FRAPS - pomoc

Reglia

Ističe se
Poruka
2.171
Ja se izvinjavam ako je tema postojala,pretrazio sam forum ali nisam pronasao slicnu temu.
Imam jedno pitanje i ako je neko voljan neka mi malo objasni posto prvi put baratam sa ovim programom.

Problem je sledeci: zeleo bih da napravim kratak film o kanterima. i sad,znam da ovaj program pravi isecke iz igara i sve to. procitao sam uputstva i krenuo sam sa snimanjem. posle 30 sec snimanja sam stopirao pokrenuo taj isecak a velicina je bila 350 mb! zanima me kako da uz dobar kvalitet slike napravim isecak male velicine. video sam da se to uz pomoc frapsa moze napraviti.
Hvala unapred!
 
SNimke koje dobijas u Fraps - u moras kasnije u postprodukciji kompresovati jer su " sirovi " tj. nekompresovani i samo takve ih mozes dobiti koristeci taj program. Za postprodukciju ti moze posluziti virtual dub za pocetak jer je mali i jednostavan. Moras imati dovoljno slobodnog prostora na hardu za te sirove snimke ali ce ti u finalu snimak biti daleko manji ali i slabijeg kvaliteta zbog kompresije. Pazljivim biranjem kodeka i samog nivoa kompresije mozes manipulisati kvalitetom ( ali i velicinom konacnog proizvoda ).
 

Back
Top