Bananarama - Girl Power

Liza Dennis

Domaćin
Banovan
Poruka
3.703
Volite li Bananarama? Secate li ih se? To je jedan od najboljih zenskih bandova. Moze se reci da sa Bananaramom pocinje ono sto se tokom 90. tih furalo kao Girl Power. Osnovale smo ga 1981. godine Sara Dallin, Keren Woodward, Siobhan Fahey i ja. Sa Sarom i Karen se druzim jos od cetvrte godine nerazdvojne smo. Sioban je kasnije izasla iz grupe i osnovala Shakespeare’s Sisters, a upala je Jacquie O'Sullivan 1988, medjutim posle je i ona otisla. Ja sa njima saradjujem, ali ne direktno, zbog ostalih projekata. Nasi najpoznatiji hitovi su: sa naseg debi albuma Deep Sea Skiving iz 1983 Really Saying Something, Shy Boy, Na Na Hey Hey Kiss Him Goodbye, sa naseg drugog albuma Bananarama iz 1984. cuvena pesmica Robert DeNiro's Waiting, Hot Line to Heaven, Rough Justice, kao i hit iz 1983. godine Cruel Summer. 1986. godine smo objavile cuveni album True Confessions na kom je bila nasa obrada cuvenog hita “Venus”. Taj spot je izazvao velike kontroverze, cak je Siobhan priznala da je bisexualka. 1987. je izasao album Wow sa hitovima I Heard a Rumour, Love in the First Degree, I Can't Help It ponovo sa provokativnim spotom, tada je i Siohan napustila band i udala se za Davea Stewarta upala je Jacquie, a izdale smo album sa nasim hitovima Greatest Hits Collection. 1989 smo objavili obradu hita “Help” od Beatlesa sa simpaticnim spotom. 1991. godine album Pop Life je izasao sa novim zvukom, a ubrzo je Jacquie otisla iz grupe. Od tada nastupamo kao trio (ja naravno indirektno, jer necu da sav publicitet pripadne meni)1993. je izasao Please Yourself sa eurodisco hitovima Movin' On i obradom More, More, More, novi album smo objavile 1995. ali ne u Velikoj Britaniji, sto su nam mnogi zamerili to je bio Ultra Violet u Japanu smo ga objavile pod imenom I Found Love objavile smo dva singla Every Shade of Blue i Take Me To Your Heart. 2001. smo izdale Exotica album. Na njemu smo obradile “Careless Whisper. 2002. objavljeno je da smo prodale 40 miliona albuma sirom sveta, te godine smo objavile jos jedan album sa velikim hitovima The Very Best of Bananarama, 2005. smo objavile album Drama. Cuveni hit Move in My Direction je objavljen kao singl 2006 u julu. To je bila nasa podsetnica za Ameriku. Sada planiramo jos nesto novo, ali ne zelim nista da objavljujem pre vremena Koje vi hitove volite od Bananarama?8)
 
Najomiljenija pesma mi je definitivno

ROBERT DE NIRO IS WAITING

Hope's dashed to the floor like shattered teenage dreams.
Boys living next door are never what they seem.
A walk in the park can become a bad dream

People are staring and following me.
This is my only escape from it all:
Watching a film or a face on the wall.
Robert de Niro's waiting
talking italian.
Robert de Niro's waiting
talking italian.
Robert de Niro's waiting
talking italian.
Robert de Niro's waiting
talking italian.
I don't need a boy
I've a got a man of steel

Don't come any closer
I don't wanna feel.
You're breathing
you're touching
but nothing's for free

I never want this to happen to me.
Don't try to change me
you're wasting your time

Now I've got something much better in mind.
Robert de Niro's waiting
talking italian. . . .
A walk in the park can become a bad dream
. . .
Robert de Niro's waiting
talking italian. . . .

Ne znam puno o njima...jedna se valjda udala za onog iz Wham-a...
 
katy:
Najomiljenija pesma mi je definitivno

ROBERT DE NIRO IS WAITING

Hope's dashed to the floor like shattered teenage dreams.
Boys living next door are never what they seem.
A walk in the park can become a bad dream

People are staring and following me.
This is my only escape from it all:
Watching a film or a face on the wall.
Robert de Niro's waiting
talking italian.
Robert de Niro's waiting
talking italian.
Robert de Niro's waiting
talking italian.
Robert de Niro's waiting
talking italian.
I don't need a boy
I've a got a man of steel

Don't come any closer
I don't wanna feel.
You're breathing
you're touching
but nothing's for free

I never want this to happen to me.
Don't try to change me
you're wasting your time

Now I've got something much better in mind.
Robert de Niro's waiting
talking italian. . . .
A walk in the park can become a bad dream
. . .
Robert de Niro's waiting
talking italian. . . .

Ne znam puno o njima...jedna se valjda udala za onog iz Wham-a...

Jeste! Karen. Ja sam joj bila deverusa na svadbi i uhvatila sam bidermajer. 8-)
 
Jedne od najvecih likuša osamdesetih...
Bila je njihova pesma Cruel summer kao jedna od najboljih pesama 80'..
Super su, bananaramice ;)
bananarama.JPG
 

Back
Top