.
Pitate se zasto?
Pa ja cu vam reci: Jer se radi o Francuzima Njemcima i Talijanima
Koji su nosioci Europske civilizacije i ovo pravilo ne pomisljaju primjeniti kod sebe
 

Back
Top