Konverzija snimka sa video kamere

danijeladb

Obećava
Poruka
83
potrebna mi je pomoć, koji program da koristim da prebacim snimak sa kamere, smanjim ga i da ga narežem na cd ili dvd?? pokušala sam preko windows movie maker , sve odradim, smanjim snimak , ali očito format ne odgovara jer neće na kućnom bioskopu da ga očita, može samo na kopjuteru, imam i nero vision, ali preko njega neće ni da mi otvori snimak , ako neko zna, molila bih da mi objasni kojim programom da smanjim snimak ,i isti je slučaj i sa tv kartom, kad snimim nešto potreban je neki program da to smanjim da bi ga narezala..hvala unapred
 
E, Danijela... Mi forumaši jesmo veoma inteligentni ( :mrgreen: ), ali nismo vidoviti.
Ako misliš da ti iko bar pokuša dati odgovor ( koji se neće svesti na pametovanje kao ovaj moj ), treba da pojasniš neke stvari.

Kakva kamera je u pitanju?
Zar nemaš neki softver koji obično ide uz kameru?
Šta podržava tvoj kućni player? Samo DVD ili i DivX/XviD?
...
A naziv teme? :roll:
Kako ti zvuči, npr: ''Konverzija snimka sa video kamere''? :wink:
 
soryy, ne razumem se baš u sve ovo , ali pokušaću da budem jasnija, imam kameru sony DCR-HC27E, mini dv kasete koristi, kupila sam firewire card intex IEEE-1394 , ugradili je i naravno i kabel koji ide uz to, moj kućni bioskop podržava i dvd i dvix,/xvid, i sve gledam na njemu,...kao što sam rekla snimak prebacim u komp preko windows movie maker-a , to imam i prebacim ga vrlo lako , ali kao što znaš snimak je velikog formata i moram da ga smanjim i tu nastaju problemi, kad ga smanjim sa istim programom WMM, ne mogu da ga gledam ni na čemu osim na kompu....a za naslov teme si u pravu...
 
dr Bora, ne nikakav softver uz kameru nije bio, osim dvd za uputstvo, našla sam program ulead video studio 8, koji su bili zaboravili da mi daju uz FireWire card, i uspela sam da prebacim snimak ali jedino u dvd formatu, i ok, jedino mi je dalje potreban neki program za prebacivanje u dvix ...u svakom slučaju hvala
Zlajo, pokušaću negde da nađem taj program...hvala i tebi
 
danijeladb:
dr Bora, ne nikakav softver uz kameru nije bio, osim dvd za uputstvo, našla sam program ulead video studio 8, koji su bili zaboravili da mi daju uz FireWire card, i uspela sam da prebacim snimak ali jedino u dvd formatu, i ok, jedino mi je dalje potreban neki program za prebacivanje u dvix ...u svakom slučaju hvala
Zlajo, pokušaću negde da nađem taj program...hvala i tebi
sa uleadom sigurno možeš da ga prebaciš u divix.
Koliko se se sećam (a toga se dobro sećam) ulead 8 ti daje 3 opcije za snimanje video materijala; mpeg-1, mpeg-2, i avi.... odabereš avi i biraš zatim koji ćeš kodek koristiti, potom rezoluciju, broj frejmova, itd
Takodje za ullead 8 ti je potrebno (za razliku od nera koji koristi sopstvene kodeke) da imaš instaliran i neki kodek pak.
Mada mi nije jasno kako to nero vision ne može da otvori snimak?
ovde imaš prilično podrobno objašnjenje sa rad sa nero visionom > link < jedino što na samom startu umesto "Make DVD" odabereš "make CD"
 
Tihi, svaka čast, pravo objašnjenje, do sad sam uspela sve da prebacim na dvd, a pokušaću da ovih dana uradim i divx, što se nero vision-a tiče, ne znam jednostavno neće, pokušali su i u kompj.šopu kad su mi ugradili fire wire, ali nije htelo...tako da su ostavili meni da se "mučim sa tim" , ali hvala Bogu pa ima vas na forumu koji ste mi pomogli....dr Bora hvala ....
 
danijeladb:
da i još nešto u ulead video studio 8 ima opciju kod create disc DVD,VCD , SVCD.....da li je nešto od ovog za divix?
Ne Ali ćeš sve moći da gledaš na svom kućnom plejeru
DVD ko što mu i ime kaže režeš na dvd disk, i snimak ti ide u rezoluciji 720 X 576
SVCD (Super video cd) snimaš na običnom disku, i sa nešto manjom rezolucijom od dvd
trebalo bi da bude snimljeno u mpg formatu,
VCD (Video cd) snima video sa najmanjom rezolucijom
Najoptimalnija solucija ti je da ga snimaš na dvd-u, jer nije toliko skuplji od običnog cd-a, koliko je snimak kvalitetniji i koliko ćeš vremena uštedeti.
 
sunce234:
tebi boro otprilike to označavanje smeta zbog čega objasni ja ne želim nikoga da uvredim
Ne obraćam baš nešto pažnju na gramatiku, al' ti ga pretera.
Doduše ovaj post ti je i razumljiv... Koristi malo tačke, i zareze.
Postovi bi ti se lakše čitali - verovatno si hteo reći:
Tebi Boro bojenje linkova smeta?
Zbog čega ? Molim te, objasni mi, jer ne želim nikog da uvredim.
Kad već nekog prozivaš po imenu, upiši ga bar kako treba
ne tihi (ili boro) - nego Boro, ili @dr_Bora

I onda možeš lepo da dobiješ odgovor.

Kada obojiš tekst koji treba da je linkovan dobiješ ovo:
http://download.divx.com/divx/oldversions/drdivx/DrDivX106.exe

A trebalo bi da izgleda ovako:
http://download.divx.com/divx/oldversions/drdivx/DrDivX106.exe
ili ovako:Ako se još nisi snašla, ovo ti je Link za DrDivix

Mislim da je razlika očigledna.
 
T i h i:
Ne obraćam baš nešto pažnju na gramatiku, al' ti ga pretera.
Doduše ovaj post ti je i razumljiv... Koristi malo tačke, i zareze.
Postovi bi ti se lakše čitali - verovatno si hteo reći:Kad već nekog prozivaš po imenu, upiši ga bar kako treba
ne tihi (ili boro) - nego Boro, ili @dr_Bora

I onda možeš lepo da dobiješ odgovor.

Kada obojiš tekst koji treba da je linkovan dobiješ ovo:
http://download.divx.com/divx/oldversions/drdivx/DrDivX106.exe

A trebalo bi da izgleda ovako:
http://download.divx.com/divx/oldversions/drdivx/DrDivX106.exe
ili ovako:Ako se još nisi snašla, ovo ti je Link za DrDivix

Mislim da je razlika očigledna.
http://forum.krstarica.com/images/icons/icon14.gif

Razumeo sam hvala na na upoređivanju pozdrav Bora ! ! da li je sad dobro video sam i ja kasnije ali sam mislio da se neće automacki da se linkuje već ja moram ja to da ura dim uradim e sad je u redu
 

Back
Top