burma belo zlato/kako ocistit?

Ne znam za belo zlato, ali ja srebru vraćam sjaj tako što prstenje i srebrni nakit stavim u neku šerpicu i potopim u vodu. Dodam sodu bikarbonu i stavim da voda proključa...sjaj se povrati...ali bez zezanja...ti pokušaj sa zlatom ako hoćeš...
 
najbolje je da odneses kod zlatara na poliranje. oni imaju neke mandze kojima sa obicnom krpicom posveceno ociste i iyglaziraju sva povrsinska ostecenja (zagreb i sitni okom ne vidljivi koji matiraju sjaj koji daje inace glatke povrsina ) i n ataj nacin povrate sjaj.

nemoj kupovati one stvari hemikalije za kupatilo sto sluze za poliranje. idi kod cike zlatara - nije ni skupo. cesto to radim i uvek mi je nakit besprekoran

i da ne slusaj RAJKECA on nema pojma :P :P :P
 
_AnjA_:
Nemoj belo zlato u sodu bikarbonu, ona je ok za srebro. Belo zlato chisti zlatar za 3 minuta u onom rastvoru...besplatno, zlatara"Gojkovic", u pasazu za Chumicevo.

anja ne sumnjam u tvoj nakit ali veruj mi da je sve to agresivno, najbolja je oasta za poliranje imeka krpica - prava stvar. sta ako ima "kamenje" u burmi, posle moze da ga uzida u temelej kuce :razz:
 
sunny55:
Kako ocistiti burmu od beloga zlata ,da bi povratila svoj sjaj?


Nosim burmu kombinacija belo-zuto ............i cisti se pastom za zube za 1sec se sija

@rajkec
u pravu si za cetkicu i pastu ali ja to radim malo paste na parce vatice i ocas posla gotovo bez ribanja......samo malo protrljas......
ko ne veruje nek proveri....... :grin:

i svaka cast za babu!
 

Back
Top