Guca 2007.

jbt... kazem ja... sad se neko iscudjava... naziva me zelenim...
ako je ona kolicina alkohola normalna... onda je svet otisao u k.urac...
Nemojte da serete... da idete zbog muzike koj ce vam k.urac alkohol...
budite trezni ceo festival...
Ja mogu kada odem na neku svirku ili koncert da ne popijem ni truncicu alkohola... jer sam dosao zbog muzike a ne zbog napijanja...
da mi se pije... ovog trenutka bih se napio kao zver... popio bih gajbu piva... SAM...
jbt... nije sustina u alkoholu...
Al' da... tesko ko to moze da shvati...
 
Hehehe... Nije...
Jedino ne vidim svrhu napijanja kada se ode na neku svirku...
Nisam rekao da covek ne treba uopste da pije... samo nema svrhe napiti se...
Mislim kako onda moze da slusa i gleda na ono sto je dosao...
 
DJM:
Nemo te price i forice da prosipas narodu...
Na guci su svi trezni i cisti... Ma daj...
Citao sam u novinama danas (zapravo vec je jucerasnji broj) da je u guci ispijeno 10.000 HEKTOLITRA PIVA... Pa ti vidi...
Sta ja da kazem... sve pijanica do pijanice... sljokare...
Ne opravdavam ni drogu... ali covece nemoj da rasturas price koje prvo nisu kompetentne i da budes tako dvolican i licemeran...
sta je bre tebi pa sigurno na festivalu trube ne nude ekstazu,drogu bre,a moze doci i narkoman nikom nije zabranjeno da ide,ti uporedjujes alkohol i drogu ,pa sta pises bre treba te uhapsiti,oces reci da na egzitu nema droge ,pa glavu tresu od piva vidi nemoj,lepo kazes citao si papir trpi sve, a da li si ti nekad bio u guci ,epa ja bio na Egzitu,strasno
 
jbt... nisam ja rekao da nema droge...
ima je svuda...
Bitno je da samo prave Srbende idu u Gucu i onda su oni patriote do jaja...
Truba, srpski nacionalni instrument...
Kakve sve nebuloze ovde nisam procitao...
Ako hocemo isreno koji je srpski nacionalni instrument, onda je to frula... i to neke specijalne vrste koje samo kod nas postoje...
Truba vuce poreklo iz Egipta, zatim se sirila svuda po svetu, upotrebljavala u raznim vrstama muzike...
A onda se mi Srbi setili... pa kazemo... ajd da proglasimo trubu nacionalnim isntrumentom...
jbt...

Ako ce da pricamo o narodnoj muzici... nje nema uopste u Srbiji... kao ozbiljan poznavalac muzike, Gucu je neozbiljno uopste i navoditi...
Da li iko ovde zna sta je uopste narodna muzika...?!
Kao sto samo ime kaze... ona dolazi iz naroda i nije jos poznat autor... to je prva i osnovna stvar...
Zatim... u pravoj narodnoj muzici aranzman je potpuno drugaciji...

E sada vi meni objasnite kako neko ko je napisao neku stvar i njen je autor (zna se ko je) mozemo njegovu pesmu zvati narodnom...?!

Dzaba sam pisao sve ovo kada oni koji ce da mi odgovore nece razmiliti ni sekund o ovome o cemu sam pisao... naravno nastavice svoju pricu... INAT...

puca mi prsluk za dalje odgovore... ovo je moj zadnji post ovde...

over & out
kshhhhhhh
 
DJM:
Ako hocemo isreno koji je srpski nacionalni instrument, onda je to frula... i to neke specijalne vrste koje samo kod nas postoje...

Ja sam prava Srkinja i osecam da je truba moj nacionalni instrument. Sta cemo sada? Reci ces da ne mogu da budem Srpkinja i da truba ne moze da bude moj nacionalni instrument. Sto se tice te price o Egiptu, to je delimicno tacno. Egipcani, a to znaci i mladi i stari poticu iz Srbije i to sa Kosova, kolevke Srpstva, tako da su u svoju novu domovinu preneli i instrumente iz svoje prave matice Srbije. 8-)

DJM:
Ako ce da pricamo o narodnoj muzici... nje nema uopste u Srbiji... kao ozbiljan poznavalac muzike, Gucu je neozbiljno uopste i navoditi...
Da li iko ovde zna sta je uopste narodna muzika...?!
Kao sto samo ime kaze... ona dolazi iz naroda i nije jos poznat autor... to je prva i osnovna stvar...

Promena je osnova zivota. Da li si cuo za evoluciju? Tako i muzika evoluira i dobija razlicite oblike. Da nije tako i dalje bi ljudi udarali koskom o kamen i sizeli oko vatre. Narodna muzika je ona koju slusa narod, tj. mi, odnosno ljudi. Ja sam najveca Srpkinja na forumu i jako dobro znam sta je nasa srpska muzika. Ako nema narodne muzike pa sta ja to javno slusam i sta vecina ovde tajno slusa? 8-)

DJM:
E sada vi meni objasnite kako neko ko je napisao neku stvar i njen je autor (zna se ko je) mozemo njegovu pesmu zvati narodnom...?!

Tako sto je napisao tu muziku za narod, tj. za nas. 8-)
 
hahaha...
Nemoj mesati ono sto narod stvara i ono sto narod slusa...
uopste nije isto
Na kraj krajeva narod slusa svu vrstu muzike... od jazz-a do heavy metal-a i blues-a
Ali da li je taj narod stvorio sve to ili su pojedinci zasluzni za to...
nemoj mesati pojmove... neozbiljno je to...
 
Liza Dennis:
Samo se ti opusti i uzivaj na Guci. Nije vazno ko je Srbin, hrvat, bosanac, makedonac, crnogorac, siptar ili cigan Vazno je da nas muzika spaja.8-)

Liza, najiskrenije bih voleo da je tako kao sto si opisala u svojoj poruci...
Ali, nazalost... u stvarnosti su stvari drugacije...
 

Back
Top